nefunguje sim O2 v HUAWEI P10

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gangina 12. 6. 2017 22:50

Dobrý den, koupila jsem si u Vodafone mobil Huawei P10. Simkarta vodafonu funguje bez problémů, ale simku O2 mi mobil vůbec nebere. Telefon u sim O2 stále nemá signál. Je možné, že je blokovaný jen na vodafone? A jak to mám případně "odblokovat"? Moc děkuji za odpověď!
gangina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 12. 6. 2017 23:15

A ta sim O2 v jiném telefonu normálně funguje? A zkoušíš jí v obou slotech (pokud je to verze Dualsim, což asi u operátora však nebude)?
Blokování telefonů naši operátoři už dávno nedělají.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xr33 12. 6. 2017 23:44

Asi má zapnuté v telefonu používat jen síť Vodafone, je to v nastavení, vypnout a nechat volný výběr.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 13. 6. 2017 00:19

Pravda, to mně nenapadlo, že tam pro operátorskou distribuci můžou být nainstalované nějaké ty vodafouní opičárny i zaplý pevný výběr sítě VF místo automatické.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gangina 13. 6. 2017 08:31

Sim O2 mi v jiných zařízeních normálně funguje, jen v telefonu ne. Zkoušela jsem jí dávat do obou slotů a nic. A kde v nastavení najdu vypnutí jen sítě vodafonu?? Já to tam nikde nevidím. Dokonce jsem s tím byla v O2 prodejně, půl hodiny s tím zkoušeli čachrovat a pak mi řekli, že neví co s tím a ať si dojdu někam do specializovaného servisu. :(
gangina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 13. 6. 2017 09:04

Co máš v Nastavení -> ...Další -> Mobilní sítě -> Síťoví operátoři (na kartě u O2 simky) ?
Máš tam zvolit automaticky - Automaticky zvolit upřednostňovánou síť? Nebo něco podobného nebo jiného?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gangina 13. 6. 2017 09:12

Když najedu na Mobilní síť, tak mi tam vyjedou 3 odrážky - Obecné, SIM 1, SIM 2. Pod každou jsou další pododrážky, ale nejde s tím vůbec nic udělat.. Písmo je světlé a můžu na to klikat jak chci a vůbec nic to nedělá. Jako kdyby tam vůbec žádná simka nebyla :(
gangina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 6. 2017 09:25

Měla sis nechat na prodejně O2 tu simku vyměnit za jinou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gangina 13. 6. 2017 09:29

Ale ta simka mi ve starém telefonu i tabletu normálně funguje. Jen v tomhle novém vůbec nenaběhne. Myslíte, že bych ji měla i přesto vyměnit?
gangina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 6. 2017 09:41

Zkusit se má všechno, než odneseš smartfon do servisu

-- 13. 6. 2017 10:43 --

ještě bych zkusil hard reset, obnovení továrního nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rider0008 13. 6. 2017 10:03

:hm zvlastny problem.. ak teda tam funguje ina sim.. a zasa ta ktora v P10 nefunguje funguje v inych telefonoch... este by som na tvojom mieste skusil tretiu simku - kup hocico tesco simku ktoru raz dva prevolas alebo nieco take, alebo si len pozicaj od kamosa na 5 min a vyskusaj ci ti bude fungovat... ak ano skor bude na chybe simka O2.. ak fungovat tiez nebude tak bohuzial mobil a reklamovat ho.
Rider0008
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 13. 6. 2017 10:26

Po vložení SIM karty musíš telefon restartovat, jinak ji nepozná. Po restartu ji zapni.
potom zkontroluj nastavení sítě v menu.

Zeptej se u někoho v okolí a ve Vodafone by ti meli ti kulisáci dát jiný telefon když tento nefunguje... :-D
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 13. 6. 2017 11:05

Tak to tedy nevím, ještě snad zkusit třeba objednat simku z simzdarma.cz a vyzkoušet. Nebo jít do Pennymarketu a tam za 55 korun jsou simky O2 s 10kč kreditem. Nebo od známé(ho) zkusit O2 simku. Protože vada by mohla být i v simce. Záleží, kolik času máš třeba na vrácení v termínu 14 dnů od nákupu v eshopu.... Nebo je to přes prodejnu?
Případně zajít do Vodafone, kde to bylo koupené, ať to zprovozní...
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 6. 2017 11:23

*#*#4636#*#*
toto vytoc a objevi se tri volby,vyber volbu informace o telefonu,klikni na ni,vysledek sem pastni
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 13. 6. 2017 11:43

Jak stará ta sim je? Pokud nějaká letitá, nebo dokonce třeba z počítačového gsm pravěku ještě nějaká ta 20 let stará 602, nemusí jí to umět přečíst. A zkusil bych tedy i jiné sim než VF na chvíli někde půjčené, zda to opravdu vezme pouze ty vodafouní. A návštěva prodejny VF by asi taky nic nezkazila (nebo hovor na hotlajnu s požadavkem přepojení na techniky) :-) A v té O2 prodejně tam strkali nějaké své sim, nebo jen tu tvou?
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků