Výpadek T-Mobile - 16. 9. 2013 (celá ČR)

O výpadcích a dalších síťových problémem mobilních operátorů

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod freddy158158 17. 9. 2013 07:41

Cely den OK ... zadne problem ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terezice 17. 9. 2013 07:48

Chtěla jsem psát do fóra svůj problém, že včera večer mi z ničeho nic doma vypadl signál a doteď mi po mobilu běhá hláška "signál není k dispozici".
Může to mít souvislost s výpadkem, nebo u mě bude jiný problém- nezabírá vypnutí, restart ani vyndání sim...
Díky

edit: v 8.55 je konečně po problému :)
terezice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 17. 9. 2013 14:23

Jo dneska to bylo rodeo. Už včera jsem si všiml, že nemám žádnou čárku, tak jsem si říkal, že se mi dýchavičně drží mobil na 3G (tady u nás vcelku normální stav). Dneska jedu autobusem poslouchám muziku a furt je mobil bez čárek, tak sakra ho přepnu na 2G. Furt nic, vypnu a zapnu, vyskočí na mě žádná síť. Celou cestu si tam hraju, rozebírám telefon zkouším se SIMkou, bez simky furt nic. Pak se mi ve zvolených sítí ukázalo, že jsem na O2 (pravděpodobně práce na sdílení sítí). Ve škole se mi ráno před 8 už chytla. Pak mi zase kolem 11 vypadl signál, už jsem tekl, že jestli mám vadnou SIM jako mají třeba u Mobil.cz, tak jim to omlátím o hlavu. Teď jsem objevil tohle vláknu, tak jsem se uklidnil.

Pozn. Mám relativně nové číslo od TM.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lol7 17. 9. 2013 14:34

To, ze jste byl u o2, neznamena, ze zacalo sdileni siti (i az zacne, tak stale uvidite, ze jste prihlasen do T-mobile). Byl jste u o2, abyste si v pripade potreby mohl zavolat na 112/158/155/150/156...
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 17. 9. 2013 15:01

I s vloženou SIM TM? Je mi to divné, protože ve vyhledávání sítí byl i TM jak 2G tak 3G. Dokonce byly označené domečkem jako domovská síť.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mobilman 17. 9. 2013 15:31

Ja zaznamenal vcera vecer vypadek na sluzebnim TMO v zahranici v nemecku.
Pouzivam ve smartphonu muj vlastni nemecky Vodafone ale kdyz se mi kamosi snazili dovolat na ne-smartphone sluzebak tak byl nedostupny a signal v coudu a na displeji zprava ze se nepodarilo zaregistrovat SIM (z cehoz hadam ze probehl update a pri nem cesky TMO oznamil zahranicni siti ze SIM nezna a byl jsem tak odhlasen a telefon ukazoval chybu prihlaseni SIM i kdyz signal zde maj vsichni 4 operatori TMO, O2, VF i Eplus). Hned po zapnuti cca ve 21h to pak uz fungovalo normalne
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lol7 18. 9. 2013 10:04

paty07 píše:I s vloženou SIM TM? Je mi to divné, protože ve vyhledávání sítí byl i TM jak 2G tak 3G. Dokonce byly označené domečkem jako domovská síť.

Ano, BTSky TM normalne vysilaly, proto jsi sit videl. Problem byl patrne v core casti site, kdy se kvuli vypadku jednoho z elementu nektere telefony nemohly prihlasit do site (rozumej SIM, ktere ma na starosti prave onen vypadly element).

A jak rika mobilman, bylo uplne jedno, kde jsi byl... Proste ty SIMky nefungovaly nikde na svete.
lol7
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků