Huawei P10 z Polska, co si počít?

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martimikk 27. 9. 2017 17:41

Zdravím,
nedávno jsem si koupil Huawei P10, ačkoliv vyšla již tuna aktualizací, bylo mi divné, že můj telefon je stále nedostává. Poté jsem zjistil, že můj telefon má naprosto jiné modelové označení oproti zbytku Evropy.
Napsaal jsem tedy na Huawei support a k mému zděšení mi napsali, že je můj telefon určen pouze pro Polský trh.
Jsem dosti znechucen a rád bych věděl, jaka teď postupovat. Porušil obchod nějaké podmínky kupní smlouvy? Jak mám dostat své peníze zpět?

Díky
Naposledy upravil dockalacek dne 27. 9. 2017 17:45, celkově upraveno 1
Důvod: Nekřičíme velkými písmeny!
martimikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 9. 2017 17:47

Asi příště nakupovat z ověřenějších e-shopů. Pokud to ověřený e-shop byl, měl by Vám vrátit peníze.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martimikk 27. 9. 2017 18:08

Jedná se ověřený e-shop s tunou klaadných recenzí na heurece, neměl jsem jediné podezření o tomto podvodud.
To bych byl rád, jak ale postupovat? Díky
martimikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riki 27. 9. 2017 18:31

No hlavně by to chtělo odkaz na ten ověřený obchod a rovnou i na ten mobil...pokud je tam distribuce EU ,tak nikdo nic nenadělá...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tetrao 27. 9. 2017 18:38

Tak o který e-shop se jedná?
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod martimikk 27. 9. 2017 18:53

Jde o obchod Elektrortv.cz
disribuce je psána EU, ale není přeci možné, abych dostal telefon, který zde nedostává aktualizace.
martimikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xardian 27. 9. 2017 19:25

Ahoj, EU distrubice běžněji známé jako šedivka - obchod nic neporušil, uvádí co má, je to stará známá alfa omega, pokud chceš kvalitní sevis a aktualizace kupuj CZ distribuci, ano připlatíš si ale máš jistotu a upřímně , ten rozdíl ceny není likvidační. Pokud sáhneš k šedivkám a ještě to hájíš ( už jsem skutečně alergický na tuto stránku ) heurékou ( která má sice recenze, ale už jen její smysl, že upřednostnuje někoho, kdo více zaplatí - je špatně ), tak nesmíš čekat, že bude vše ok, vždy je rozdíl ceny na úkor něčeho. Tobě třeba nepřijde zvláštní že prodejci prodávající striktně jen cz distrubici mají ceny vyšší, než obchody na heuréce? vrácené peníze opravdu nečekej. zdar a sílu
xardian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 27. 9. 2017 19:29

Přečti si diskuzi k tomuto e-shopu na heureka.cz a budeš hnedle chytřejší... + 84% spokojenosti je také dost málo - tomuto e-shopu bych se vyhnul obloukem... Komu není rady... Holt jsi ušetřil.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 27. 9. 2017 19:30

Škoda, že ses zde neporadil před koupí. Šedivky zásadně nekupuji.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod martimikk 27. 9. 2017 19:34

Díky za odpovědi.
Že jsem chybu udělal na úkor pár set je mi jasný, i tak ale díky, že mi to stále připomínáte.

Jen mi stále není jasné, proč i oficiální Huawei podpora mi radí, ať telefon u prodejce reklamuji?

Opět díky
martimikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xardian 27. 9. 2017 19:38

Protože Tě chtějí mít z krku. Ty lidi v call centru tohle neřeší, řeknou Ti , že to je problém prodejce, což je, ale ten špatně nic neudělal.
xardian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xcmaniax 27. 9. 2017 19:49

Spis je srandovni ze v roce 2017 vyrobci rozlisuji mezi sousednimi zememi EU a telefon, ktery mel byt zakoupen v Polsku tu nedostane aktualizaci. Az me zarazi ze to neodporuje evropskemu pravu.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 27. 9. 2017 20:13

Tipl bych, že se bude jednat o demo verzi či verzi určenou pro novináře. I zařízení, které je pro jiný trh by logicky mělo dostávat aktualizace. Cizí trh neznamená nemožnost obdržet aktualizace. Připomnělo mi to LG G5 z jednoho známého eshopu "Mi" které bylo pro španělský trh, nakonec se jednalo o demo verzi, která byla blokovaná a neexistoval žádný způsob, jak dohrát novější aktualizaci.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 9. 2017 20:48

martimikk píše:Jde o obchod Elektrortv.cz
disribuce je psána EU, ale není přeci možné, abych dostal telefon, který zde nedostává aktualizace.

Jak jsi na to přišel, že je ověřený, když má nejnižší ceny, tak je jasné, že nejsou charita, měl ses předtím poradil tady
viewtopic.php?f=2&t=1053137&st=0&sk=t&sd=a&hilit=Spolehliv%C3%A9+internetov%C3%A9+obchody&start=1590
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinV76 18. 10. 2017 10:10

Mám Huawei Mate S z distribuce EU. Tenkrát byl rozdíl v ceně kolem 5 tisíc oproti CZ distribuci. Cca 8,7 místo 13,5. Což už bylo celkem zajímavé (2 tisíce bych neřešil).
Ano nemám aktualizaci pro český trh, ale musel jsem si nahrát tu evropskou, která sem automaticky nepřišla.
Na podpoře Huawei, která funguje celkem dobře, mi bez problémů poradili jakou aktualizaci si mám z jejich stránek stáhnout a jak ji naistalovat a není jediný problém. Vše šlape.

Takže si nech poradit, jakou si máš stáhnout aktualizaci, tu si nahraješ do telefonu a následně nainstaluješ. Neměl by s tím být problém.
martinV76
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků