Huawei Mate 9 /Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod droman 22. 2. 2017 05:59

Vlastnil jsem Mate 7, při výměně jsem řešil jestli přejít na Mate 8. Nakonec jsem si připlatit a šel do Mate 9. Musím říct, že vůbec nelituji. Že začátku jsem se bál černé barvy z čelní strany,(sedmičku jsem měl bílou) ale nakonec jsem za ní možná rád, vypadá opravdu elegantně. Co se týká rychlosti, tady není co vytknout, žádné zaváhání, žádný zásek. Android 7 také super. Foťák zatím testují, ale s ne moc vyvedeným foťákem v Mate 7 se to určitě nedá srovnat. Fotky z Mate 9 jsou parádní. Aktuálně jsem na cca dvoudenní výdrži což je super. Tříletá záruka je bonbónek navíc.
Naposledy upravil Nick Cave dne 15. 5. 2017 17:39, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu
Siemens C25, C35i, M35i, Sony Ericsson K510i, K750i, K770i, Nokia 3210, 3310, 3330, 6101, 6110, 6130, 6210, N8 - green
droman
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 22. 2. 2017 09:44

No já jsem majitelem Mate 8,který půjde na reklamaci na displeji dva modré fleky,to se mi u tak drahého mobilu ještě nestalo,chtěl jsem přejít na Mate 9 ale nic mne za ten peníz nezaujalo fotak je opět mizerný,a tak dám přednost jiné značce počkám na konkurenci zatím jsem měl první huawei a dost mne zklamal.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Miruska27 22. 2. 2017 10:19

Mě taky zklamal Mate 9. Přešel jsem na něj z LG-G4 a bylo to, jako přejít z extraligy do okresního přeboru. Vydržel jsem to s ním týden. :-[
Miruska27
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 22. 2. 2017 11:47

neznamená že když vám to nesedlo tak je telefon špatnej. mám mate8 a podle mě l je to dost dobrej stroj..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 22. 2. 2017 12:22

No já přešel také z LG G4 fakt je to sprcha řada mate je ještě nedodělek huawei rychle zvednul ceny ale nic víc.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod droman 22. 2. 2017 13:57

Tak dle mého názoru má Mate 9 výborný foťák. U Mate 7 tomu tak nebylo, devítka je ale výborná. Zpracování, výdrž, design je dle mého také na vysoké úrovni, je ale pravda, že cena by měla být někde okolo 15 tis. To ale i u IPhone 7 a zahnutých Samsungů. Nenabízejí nic navíc. Mimo jiné kecá v práci má také LG G4 a v jedné kapse nosí nabíječku a v druhé powerbanku. Displej s obrovským rozlišením má stažený na jasu tak že nechápu jak s telefonem může pracovat a to jen pro výbornou výdrž baterie, se kterou málem ani nepřežije den ;-)
droman
Junior

Odeslat příspěvekod PeterPan 23. 2. 2017 08:01

Take jsem přešel z G4 a budu měnit. Mate 9 je proti G4 nuda. Spoustu praktických věci to nemá. Jen ta baterka to je výhoda. Zato cena ta je mimo. Nic za ty peníze navíc nedostanete. Zkoušel jsem Z11 a ta na tom byla lépe. Bohužel jsem mel vadný kus.
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod droman 23. 2. 2017 19:13

PeterPan - Můžu se zeptat co je spousta praktických věcí?
droman
Junior

Odeslat příspěvekod gomezka 24. 2. 2017 06:57

Taky jem presel z G4 a nevidim nejaky zasadni problem krom ceny. Vyhovuje mi ta velikost, displej je výborny a oproti G4 ma az neskutecnou vydrz. S G4 jsem nabijel treba i 3x za den a to jsem mel jas na minimalni hodnoty az se skoro na to nedalo koukat. S Mate 9 to dam na jedno nabiti.


Na G4 mi vadila ta tragicka vydrz a spatne resena automaticka regulace jasu.

Na Mate 9 mi prakticky chybi jen odemceni poklepanim a zobrazeni casu tazenim po displeji na ktere jsem byl zvykly prave z G4.

Kazdy telefon ma neco a nemyslim ze by se Huawei neco zasadniho u tohoto telefonu nepovedlo krom ceny.
Casem se vyresi porodni bolesti updatem software a bude z toho super phone.
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 24. 2. 2017 07:27

To určitě ale telefon za 19000 kč by neměl mít takové nedostatky,a čekat na update až něco vylepší je zavádějící,já mám Mate 8 a čtyři update trvali než zpravili notifikace které fungují běžně u telefonu za 5000kč,takže to je jenom ukázka lajdáctví huaweje,proto změním značku počkám na LG G6,či Samsung S8,raději zaplatím o nějakou kačku více než se trapit s mate po necelém roku používání modré skvrny na displeji a ztráta citlivosti doteku,bohužel pro mne to tím skončilo.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod PeterPan 24. 2. 2017 07:45

2droman: Částečně to co píše gomezka. Tj. Na Mate 9 mi prakticky chybi jen odemceni poklepanim a zobrazeni casu tazenim po displeji na ktere jsem byl zvykly prave z G4
Dale to jsou poznámky, kde jsem jednoduše mohl udělat printscreen a přímo psát do něj. U map jsem to používal pracovně denně. Přiřazení vyzvánění ke skupinám volajících. Možnost vložit fotku ke kontaktu, ne jen kolečko co má Mate9. Možnost nastavení zamknoute obrazovky. Úprava barev u notifikace diody a přiřazení k app. Možnost neomezené provádět upgrade/downgrade FW. Tady to bez placení nejde. Atd.

2rajs: Naprostý souhlas. Počkám na G6 a další. Tohle jak z nás Huawei dělá betatestery to je vážně krása. A ke všemu ani není schopen povolit ofiko updaty. Na 156 čekáme již 2mesice, po té co se stopl update na 138. Dělat root nehodlám.
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod Miruska27 24. 2. 2017 08:24

rajs píše:To určitě ale telefon za 19000 kč by neměl mít takové nedostatky,a čekat na update až něco vylepší je zavádějící,já mám Mate 8 a čtyři update trvali než zpravili notifikace které fungují běžně u telefonu za 5000kč,takže to je jenom ukázka lajdáctví huaweje,proto změním značku počkám na LG G6,či Samsung S8,raději zaplatím o nějakou kačku více než se trapit s mate po necelém roku používání modré skvrny na displeji a ztráta citlivosti doteku,bohužel pro mne to tím skončilo.



Plně souhlasím s rajs. Velmi necitlivý dotek, nechození notifikací, nemožnost spousty nastavení, na který jsem byl zvyklý u LG-G4 mne u telefonu za dvojnásobnou cenu po týdnu odradilo :-[
Miruska27
Junior

Odeslat příspěvekod PeterPan 24. 2. 2017 08:30

Jo, co bychom chteli u dotykového telefonu, citlivost na doteky? To tady u nás v Číně nikdo neřeší.,) Hold můj první a poslední Huawei. Alespoň, že baterie a její nabíjení je ok. Tedy až na to, že G4 alespoň při plném nabití pípne....
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod droman 24. 2. 2017 10:56

Je to jako porovnávat quatro pohon od Audi s velikostí kufru u Kodiaqa. Každý má své chyby, mouchy, na druhou stranu zase něco navíc. Mate 9 sice (zatím, u B156 prý údajně tato funkce bude, nebo se testuje) nemá odemčení poklepáním, na druhou stranu má zase bezkonkurenční senzor otisku. Ve chvíli kdy vyndavám telefon z kapsy mám odemčený display, nemusím druhou rukou klepat na displej.
Neříkám, že s některými argumenty nesouhlasím, u takhle drahého zařízení by se asi neměl vyskytovat problém jako jsou necitlivé dotyky atp.
Siemens C25, C35i, M35i, Sony Ericsson K510i, K750i, K770i, Nokia 3210, 3310, 3330, 6101, 6110, 6130, 6210, N8 - green
droman
Junior

Odeslat příspěvekod PeterPan 24. 2. 2017 12:28

Před Mate 9 jsem měl Z11 od ZTE. Citlivost otisku naprosto stejná. Je škoda, že jsem měl štěstí na vadný kus. Jinak bych M9 nemusel řešit.
PeterPan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků