ZTE V967S - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Troll54 14. 6. 2014 22:27

Dobrý večer
Nedávno mi můj telefon spadl na zem a na předním sklíčku se udělal takový ten klasický "pavouk". Displej praskly není ale nefunguje dotyk(na žádné části), tak jsem se chtěl zeptat jestli bude stačit výměna digitizéru nebo bude potřeba rozsáhlejší oprava. Díky
Naposledy upravil Fíla dne 9. 1. 2015 16:35, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu
Troll54
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Borg2of3 29. 8. 2014 16:02

Dobrý den všem.
Povedlo se mi před dvěma týdny rozbít digitizér na svém telefonu. Pln nadějí jsem si koupil nový a včera jsem ho celý večer vyměňoval. Na internetu jsem shlédl několik videí s radou jak na to. K tomu můžu snad jen dodat, že to bylo podstatně obtížnější a měl jsem v jednu chvíli chuť to vzdát. Když se mi podařilo sundat digitizér, musel jsem ještě vyndat display pod ním. To se mi však vůbec nezdařilo. Povedlo se mi ho jen na horní straně telefonu lehce nadzvednout. Nicméně to stačilo k tomu, abych vytáhl starý kablík z digitizéru a protáhl tam nový. Dokonce jsem během celého procesu ani jednou nesáhl na display, což jsem viděl jako velké vítězství. Při skládání telefonu jsem udělal několik chyb. Jednak pod displayem zůstalo původní lepidlo - tím, že se mi nepodařil celý sundat. Digitizér jsem přilepil lepící páskou, nicméně kvůli původnímu lepidlu pod displayem (zřejmě se tam udělal bobek) je to celý trochu vyhnutý, takže to páska není schopna udržet a vršek digitizéru se odchlípává od rámečku. Taky jsem zapomněl z původního digitizéru přendat takovou bílo černou folii pod ovládacími tlačítky (takže prostřední nesvítí). A konečně protože jsem nebyl schopen sundat celý display, tak ten čip co vede na kabelu z digitizéru se samolepkou na spodní straně jsem neměl šanci přilepit. Takže se tu sešlo několik věcí, které můžou mít vliv na to co jsem uviděl po složení a zapnutí. Display vynechává každý druhý řádek a ještě k tomu se přes celou výšku displaye prokreslují barevné pruhy. Ještě k tomu když mi někdo volá nebo chci volat, tak display zcela zhasne, takže nemám možnost ovládat možnosti v průběhu hovoru (hlasitý odposlech atd).
Takže čím to je?
a) je to tím, že jsem možná příliš tlačil na display z jeho spodní strany (oplechování)?
b) špatně jsem nasadil některý z kabílků nebo se na nich udělal studeňák? (celkem jsou tam tři)
c) je vadný digitizér (neznám všechny jeho funkce, jestli třeba současně nefunguje jako nějaký filtr)
d) je to tím, že jsem nepřilepil čip digitizéru k oplechování displaye? (za předpokladu, že funguje jako ukostření?)
e) je to tím, že je display mírně ohnutý?

Než se pokusím znovu telefon rozebrat, tak bych potřeboval nějaké rady a tipy čím by to nejpravděpodobněji mohlo být a jestli se mám o to vůbec snažit.

Děkuji
Přílohy
image002.jpg
image003.jpg
image001.jpg
Borg2of3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Voda-ve-fonu 29. 8. 2014 19:58

To, že se ti displej zhasíná, za to pravděpodobně může zakrytí, nebo popřípadě poškození přibližovacího senzoru. Jeho umístění bych si tipl na několik milimetrů vedle speakeru.

S rozbitým displejem takto na dálku neporadím, ale třeba někdo jo :).
Nokia 3310 > Nokia 3100 > Nokia 6230i > Nokia 6120c > Nokia 5800 XM > Vodafone 945 > Sony Xperia Tipo Dual
Voda-ve-fonu
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků