Huawei P20 /P20 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2019 12:10

Nevyměnil. U P20 Pro se mi zdá lepší foťák, který používám skoro pořád, a taky mi hodně vyhovuje čtečka otisků prstu na přední straně pod displejem.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod 4daPeace 6. 3. 2019 14:41

Prave me vyhovuje ctecka vzadu a z nekolika komentaru tady ve foru jsme pochopil, ze fotky u P20 Pro jsou, diky aktualizacim systemu, horsi nez byvaly.
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2019 15:52

To ale byly komentáře jednoho člověka, ne? ;-)
Já jsem s fotkami spokojený, navíc bych při přechodu na Honor View 20 přišel o optickou stabilizaci.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Levisek 15. 3. 2019 13:56

Jak vám jede instagram a stories s tímto telefonem? Videa plynulá?
Mobilmania: Samsung S21+
Autorevue: Ford Mondeo 2.5 T, 162 kW
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 20. 3. 2019 12:34

V Centru zákaznických služeb Huawei v OC Quadrio je do 15.4. je sleva na výměnu displeje za akční cenu a ochranou fólii displeje zdarma. Více ZDE
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 22. 3. 2019 21:57

Čtu ty komentáře a množí se ty stížnosti na kvalitu foťáku po aktualizacích, je to realita nebo chiméra?

Mám LG V30 a za týden jedu na dovolenou do exotických krajin, kde bych potřeboval dual SIM, tak rovnou zvažuju koupit si nějaký špičkový fotomobil právě s dual SIM. P20 Pro a Mate 20 Pro jsou hlavní kandidáti, víc variant snad ani není, abych si nějak výrazně polepšil proti V30. Cenově vychází lépe P20 Pro, ale některé ty komentáře mě tedy odrazují... (Mate 20 už je ale cenově zřetelně výš a třeba z videa taky nejsem zrovna unešen).

(Někde píšou, že se kvalita fotek u P20 Pro se dá vyřešit reinstalací aplikace, která zřejmě po updatu cpe do fotek nějaké nechtěné filtry zhoršující kvalitu...)
https://forum.xda-developers.com/huawei ... e-t3845043
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod s5230user 25. 3. 2019 20:51

Úprimne, nečakal som zázraky od P20 pretože je to stále iba telefón, ale fotky ktoré z toho lezú sú niekedy na úrovni telefóna za 100€. Je to hlavne poznať na tráve, ktorá často vyzerá ako prekreslená štetcom. Dosť sklamanie za tie peniaze.

Pri kúpe som počítal s tým, že fotky z toho vyzerajú použitelne, keď ich zmenšíš tak na 75%, aby ťa to neudrelo do očí, že je to fotené telefónom v príslušnej kvalite. Po niekoľkých updatoch mám ale tiež pocit, že je kvalita zhoršená a neodpovedá cene. Dokonca RAW fotky sú niektoré také tmavé aj za dobrého svetla, trocha bez života a je v nich niekedy dosť šumu. Za tmavých podmienok dokonca až nepoužiteľné - hodne modro, červeno a zelených bodov. Nevyzerá to ako na RAW fotkách, ktoré som stiahol z internetu pre kúpou - musím ešte posťahovať nejaké a porovnať.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod kepajko 25. 3. 2019 23:59

Za mňa fotky super na mobil. Už mi rukami prešlo pár fotomobilov a P20 pro je proste perfektný. Mám najnovší fw 203 a kto neverí nech si ho vyskúša pred kúpov a uvidí aký je to stroj. Čakám na p30 pro.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 26. 3. 2019 08:24

Píši jen o P20 kterou jsem 6 měsíců vlastnil a právě kvůli kolísající kvalitě fotek poslal dál (manželka nadšená :D ):
"Mr.Scully" - ano, je to smutná realita. Kvalita fotek je vždy 50na50 , podle nálady telefonu . Ale že by se s každým novým FW kvalita zhoršovala tak to pravda není, protože to je ještě horší - jeden FW foto zlepší, aby to další FW zase zhoršil a tak stále do kolečka :mrgreen:
"kepajko", tak to jsi jediní kdo vidí fotky z P20 jako perfektní. V ručním režimu bych fotky označil za lepší průměr. V automatickém režimu to je podle toho jakou má telefon právě náladu. Rozhodně NE perfektní.
Nechápu tvoje doporučení: "kto neverí nech si ho vyskúša pred kúpov" - ve které prodejně lze vyzkoušet kvalitu fotografii ?

Jednoduše ... P20 dělá na dnešní dobu, vhledem k nízké ceně "lehce nadprůměrné" fotografie, ale na nějaké to sdílení po netu je naprosto dostačující.
Celkově se ale jedná o velice slušný přístroj.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 3. 2019 09:56

Díky. Studoval jsem ještě recenze a nakonec to vypadá, že si holt připlatím a budu volit mezi Mate 20 Pro a LG V40 jakožto foťáky, které mají i wide režim, který je pro mě velmi zajímavý. (Ani jeden ale není dokonalý, takže je taky možný, že ještě chvíli počkám, jestli přijde něco lepšího :)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kepajko 26. 3. 2019 10:03

Lubicek ja som písal o P20 pro :-)
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 26. 3. 2019 11:09

"kepajko" , tak to se moc omlouvám, v té slověnštině jsem to "pro" přehlédl.
Tak snad někomu pomůžou moje poznatky s P20
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levisek 18. 4. 2019 18:40

Někdy mi moje p20 pro neukáže notifikaci na novou sms. Ve zprávách ji najdu pak náhodou jako neprectenou. Ostatní notofikace naprosto bez chyby. Nevíte co s tím?

A druhá věc, v případě, že máte telefon propojeny přes bt například v autě, ozývají se vám notifikace i z telefonu nebo jen v rádiu? (EDIT: tak to vypadá, že je to vlastnost android 9, super)
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 4. 2019 10:04

Testujeme dubnový bezpečnostní update pro Huawei Mate P20 Pro

► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levisek 27. 4. 2019 17:13

Co mám kde nastavit, aby mi telefon neschovával oznámení. Např mapy, vidím jak se to objeví a hned zase zmizne. Nebo kolikrát volám a slyším v hovoru to pipnuti a na displeji nic. Už nevím co s tím. Zprávy, messenger a komunikátory zůstávají být vidět.
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků