Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xenon04 19. 4. 2019 13:41

tortura P30 PRO
Civic 2.0 e:HEV
SGS23U - SM-S918B/DS - Black | SGW - SM-R960 - Silver
EOS R8 | RF 24-105mm F4L IS USM | EF 70-200mm F4L USM
xenon04
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stillmann 20. 4. 2019 09:05

Podle mě je za ty peníze asi nejlepší P20Pro..
stillmann
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 21. 4. 2019 07:25

Recenze: Huawei P30 Levnější neznamená horší
https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze ... orsi-37693
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 4. 2019 12:14

Recenze Huawei P30 Pro - zaostřeno na fotografické superschopnosti
https://www.mobilmania.cz/clanky/recenz ... spx#part=1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 22. 4. 2019 20:04

Vyzkoušeli jsme Noční režim Samsungu Galaxy S10. Jak obstál ve srovnání s Huawei P30 Pro?
https://www.smartmania.cz/nocni-rezim-s ... alaxy-s10/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pitrs81 23. 4. 2019 13:42

Ahoj, po třech týdnech s P30 jsem se rozhodl pro budoucí zájemce sepsat, co mě asi tak nejvíc na mobilu zatím trápí a to je tragické odemykání.

Čtečka otisků v displeji je opravdu velký krok zpět
- její spolehlivost je velmi rozporuplná (často můj otisk nepozná a musím zadávat pin)
- je velmi pomalá (cca 1s)
- její polohu nenahmatáte a AOD ji pořád nezobrazuje (ale časem se dá tu polohu naučit)
- mě osobně ani nevyhovuje, že je na přední straně

Každopádně mobil se mi často otiskem nedaří odemknout a s tím jsem na starém Huawei Nova neměl vůbec problém. Nespolehlivost čtečky navíc umocňuje její použití např. při vstupu do aplikací, které ji využívají (např. bankovnictví).

Odemykání obličejem je nespolehlivé při horším světle nebo třeba jen když si nasadíte šiltovku. Prostě bez infrakamery to dobře nefunguje. A navíc mi nevyhovuje, že s tímto odemykáním nejde ani pořádně využít AOD, když se mobil při každém pohledu na displej odemyká.

PIN kód je sice bezpečnější, než na mém předchozím Huawei Nova, protože je 6ti místný, ale v kombinaci s ostatními nespolehlivými metodami odemykaní to jen zdržuje, protože jej prostě musím zadávat několikrát denně - pokaždé když nefunguje otisk.

Za mě by to byl super mobil, pokud by měl klasickou čtečku na zádech, která se navíc u Huawei vždy dala používat jako spoušť fotoaparátu, což u P30 samozřejmě nejde.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 23. 4. 2019 14:08

Tak to by mě zajímalo, jaké mají zkušenosti ještě další uživatelé...
Já si čtečku nemohl vynachválit a prodleva? Vždyť je to čtečka v displeji :shock: Ta prodleva je vlastnost, žádná chyba. Samozřejmě, že se na to v každém novém FW zaměří, ale... Navíc nevím, zda jsi viděl některá videa na YT, která tam kolovala v posledních dnech a několika posledních týdnech, ale právě to, že se telefon velmi rychle odemkne prstem či obličejem je důkaz toho, že to má nejmenší úroveň kontroly daného způsobu zabezpečení a aby to fungovalo, potřebuje nějaký čas na vyhodnocení výsledku a shody.

Já se tedy P30 klaním a dávám jen kladné body za otisk prstu v displeji a za její rychlost a úspěšnost odemknutí.
Co se týká odemykání obličejem, to bych vyhodnotil tak 98% úspěšností za jakéhokoliv počasí a intenzity světla.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod Pitrs81 23. 4. 2019 15:09

No asi je to špička mezi čtečkami v displejích, ale co je mi to platné, když je to pořád opravdu mnohem horší než běžná čtečka. Já prostě patřím k uživatelům, kteří od čtečky otisků vyžadují spíš funkčnost a spolehlivost víc než top technologii na trhu, která ale bohužel zase tak dobře nefunguje.

Btw. pravý palec jsem už 2x přeregistrovával a vždy mi funguje asi tak týden a pak ho to úplně začne ignorovat a nemám šanci jím mobil odemknout.

-- 23. 4. 2019 15:12 --

Ještě jednu výtku bych měl a to je nažloutlý displej. Už to tady na fóru někdo psal a musím mu dát za pravdu. Display P30 je prostě nažloutlý "sněhově" bílou barvu zobrazit nedokáže. A nepomůže ani žádné nastavování teploty či "živosti". Něco podobného jsem naposled viděl na svém Samsungu S4 před 5ti lety. Obzvlášť pokud vezmu do ruk zároveň Huawei Nova (s IPS) a vedle něj P30, tak je ten rozdíl obrovský. Ips má bílou úplně brilantní.

Na druhou stranu, když to trošku přeženu, už ani na noc nemusíte zapínat filtr modrého světla :-)
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 23. 4. 2019 15:26

Jo, to jsem psal já. Té "žluté bílé" jsem si všiml hned, během několika okamžiků po vybalení a zprovoznění P30. Ale opět nejde o žádnou vadu telefonu či daného modelu, ale o vlastnost displeje typu Amoled. Otázka, jak to má třeba S10 od Samsungu, nebo jiné značky a modely s displeji typu Amoled. Ale měly by to mít stejně, nebo podobně. Bohužel i ta kvalita a škála nádherných barev s sebou nese nějaká úskalí. Počkej, až se něco vypálí. Nemám u Huawei žádnou zkušenost s řešením reklamace co by vypáleného displeje. U Samsungu to vždy (dle fóra už to však některé servisy zamítají) napoprvé opraví a displej vymění, i když do protokolu napíší rozsáhlé vyjádření a elaborát na několik řádků. To u IPS sice nehrozí, ale barvy nejsou takové, jako u Amoledu.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2019 15:33

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 4. 2019 15:33

Srovnávací recenze: Huawei P30 a P30 Pro: Dvourecenze dvojice hodně odlišných bratrů!

► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Pitrs81 23. 4. 2019 20:43

Naprosto s tebou souhlasím. U P30 je to oproti klasické čtečce velké zhoršení a je mi jako uživateli úplně jedno, jestli je čtečka v displeji nebo na zádech. Je to novinka a má fungovat stejně dobře nebo lépe.
Jinak AMOLED na P30 je určitě taky od Samsungu, nikdo jiný tyto displeje nevyrábí. Ale co jsem měl v rukách třeba S9, tak tam mi přišla bílá docela v pořádku.
Pitrs81
Junior


Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2019 21:36

Nick Cave píše:co zkusit tuhle aplikaci
https://svetandroida.cz/screen-balance/

tady jsem dal tip na aplikaci, co může tu bílou napravit, vyzkoušejte, já nemohu, protože jsem měl vždy IPS displej
ale kdysi myslím u Note 4 jsem někomu tohle poradil a psal, že to pomohlo změnit nažloutlý displej
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků