ZTE Nubia Z17

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod VenouseQ 3. 8. 2017 14:07

Zdravím,
potřeboval bych radu ohledně google play. V telefonu již bylo vše předinstalované. Mám problém ve hrách s připojením přes google play. Vždy mi to napíše, že musím povolit přístup k SMS, ale vážně netuším jak :D Když v nastavení rozkliknu přístupy google play, tak tak mám pouze "no permissions" a žádné možnosti úpravy nebo přidání přístupů.
Díky moc za pomoc :)
VenouseQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 8. 2017 14:57

Ne fakt pristup k sms povolit nemusis a muzu ti to rict se stopro jistotou ponevadz toto opravneni maj u mne povoleny jen dve app a to jeste bez podmnoziny bez interakce uzivatele - to maj blokly vsechny.Play a hry frci bez problemu.
Zvaž co vlastne mas predinstalovany, tipuji ze ledacos co by byt nemelo - to vsechno mně spis predikuje o 75 procent vic nez je nutne a 50 procent nejruznejsiho malware..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VenouseQ 3. 8. 2017 15:41

Googleplay je přímo ve firmwaru od výrobce. Jinak je v telefonu X věcí od googlu a několik věcí od ZTE (funkce foťáku na ploše a pak jen pár dalších appek. Jinak mi to taky frčí bez problémů. Jen se mi nepodaří přihlásit přes google do hry... Napadá tě nějaké řešení?
VenouseQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 8. 2017 16:10

Aby bylo jasno, zte jsem mel nekolik..Jejich implantace googleapps neboli gapps v jednom pripade znamenala ze cinan pro evropu v recovery flesnul gapps, jaksi ovsem ne zrovna dvakrat uspesne, takze prvni aktualizace google service a by by obchode play. :-)
Takze je mne jasny ze vubec nechapes kam se te snazim navest, zkontroluj google service, je li mozno - stop vsechny sluzby od google ktery ses schopen objevit.Po stop uninstal, ono tebe to nepusti, misto toho ti to nabidne nahrazeni tovarni verzi.Takze stop, cache data - vycistit, u danych app ne ze si to spletes s rom :-)Uninstal, mel by nabidnout tovarni verzi.Zaskrtnout upozornovat na aktualizace v gplay ale na VSECHNY, vcetne app s priznakem system.U tebe blbouni ti tak oznacili play a vubec cely gapps.
Test.
Jinak mas jeste v telefonu bezicich par slizeb, on foun neni jen o app a ty sluzby muzou byt kamen urazu.
Google apps maji od google nastavenou politiku jistou, chces mit gapps jako predinstalovane ? Zaplat.Takova je politika google k vyrobcum.V cine nesmi byt na telefonu gapps, zakaz vlady.Takze se to flesuje, nebo mas dve verze tehoz modelu, ch jako china a international.
No a z toho plyne nekonecny zastup problemu s gapps u cinanu jak bys zjistil.
Zadny perm. na sms gapps nepotrebuje, play - ne.Gogle hry - ne .
Pokud je neco chce v souvislosti s play je neco fatalne spatne.Play a hry funguji i bez SIM v mobilu , dokonce i v tabletu :-)
Funguji i v emulatoru na PC :-)
Rozumnels co rikam ?
Jo az udelas to kolecko, musis restartnout telefon.Jenze ja osobne bych se nevzrusoval az tolik nad hrou ale nad tim pozadavkem..
BTW jak se ti libi opravneni posli sms, vytoc cislo, bez interakce uzivatele ? Kdyby to chtelo toto a takovy opravneni je, taky by te trapilo ze bez povoleni nemuzes spustit hru ? Otazka je co bys delal az by to desetkrat na pozadi udelalo hovor na zlatou linku do Hondurasu :-)
Res jak je mozne ze to chce absolutne nesmyslny permissions a nikoliv jak permissions povolit, to je uplne na hlavu postup cos chtel udelat.
Necekam ze bys hral hru kde platis pomoci premium sms, to se ti pozadavek objevi u te JEDNE konkretni hry, NIKDY ne globalne.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VenouseQ 3. 8. 2017 16:59

Jo taak. Tak teď už je mi to jasný...
Akorát nevím jak na to, abych zastavil všechny služby od googlu a dal tam tu tovarní verzi...
Vlastně nemám se ZTE absolutně žádnou zkušenost, takže jsem z toho takovej jalovej :D
Ale s těma permissions máš pravdu no. To by mě asi mohlo dost nepříjemně překvapit :hm
VenouseQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 8. 2017 17:22

Aplikace.Vsechny :-)
A jedes dokud nenarazis na app od google :-), provedes kolecko.Pokracujes k dalsi app od google.Znovu, znovu.znovu.Restart.
Pokud ani toto nezvladnes, tak neni o cem diskutovat.
Doufam zes zte nekoupil v pseudoshopu co je onemanshow :-) Tam muze byt totiz firmware doslova jakejkoliv.
Abys chapal upravit, podstrcit neco do firmware a zabudovat je prace na 5 minut
Screen ukazuje jak vypada play s permissions co nejsou hned videt, vtip je v tom ze to jsou MOZNE permissions, nikoliv nutne k tomu aby play jelo jak ma.Takze spravne se nema ptat pokud fw neprasili.Protoze si ho nevyzada.

Obrázek
Zakladni permissions jsou 4 u play co byvaj v polozce aplikace, nastaveni, pricemz fakt nemusi byt vsechny on :-)
Rozsirenych je kolem 40 ti..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků