Poraďte tu nejlepší mobilní náhradu za umírající Google Read

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Filip Kůžel 22. 3. 2013 01:10

Google za poslední roky dotlačil svůj Reader až do pozice neotřesitelného standardu pro RSS čtečky a pak… se jej rozhodnul ukončit. S tímhle rozhodnutím můžete nesouhlasit, ale až vyprchá vztek, bude čas poohlédnout se po náhradě. Jakou RSS čtečku byste doporučili jako nejlepší náhradu Google Readeru? Ne každému vyhovují aplikace typu Flipboard – znáte nějakou jednoduchou a přehlednou alternativu?

Kolegové ze Živě.cz nabízí sedm řešení, ale ta jsou vhodná spíše pro počítače. Jakou byste ale doporučili mobilní aplikaci a proč? Z vašich tipů vznikne článek na MobilManii. Ve svých odpovědích se, prosím, držte jednoduchého schématu:
    Operační systém:
    Můj tip (jméno aplikace, odkaz na stažení):
    Cena:
    Proč právě tato aplikace:
Filip Kůžel
Redaktor MobilMania.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.masek 22. 3. 2013 06:53

No, tak pro Android mě právě dost chytla doporučovaná Feedly. Má dobré ovládání a označování přečtených nepřečtených článků (velmi rychlé) - na mobilu je lepší než Google Reader.
Naopak na Desktopu mě tato služba zase tak moc nechytla :/
jiri.masek
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Nethar 22. 3. 2013 08:09

Operační systém: Android
Můj tip (jméno aplikace, odkaz na stažení): Tiny Tiny RSS, https://play.google.com/store/apps/deta ... .fox.ttrss
Cena: 38,45 Kč, trial verze zdarma 7 dní, nebo využijte zdrojáky
Proč právě tato aplikace: dobře vypadající a fungující aplikace, open source, kontrola nad svými daty, nikdo vám to v budoucnu nezruší, nutnost vlastního serveru/hostingu
Naposledy upravil Nethar dne 22. 3. 2013 08:55, celkově upraveno 1
Nethar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franzkafka 22. 3. 2013 08:28

Operační systém: Windows Phone 7.5 / 7.8 / 8
Můj tip: SimpiRSS
Odkaz ke stažení: http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 237de2db9e
Cena: zdarma

Proč právě tato aplikace: Jednoduchá RSS/Atom čtečka, která má spoustu skvělých funkcí, podporuje českou diakritiku a je zdarma. Snad jedinou nevýhodou této aplikace je skutečnost, že chybí "automatika".

Dodatek: Na MarketPlace je k nalezení i placená verze této aplikace za cenu 41,99 kč
franzkafka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivpir 22. 3. 2013 08:51

Zkoušel jsem Netvibes a Feedly, vyhrál Netvibes.com - Feedly mě nezkousl některé zdroje a pro Netvibes nepotřebuji žádnou aplikaci do Android, ani do chrome - na Android MT je zobrazení mobilní verze stránek korektní. Ještě jsem zkoušel pulse.me, ale to je asi pro někoho jiného... :-) viz diskuze u programu v Android marketu
pivpir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mdop 22. 3. 2013 10:18

NewsBlur - pěkný barevný webový interface, zdarma až 64 feedů, jinak za $2/měsíc. Aplikace pro Android, ale zatím neumí offline mód. Je to open source, takže lze zprovoznit na vlastním serveru. (Server vyžaduje nicméně MongoDB, které oficiálně není pro ARM)

Tiny Tiny RSS - čistý webový interface, open source. Android verze zvládá offline móde (musí se do něj přepnout). Trobnou vadou na kráse mi přijde pomalé načítání webové verze (jen vždy první načtení).

Selfoss - minimalistická webová čtečka nabízející i mobilní webovou verzy. Taky open source.

Leed - a další open source čtečka. (Zatím jsem nezkoušel)
mdop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 22. 3. 2013 14:14

Taky se přikláním k netvibes.com - není třeba žádná aplikace či plugin do pc či mobilu, má to mobilní light verzi a funkčnost je asi nejvíce podobná GR.
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Montparnasse 23. 3. 2013 21:44

Operační systém: iOS 5.1+
Můj tip (jméno aplikace, odkaz na stažení): Reeder, ke stažení z AppStore
Cena: 2,99 USD
Proč právě tato aplikace: Reeder je takový zlatý standard pro RSS na iOS. Aplikace je propracovaná, pravidelně aktualizovaná, přehledná, nabízí široké možnosti nastavení, přesto jednoduchá na ovládání, uhlazený, decentní vzhled. Link zprávy lze zkopírovat do schránky nebo do e-mailu, otevřít v Safari, odeslat do Evernote, Pocketu, Readability, na Twitter, Facebook a další. Spolupracuje s Google Readerem i Feedly. Existuje i verze pro iPad a Mac OS X. Zkoušel jsem více RSS čteček, ale Reeder všechny o třídu převyšuje. V ceně cca 60 Kč nevidím problém. 8-)
Montparnasse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasek7 22. 1. 2015 14:29

Na Windows Phone 7.5 – 8.1 je už delší dobu aplikace Feed Viewer. Je tím nejlepším z RSS čtečky a prohlížeče. Díky modernímu obrázkovému designu se v ní člověk rychle orientuje. Jdou v ní číst celé články a podporuje offline režim.

Obrázek

vasek7
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků