Poraďte nejlepší aplikace pro organizaci času

Jak ze stovek tisíc aplikací vybrat tu správnou

Moderátoři: MartinChroust, Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinChroust 7. 8. 2014 06:41

Používáte mobilní zařízení pro organizování svého soukromého a pracovního času? Nestačí vám základní paleta aplikací ve vašem smartphonu, a používáte proto jiné kalendáře, úkolovníky, poznámky, diktafony a další? Dejte nám vědět jaké.

Může se jednat o aplikace pro smartphone i pro tablet, zajímají nás vaše zkušenosti a postřehy. V odpovědích se prosím držte jednoduchého schématu:

Operační systém:
    Jméno aplikace:
    Cena:
    Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody):
Šéfredaktor SamsungMania.cz
MartinChroust
Junior

Odeslat příspěvekod kubicek123 7. 8. 2014 08:22

Tablet:
Operační systém: iOS
Aplikace- většina defaultní + Evernote Premium - s T-Mobilem na půl roku zdarma

Telefon:
Operační systém: Android
Kalendář: Google Kalendář - plně vyhovuje- synchornizace na všechny zařízení- cena:zdarma
Widget Kalendáře: Simple Calendar Widget Pro - nejvíce možností nastavení- cena: 26,11 Kč
Úkoly: Google Keep - jednoduchý a dostačující - zdarma
Poznámky + diktafon: Evernote Premium - synchronizace na všechny zařízení- cena:s T-Mobilem na půl roku zdarma

Hodinky:
Aplikace: Vše defaultní + Evernote for Galaxy Gear- zdarma
kubicek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 7. 8. 2014 08:52

WP: Kalendář, Evernote, aplikace Expires (20kč), která ukazuje platnost všech dokladů, pak Note Tiles pro rychlou poznámku do dlaždice a lockScreenAgenda na zobrazení kalendáře na zamykací obrazovce. A ještě Quick Calendar Add+ (zadarmo) pro rychlé vložení záznamu do kalendáře z dlaždice.

Android: Zatím defaultní věci, sem tam Business Calendar, který má spoustu dobrých vylepšení
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thegrid 7. 8. 2014 09:23

Na Androida určitě Business calendar :idea: . I ve free verzi má více funkcí a je mnohem přehlednější (a nastavení položek trvá méně kroků) než veškeré vestavěné kalendáře.
Také agenda na plochu zabírá nejméně místa.
thegrid
Junior

Odeslat příspěvekod Tom_82 7. 8. 2014 09:41

Zdravíčko. Mám poměrně náročné povolání a svůj smartphone proto využívám jak soukromě, tak i ve velké míře pracovně. Níže proto uvádím mé nejoblíbenější a dle mého názoru i nejlepší aplikace, které často používám. Jako malý bonus pro časté cestovatele přikládám i aplikaci pro vyhledávání ubytování. Pokud by měl někdo něco podobného pro levné letenky, díky za tipy.. ;-)

Operační systém: Android 4.4.2

Kalendář
DigiCal+ - široká škála možností, hezké zpracování a hlavně moc pěkná sada widgetů.
Cena = 89,50 Kč (existuje i bezplatná verze). Odkaz na obchod Play ZDE

Úkoly
Wunderlist - moc hezký, oblíbený a efektivní úkolovník, který lze nainstalovat na více zařízeních (Smartphone + stolní PC, atd.) a vše se bezchybně synchronizuje. Když tedy sedím u PC, zadávám úkoly tam .. a když jsem v terénu, pracuji se smartphonem.
Zdarma, ale existuje i placená verze. Odkaz na obchod Play ZDE

Poznámky
Diaro - výborná aplikace pro poznámky, kterou rovněž používám jak ve svém smartphonu, tak i v PC (online). Poznámky lze oddělit kategorií (s barvou) - např. firemní, osobní, atd.
Zdarma, ale existuje i placená verze. Odkaz na obchod Play ZDE

Ubytování
Booking.com - známá a velmi oblíbená záležitost, pro hledání a rezervaci ubytování. Často velmi zajímavé nabídky / akce.
Zdarma. Odkaz na obchod Play ZDE
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod pfhawk 7. 8. 2014 09:55

Já sám s aplikacemi na organizaci nemám moc zkušeností, ale je nějaký podobný kalendář na android jako byl na s60 symbianu? Otci chybí automatický posun úkolů na další den, když si je nesmaže/neodškrtne.
jakej podpis proste ja :)
pfhawk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Instantisimo 7. 8. 2014 11:34

Operační systém: Android / OS X, Windows
Jméno aplikace: Todoist
Cena: 21eur/rok
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody):
Minimalismus, ale přitom zachování všeho důležitého. Intuitivní ovládání, propracované víceúrovňové filtrování, užívání zástupných symbolů a hlavně, je dostupný pro iOS, Android, Windows, Chrome, OS X a kupu dalších.
Instantisimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bkf.1 7. 8. 2014 11:39

Tom_82:
Takhle by prizpevek do takoveho tematu mel vypadat :tleskani
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod Muti 7. 8. 2014 12:23

Z kalendářů pro android jsem vyzkoušel mnoho (free i placených) a zaručeně po všech stránkách je válcuje A-CALENDAR+
Absolutní špica a komplet v češtině.
https://play.google.com/store/apps/deta ... lendarplus
Muti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom_82 7. 8. 2014 14:14

Muti: Ten kalendář je fakt pecka, hned jsem šel do placené verze. Díky moc .. a jen tak dál všichni.. ;-)
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod Rindi 7. 8. 2014 15:36

Android:
Kalendář: aCalendar+ - absolutně bezkonkurenční, přehledný, jednoduché intuitivní ovládání a nastavení. Také jsem vyzkoušel mnoho kalendářů, koupil si i Business Calendar, ale souhlasím s Mutim, že aCalendar+ všechny ostatní po všech stránkách válcuje.
Hodiny: Retro Clock Widget - přehledné widgety (hodiny, zobrazení data), jednoduché nastavení budíků, časovače, stopek, atd.
Rindi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fre ddy 7. 8. 2014 16:23

Na organizaci času mě plně dostačuje kalendář v poslední verzi dotykového Symbianu na Nokii 808 PV. Jde nastavit téměř vše, nic mě nechybí a při více podobných aplikacích se člověk stává spíše jejich otrokem, než aby mu život usnadnily.

OS - Symbian
Aplikace - defaultní kalendář
Cena - zdarma

+plus - bohaté možnosti nastavení, jednoducost, dokonalost
-mínus - mít v mobilu OS, o jehož funkcích a životnosti OS rozhoduje téměř nesvéprávný dobrodruh ELOP!!
Fre ddy
Junior

Odeslat příspěvekod alfan 7. 8. 2014 17:04

Android - Galaxy S4
Dost jsem toho koupil a nelituji investovaných peněz
Calengoo - super kalendář pro Goigle ucet
TouchDown - SUPER EXCHANGE synchronizace - kalendář, úkoly, kontakty, emaily
Thumb Keyboard - alternativní mně vyhovující klávesnice
gReader Pro - RRS čtečka super
MailDroid - velmi dobrý email
Dolphin - zajímavý prohlížeč
WhatsApp - dají se dobře posílat nejen obrázky
chompSMS - dobrý klient na SMS
Clean Master - čistič paměti
DIC-o Anglicko - Český - slovník
DIC-o Německo - Český - slovník
QR čtečka Vodafone - dobrá čtečka kódů
Evernote (premium) - multiplatformní poznámky - SUPER
Pocket - dobrá "úschovna" článků...
Docs To Go (premium) - office
Převodník jednotek - výborný pomocník
TripAdvisor - cestovatelův pomocník
iSki Tracker - dobré na lyže
iSki Austria - lyžařská střediska
iSki Czech - lyžařská střediska
Skyscanner - Lety - lety a letenky
FDb.cz - televizní program až týden zpětně
ČT 24 - televize
Smart Volume Control - SUPER profily vyzvánění (mám placenou verzi)
YR.no - počasí
ČSOB Smart banking - banka

Nyní Windows Phone 8.1 - Lumia 930
Trošičku se "trápím", sháním dobré aplikace...
MetroMail - zatím Beta testuji - náhrada emailu - umí vkládat jakékoliv přílohy přímo z emailu. Čeština je také na cestě :-D
ČSOB Smart banking - banka
Evernote (premium) - multiplatformní poznámky - SUPER
DIC-o Anglicko - Český - slovník
DIC-o Německo - Český - slovník
Lockmix - super zamykací obrazovka
#1 Lock Screen - zamykání obrazovky
Maxton Browser - docela dobrý web prohlížeč
Nextgen reader - dobrá RSS čtečka
Pock8 - dobrá úschovna článků, obdoba Pocket pro Android
Skyscanner - lety a letenky
Week View - náhled kalendáře, kde se dá zvětšit písmo orpoti defaultnímu kalendáři

Ještě čekám až autoři 2Day dodělají synchronizaci upozornění úkolů i pro Exchange a budu mít i dobrou aplikaci na Úkoly.
Potřeboval bych nějaké profily, jako je Quiet Hours, ale ty nefungují na WP 8.1 :-]
Naposledy upravil alfan dne 8. 8. 2014 09:37, celkově upraveno 1
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 7. 8. 2014 23:07

Jméno aplikace: Simple Calendar Widget
Cena: zdarma, bez reklam, bez omezení funkcí
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody): výborný a jednoduchý doplněk k běžnému kalendáři, který umožňuje zobrazení kalendáře na hlavní obrazovce, ocení převážně ti, kteří si hlavní obrazovku na Androidu chtějí upravit do Today podoby známé z win phone nebo symbianu, aplikace je navíc vysoce konfigurovatelná a velice malá (184 kB), nespleťte si s jinou aplikací stejného názvu

https://play.google.com/store/apps/deta ... dget&hl=cs

Jméno aplikace: DAVdroid
Cena: zdarma z F-droid, nebo za 82 kč z Play
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody): ovladač pro synchronizaci s DAV groupware servery (např. OwnCloud) skrz CalDAV protokol, vše funguje jak má a o aplikaci prakticky nevím

https://play.google.com/store/apps/deta ... e.davdroid
https://f-droid.org/repository/browse/? ... e.davdroid

zbytek PIM aplikací zatím používám ze základní výbavy od Samsungu, možná se ale inspiruji ostatníma
Naposledy upravil jxjl dne 7. 8. 2014 23:30, celkově upraveno 1
jxjl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domunug 7. 8. 2014 23:28

-iOs
-Calendars 5, Due, Clear, MindNode
-zhruba 6€, 2€, 2€, 5€ v Appstore i zdarma v rámci Aplikace týdne, Aplikace dne, Aplikace večera...
-kalendář, připomínky, plánovač, myšlenková mapa. Jde o víc než solidní správu času.
domunug
Junior

Odeslat příspěvekod malejarda 8. 8. 2014 08:40

Ja se snazim pouzivat defaultni predinstalovane aplikace v Androidu a jsem spokojen, takze vsechny aplikace pro organizaci casu mam ty defaultni, co jsou v ROMce od vyrobce, a to mam cinsky telefon.

Jinak co se tyce ostatnich aplikaci, tak mam zakoupeny jen tri aplikace, ktere nemaji predinstalovany ekvivalent, Locus Map Pro, Cerberus a Tapatalk. Jinak mam jeste par warez aplikaci, o kterych zatim nejsem presvedcen, zda ma cenu je zakoupit, zatim je takto zkousim, iGO primo, gReader, TinyScan Pro, Moon+ Reader a Callrecorder od skvalex. Locus a Tapatalk jsem take pouzival asi rok jako warez, nez jsem se rozhodl je koupit, protoze 15 minut davanych Google Play na otestovani aplikace opravdu nestaci.
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod Fangornx73 8. 8. 2014 22:42

Na iPad a iPhone používám:
Kalendář
- Week Cal - na rozdíl od jiných umí nadefinovat barvy pro určitá slova v předmětu události stejně, jako to mám v Outlooku. Synchronizovaný s Outlookem a informačním systémem. Používám oddělené kalendáře pro soukromé a pracovní události a zobrazuju je v jednom kalendáři jak na iOS, tak v Outlooku

Poznámky
- OneNote - super poznámky automaticky synchronizované do PC a obráceně

Úkoly
- výchozí v iOS a synchronizované s Outlookem a firemním informačním systémem
Fangornx73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mejty 8. 8. 2014 23:56

mejty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Horymirek 12. 8. 2014 09:01

Myslím, že se tady dost opomíná TOUCHDOWN
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nitrodesk.droid20.nitroid

Je to sice dražší věc cca 400kč, nicméně Exchange klient se všemi vymoženostmi jako Kalendář, Emaily, Kontakty, Úkoly, Poznámky a hlavně Kalendář, který se synchronizuje se serverem. Navíc prostředí je super a má hodně nastavení. Widgety na plochu jsou nastavitelné a vidíte vše ihned a s upozorněními.

Lepší nástroj pro použití ve firmě i soukromě jsem zatím nenašel a tento systém používám již několik let a jsem velmi spokojen. Jediná nevýhoda je, že Poznámky nemají widget a musí do aplikace, ale to mi až tak nevadí.
Horymirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfan 12. 8. 2014 10:23

TouchDown jsem uvadel a opravdu je super
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod pavel.svejda 12. 8. 2014 21:59

Na Windows Phone doporučuji Chronos Calendar.
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/chronos-calendar/18aae83d-c70c-4ac1-8bf6-c6e726e031df

Lepší kalendář jsem nenašel.

Obrázek
pavel.svejda
Junior

Odeslat příspěvekod alfan 13. 8. 2014 09:13

Skoda, ze Chronos Calendar neumi exchange ucet.
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod demon3333 20. 8. 2014 13:03

Máte nekdo kvalitni zkusenost s evernote? Premyslim o koupi, ale nevim, jestli je nejlepsi, dekuji moc za nazory, snad jsem ve spravne sekci
demon3333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 8. 2014 06:52

DGT Toodledo,pokud se tedy bavime o organizeru,neznam nic co by se mu ani bližilo,většinu zde zminovanych aplikací jsem vyzkoušel ale hledal jsem opravdu organizer se synchrem kteremu nebude chybět nic kličoveho co organizer mít má.Jedina nevyhoda je že ten kdo od něj očekava funkčnost pouze ve stylu Bussines kalendaře atd,ho do pěti minut odinstaluje aniž by zprovoznil jedinou pokročilou funkci,pokud si neprostuduje manual protože je to opravdu organizer a nikoliv kalendař s funkcí organizeru.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod rydlo 24. 10. 2016 18:00

Jsem pro toto http://www.pc-sluzby.net/spojeni-androi ... -explorer/
Ideální k tomu ještě MS Outlook v PC
rydlo
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 16. 3. 2017 10:17

Ahoj,

pro Windows 10 Phone (Lumia 950 XL DS) sháním aplikaci pro organizaci času, která v ideálním případě plně odpovídá pravidlům GTD (Get Things Done). Tzn. dodržuje pravidla GTD a má všechny pro to potřebné funkcionality.

Aplikace může být placená, ale pouze jednorázově. Nemám problém za skutečně kvalitní appku jednorázově zaplatit do 3 tis. Kč, ale v žádném případě se nechci zavazovat k pravidelnému ročnímu placení.

Podmínkou je lokální instalace appky v telefonu s možností zálohovat data někde v cloudu.
Plusem by byla funkčnost appky i na PC s Windows 10.
Appka může být i v angličtině nebo němčině.

Prošel jsem zahraniční fóra a našel několik tipů. Až na jeden (Tudumo) ale všechny zatím skončily na tom, že nabízejí jen pořízení formou pravidelného předplatného (Facile Things; GTD Next; Week Plan; Wunderlist), nebo nebyly pro Windows 10 Phone (Trello; Thinking Rock; Toodledo).

Máte někdo osobní zkušenost s Tudumo, nebo tip na jinou GTD appku splňující výše uvedené požadavky?

Předem díky za tipy.
jiri.filip
Junior