Huawei P8 - samovolné zamykání

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod greenflash 12. 1. 2018 07:58

Dobrý den, dnes v noci jsem přecházel na od O2 k firemnímu Vodafonu. Přenos měl probíhat od půlnoci do 6:00, tak jak jsem vstal, jsem mobil vytáhl z nabíječky, vypnul, přehodil SIM karty a telefon spustil. Problém teď je, že když mobil odemknu, tak se po nějaké době sám uzamkne. Ta doba je různá, ale i tak se to do pár vteřin uzamkne. Pokud jen rozsvítím obrazovku a neprovedu odemknutí, tak se nezamkne. Do factory resetu se mi moc nechce, telefon šlape jinak svižně a nerad bych přišel o aplikace a nastavení. Jako HW problém se mi to moc nepozdává, když po rozsvícení obrazovky to nedělá. Měl by někdo nějaké rady, než se v tom začnu šťourat a asi to budu muset dát do továrního nastavení?
greenflash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod greenflash 12. 1. 2018 09:10

Tak jsem vypozoroval, že když telefon delší dobu nepoužívám, tak se neuzamkne, ale stejně dřív nebo později opět zamkne a při dalším odemknutí opět rychlé uzamčení. Zkoušel jsem nastavit i odemykání pomocí poklepání a stáhnul jsem si aplikaci na uzamčení, ale efekt to má stejný :/, takže to tlačítko to asi dělat nebude.
greenflash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HuaFan 16. 1. 2018 15:53

Jestli máte v nastavení všechno, tak jak to chcete mít a stejně to dělá tohle a nechce se vám do Factory Reset, tak je ještě jedna možnost, co zkusit tzv. Wipe Cache. Mohl by pomoct a data navymaže.
1) vypnout telefon
2) současně stisknout tlačítko zvýšení hlasitosti a tlačítko vypnutí telefonu, a to cca 10-15s
3) objeví se také menu - vyberte Wipe Cache Partition, to pak znovu potvrdit
4)dál vybrat možnost Rebook system now... telefon se restartuje

Zkuste to a uvidíte, ale pozor na to menu, ať si nezvolíte ten Factory reset (je to jedna možnost z nabídky :) )

-- 16. 1. 2018 15:56 --

Jinak v tom menu se budete pohybovat pomocí tlačítek hlasitosti a potvrzení talčítkem vypnutí (záleží, jaký máte android).
HuaFan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků