Huawei mate 8 vs 9

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Noddik 20. 12. 2016 11:29

Ahoj lidičky, mám momentálně Huawei Mate 8 32GB, 3GB RAM.

Mohu mít v lednu Huawei Mate 9 64GB a 4GB RAM za 16tis.

Vyplatí se vůbec ttao změna a vzít Mate 9 nebo zůstat u 8 ?

Díky
Noddik
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 20. 12. 2016 12:14

já mám mate8 a jsem max spokojenej, podle mě se vyplatí přechod že sedmičky ale z osmičky pokud máš prachy a chceš vlajkovou loď tak do toho jdi.. podle mě je to zbytečný, parametry plus mínus stejný, žádná revoluce.. spíš do Porsche nebo do mate 10.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Refael 20. 12. 2016 13:45

Také vlastním Mate 8 4GB/64GB a jsem s ním též spokojen.
U Mate 9 bude lepší asi jen foťák. Jinak vydrž na baterii je podle GSMarena lepší u Mate8 a aktualizaci na Nogat 8čka dostane též.
Podle mne není absolutní důvod k obměně.
U majitelů Mate 7 je to něco jiného.
Refael
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 20. 12. 2016 18:08

Přesně jsem také majitelem M8,zvažoval jsem to také,zaprvé mě odradilo test fotaku,není to tiž žádný zázrak,baterka v testech horší než má M8,a co čtu na netu,zatím mnoho chyb,už vyšla opravující update,ale mnoho nevyřešil,zůstávám u M8,ta cena M9 je také přehnaná,jak píší nade mnou budu řešit až M10,tedy pokud konkurence nepřijde s něčím lepším a lepší cenou,huawei to začíná přehánět.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 20. 12. 2016 19:01

ale pořád je to s porovnáním se samsungem na jindy úrovni.. na M8 taky ty updaty byly úplně na prd ze začátku ale pak se to zlepšilo. pro nás jedině dobře, na M9 to budou testovat a na M8 to pustí a plnou paradou :-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 20. 12. 2016 19:37

Měl jsem S7 Edge v opravě, tak jsem si na zkoušku koupil Mate 9 a jsem rád, že jsem ho vrátil a mám zpět Samsung.
Měl jsem i Mate 8 kdysi a přijde mi lepší.

Mate 9 je úplně stejné jak Mate 8, akorát má strašně nekvalitní foto v horších světelných podmínkách a co mě iritovalo nejvíc, necitlivý display.

Baterka také žádný zázrak...U Mate 8 100% lepší.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cartee 20. 12. 2016 19:57

kluci sry že sem píšu off topic ale jak poznám že mám vadný grafický čip? nějaký hry mi jdou plynule nádherně a nejaky se sekají. čím to může být? dík moc
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 20. 12. 2016 21:06

Huawei Mate 9 možná není dokonalý telefon, ale takový ani neexistuje. První verze firmware nebyla ideální, ale aktualizace (v České republice už nějakou dobu dostupná) hodně věcí zlepšila. Stran výdrže - záleží to na používání, při něčem je spotřeba nižší, při něčem vyšší. Rozhodně nejde říci, že by vydržel méně než Mate 8 (mám doma oba současně už několik týdnů, takže můžu srovnat).

Nedalo se čekat, že Mate 9 bude revoluce, vždyť Mate 8 už tak patřil k nejlepším telefonům na trhu, tam už se tolik věcí zlepšit nedalo. Za 16 tisíc bych Mate 9 rozhodně vzal, zase je to posun někam do budoucnosti. PS: parametry stejný? Zlepšil se výkon, rychlost nabíjení, fotoaparát, rychlejší paměť, infraport, od začátku android 7.0 Nougat, podpora Galileo se taky může hodit.
Jozef Cmar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cartee 20. 12. 2016 21:08

Jozefe a ted objektivně. vím že jste za to placený vyzdvihnout vlajkovou loď ale tak nějak zkušenosti uživatelů mluví malinko jinak :-)
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 20. 12. 2016 21:27

Spíše nemám rád, když někdo komentuje dle technických specifikací telefon, který dosud nepoužíval. Sám jsem za poslední dva roky zkusil kolem 70 telefonů a tudíž se mi srovnává mnohem lépe. Každý tady chválí svůj vlastní přístroj, ale málokdo má možnost jich dlouhodobě používat více. Pokud mrknu na vaše příspěvky k diskuzi, tak tazatel se z toho nedozvěděl téměř nic...
Jozef Cmar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 20. 12. 2016 23:08

Já bych neřekl že se nedověděl je zde popsáno vše podstatné,důležité je jestli mu telefon bude vyhovovat,mě dost mrzí,ta cena a foták je opravdu dost mizerný za ten peníz,jak bylo napsáno není problém koupit vyzkoušet a vrátit,ta baterka je opravdu horší mate 8,má lepší výdrž je to dan za vyší výkon.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Refael 21. 12. 2016 13:57

"Spíše nemám rád, když někdo komentuje dle technických specifikací telefon…"

Ty informace ohledně životnosti baterie a kvality snímků u Mate 8 a 9 jsou z různých odborných recenzí, které se v tomto shodují, nikoliv vycucané z prstů.

"Pokud mrknu na vaše příspěvky k diskuzi, tak tazatel se z toho nedozvěděl téměř nic..."

Právě že dozvěděl ;—).

Vy Jozefe pracujete pro Huawei, proto v rámci vašeho zaměstnavatele nemůžete mluvit o těchto problémech otevřeně. Je to pochopitelné, každý ve vaší situaci by se choval stejně.
Navíc nikdo tu netvrdí, že Mate 9 je špatný telefon, jen podle odborných recenzí se nejspíš nevyplatí přecházet z Mate 8 na Mate 9.
Mate 8 také dostane update na Android 7.
Refael
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 21. 12. 2016 14:35

Však se taky se jménem neskrývám za nějako nic neříkající přezdívku. Ale je třeba prostě uvádět fakta kompletní... Ta první verze firmware ideální nebyla, to už jsme psal. A právě s touto verzí testovala Mate 9 většina redakcí. A je logické, že zpětně nikdo recenze opravovat nebude. V Antutu měl taky telefon nejprve cca 124 tisíc, teď má přes 140 a neřeší se to. Přitom budoucího majitele bude zajímat spíše ta aktuální hodnota, protože aktualizaci firmware po pořízení telefonu provede snad každý.
Jozef Cmar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 21. 12. 2016 15:01

Ona snad někoho zajímají čísla z antutu? Ale jdi ty brepto...
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rajs 21. 12. 2016 16:03

Přesně mě tedy vůbec.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod SmartDavid 22. 12. 2016 09:48

@ Jozef Cmar
Zvažuji koupi Mate 9, proto mám několik dotazů:
1) Opravuje nový firmware i sníženou citlivost na dotyky? Je až s podivem, kolik uživatelů si na tento problém na forech stěžuje.
2) Nesetkal jsi se s problémem výpadku signálu, kdy signál pak sám už zpětně nenaskočí a pomůže až restart? Sám jsem měl kdysi tento problém u modelů Y300 a D2. A narazil jsem na to i zde http://www.huafan.cz/discussion/1718/vypadek-signalu
Zdá se, že Huawei se stále nepoučil.

Jinak softwarová podpora Huawei byla vždy na katastrofální úrovni, ale zdá se, že v poslední době se toto hodně zlepšilo. I když Samsung, Sony, HTC jsou na tom stále lépe. Přecházel bych z S6 edge plus, a mám trochu strach, aby z Matu nebyl horší uživatelský zážitek. Vůbec bych se nedivil, kdyby Samsung fotil lépe (ono S6 oproti S7 ve foťáku zas tolik neztrácí) a chybějící aplikaci Side Sync asi taky obrečím. Ale holt potřebuji dual sim.
SmartDavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 23. 12. 2016 00:17

Budu upřímný - s problémem jsem se po aktualizaci nesetkal, před aktualizací jsem telefon používal velmi krátce, takže nezaručím, že tam potíže nebyly. Ale třeba když procházím ty reální zkušenosti na internetu, tak minimálně tady v České republice se stížnosti na různých webech v podstatě opakují od těch stejných pár uživatelů... Pak se člověk sice dočte o problémech všude, ale reálně jsou to jednotky lidí a osobně si neumím představit, že bych jen tak neustále na všechny strany vypisoval tentýž příspěvek o tom, jak to nefungovalo a jaké je to zklamání...

Pozor - tím nechci říci, že ten problém neexistuje nebo nemůže nastat, Mate 9 je taky jen telefon a porouchat se může cokoliv. A u některých telefonů se problém skutečně objevoval, to nemohu popřít. Připravovaná aktualizace firmware to řeší komplexně a opraví to u lidí, kde se problém objevil (bohužel nejsem schopen říci, proč se na některých telefonech objevil). Nicméně to rozhodně není globální nebo neřešitelný problém, většině lidí Mate 9 funguje na sto procent. Viz třeba téma na XDA - pokud se dá dohromady celkem 20 lidí, kteří tento problém mají, příjemné to rozhodně není, ale zároveň to neznamená, že by se problém týkal všech vyrobených telefonů.

No a stran signálu - s tímto jsem obecně problém neměl, jelikož ale telefony měním často (a není to jen Huawei), tak občas se mi stane, že se telefon korektně nepřeladí z 4G ve chvíli, kdy se přichází hovor. Ale stává se to málo a jelikož se mi to stává s telefony různých značek, tak to vidím spíše na kombinaci konkrétní situace/konkrétní telefon/konkrétní vysílač.
Jozef Cmar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmartDavid 23. 12. 2016 08:19

Díky za odpověď. U toho signálu nejde ani tak o to, že by měl telefon problém s kvalitou signálu, ale když mu signál vypadne (např. se člověk dostane do míst mimo signál), tak už potom sám nenaskočí. A toto člověk často zjistí až po delší době, někdy až další den, jenomže do té doby je nedostupný. Vzhledem k tomu, že sám s tím mám zkušenost u 2 různých modelů Huawei, tak jsem opatrný. Jinak citlivost na signál bude špičková, to ano, už jenom kvůli těm jejich duálním anténám. Tohle bude spíše softwarová záležitost.
SmartDavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmartDavid 29. 12. 2016 18:43

Zdravím, pořídil jsem si Mate 9 z Alzy a zároveň datový tarif od vodafonu. Datovou kartu mám v primárním slotu pro Sim 1, ale telefon vůbec nechytá LTE, vždy maximálně H+, ale dál se prostě nedostane ani v místech, kde by měl podle mapy pokryti od vodafonu LTE chytat. Telefon má nainstalovanou nejnovější aktualizaci a je po hard resetu. Nemá někdo podobný problém? Děkuji.
SmartDavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 29. 12. 2016 19:08

A ta karta je LTE? Pokud ano kontaktuj operátora, často to musí "prošťouchnout".
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmartDavid 29. 12. 2016 21:17

Tak problém vyřešen. Pomohlo nečekaně vyměnit softwarově primární sim za sekundární v prioritě pro data. Na sekundární naskočilo LTE (což jsem nečekal, myslel jsem, že pouze slot 1 umí LTE, ale to není pravda, umí to sloty oba, ale pouze jeden může být aktivní) a po návratu zpět do původního nastavení (tj. sim ve slotu 1 opět jako primární) už LTE naskočilo. Zkusil jsem to jako poslední možnost ze zoufalství před tím, než fyzicky prohodím simky a řešení zabralo, ale fakt jsem to nečekal...Každopádně díky.
SmartDavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 30. 12. 2016 08:54

Co se týká toho doteku,na xda má vlastní vlákno a nestěžuje si jeden uživatel,jejich tam mnohem více,jen všichni co Mate 9 vratili a vyměnili že jim to dělají i nové kusy,shodli se na tom že je to softwerová chyba,proto Huawei okamžitě vydal opravující aktualizacimproto tvrdím že kupovat telefon hned od začátku prodeje je ta největší hloupost vůbec,výrobci se předhánějí kdo co dřív vydá a pak je to nedodělané a neodladěné,ten problém měla Lg G4,i ostatní firmy mají jiné zakazník je tester,což za ten peníz je trapné,mám Mate 8 a trvalo čtyři firmwary než ho doladily a proto bych Mate 9 ted nekoupil,ikdyž se mi líbí ale tohle jsou důvody proč zůstanu u mate 8.A počkám na nové stroje v roce 2017.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 30. 12. 2016 10:12

Ta chyba se objevila jen u pár telefonů a opravena byla velmi rychle. Prostě vývoj je průběžný, pokud by telefon přišel na trh o tři měsíce později, stejně by se pak ladily další detaily a přístroj se posouval kupředu. Se současnou verzí firmware funguje telefon na sto procent, to ale neznamená, že v budoucnosti to nemůže být ještě lepší.
Jozef Cmar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 30. 12. 2016 11:21

No já raději počkám na to co vychrlí rok 2017,a nasazení nových baterek to posune founy o třídu výše kdy už vyhodit za foun 20000kč at to stojí za to,mě Mate 9 nepřesvědčil o ničem co bych musel mít místo Mate 8,foták je u mate9 žádný zázrak,4gb ram nepotřebuji a uložiště 64 gb,lze nahradit kartou,irda port je zbytečnost a jsem rád že mám Fm radio,v porovnání rychlosti obou M8+M9 není podstatný rozdíl,v testech baterie má mate 8 navrch.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 30. 12. 2016 19:01

přesně jak píšeš, mate8 je top a není důvod přecházet na model který nenabízí až tak moc věcí navíc.. hlavně podpora bude dýl u M8 takže je to na pohodu.. nechápu jak můžou za M9 chtít 19 litrů, to je masakr cena.. těším se na android 7 a na emui 5, podle toho co jsem viděl na videu tak to bude pecka a M8 to posune o dost dál.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod SmartDavid 4. 1. 2017 18:52

Zdravím, používáte někdo Mate 9 jako mobilní Hotspot? Já přes něj dnes zkoušel pracovat a vše normálně fungovalo, i VPN do naší firemní sítě, problém ale nastal, když jsem se chtěl přes tunely připojit do prostředí klienta při uspaném telefonu. Pokud jsem dal přes tunel načítat firemní stránku s neuspaným telefonem, tak i tady vše fungovalo perfektně, problém ale nastal, jakmile jsem zavřel flipové pouzdro a nechal telefon chvíli ležet. V tu chvíli byl hotspot stále aktivní, a stále fungovalo téměř vše, nicméně pokud jsem dal přes tunely načíst firemní stránku klienta, telefon dlouze načítal, ale stránku nenačetl a ještě to shodilo celé tunely. Jinak vše fungovalo (vpn do naší firemní sítě, mail, ostatní stránky), jenom ne stránka přes tunel. I při uspaném telefonu lze tunel obnovit, nicméně načíst přes něj webovou stránku už je moc. Opět dlouze bezvýsledně načítá a shodí tunel. Hotspot funguje, ale na ten tunel je to málo a je potřeba znovu probudit telefon. Řešení by bylo nechat telefon stále svítit, jenomže aktivní obrazovku lze nastavit max. na 10. min. Má někdo nějaký nápad? Se signálem problém nebyl (LTE od Vodafonu na plný signál).
SmartDavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeterPan 7. 1. 2017 08:43

Nemam ted u sebe notebook tak ti to nestestnu. Zkusim pristi tyden. Jinak co mas za fw? Ja mam 126. Udajne uz jsou i 138 a snad 156, ale zatim mimo CZ. Takze snad dalsi oprava. A jak jsi jinak spokojen? Ja jsem mirne receno rozcarovan. Chybi me zde zakladni funkce. Klik na probuzeni fonu to neumi, Lock screen pomoci widgetu take ne. Fotky no jak bych to slusne rekl. Mel jsem G4 a Z11. Nic moc.... Netusis jak bezpecne a na 100 procent rozdelit obrazovku(split screen)? Dotykove gesto je traga a jinak se mi to spise podarilo nahodne. Mel jsem jeste Z11 a tam stacilo jen krasne prejet zespodu nahoru a bylo to v poho. Tady je to spise opruz. A bohuzel i kopirovai mezi aplikacemi je traga. Nekdy to lze, nekdy prestava fungovat (nezobrazi se vložit). :( Tak nevim.
Mate 9
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod SmartDavid 8. 1. 2017 19:33

Firmware mám taky 126. Já jsem jinak spokojen. IPS displej rovnoměrně podsvícený, toho jsem se při přechodu z amoledu bál nejvíc. Precizní zpracování, slušná výdrž, perfektní čtečka. Já jsem potřeboval dual sim. Problémy s citlivostí na dotyky a se signálem nepozoruji.
Jinak gesto na potažení dvou prstů mi funguje spolehlivě. Ještě je ale možnost přejet horizontálně kloubem prstu po displeji v otevřené aplikaci.
SmartDavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeterPan 9. 1. 2017 15:20

Tak pres tethering a následnou VPN mě to jede bez problémů. Tedy mobil jsem měl na stole. Display off. Byl jsem tam jen sám. Operátor O2. Co se týče gesta to mě nejede ani když povolím,ale ty dva prsty bez problémů. Tedy až na to, že někdy musím režim zrušit jinak se nezobrazí možnost kopírování. Uvidíme když dorazí 138 či novější. Na XDA již k dispozici na ruční instalaci. Problém s dotykem občas mám. Většinou na krajích displaye. Stačí schodit a otevřít znovu aplikaci z paměti. No to jsem u top nečekal. Už je to skoro jak u Lenova. Ale firmware je na cestě, tak snad bude brzy opraveno.
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod PeterPan 10. 1. 2017 07:19

to mě také nezajímá. Mě více trápí to jak Huawei vyrábí Mate 9 jako betu pro uživatele. Aktuální firmware má tolik nedostatku, že to je k pláči. Tedy spíše k navrácení telefon. Vyrobit a prodávat telefon za necelých 19 litrů s mizerné funkčním dotykovým displayem to je vážně drzost. No má být nová verze fw, která to možná odstraní tak uvidíme. No nekupte to.
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 10. 1. 2017 10:41

Už několikrát se to tady psalo to samé měl Mate 8 až po čtyřech updejtech ho doladili proto již nikdy více od Huawei novinku nekoupím,a Mate 9 sám je tragedie čtu to po celém netu za ten peníz se vyplatí počkat na lepší stroje.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod PeterPan 10. 1. 2017 17:56

To rozhodně. Nereaguje na doteky. Kopírování občas nefunguje. Podivné rozdělování obrazovky. Obcas se to celé seka. Nemá spoustu běžných nástrojů, co mají jiní za čtvrtinovou cenu. Tak nevím. Stačilo dát cenovku kolem 10ky a dopsat, že se jedná o betu a že vlastně jen sháníme testery. Ale jednou, jednou to bude vyladeny stroj. :)
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 24. 1. 2017 08:26

Tak od včera je pro Mate 8 přístupný N 7.0 tak tím se posouvá tento foun dále ,update má 2,23 gb.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 24. 1. 2017 09:25

Tak posune se tím dále, až budou ověřené zkušenosti, že vše po aktualizaci běží, jak má. Ale jen dobře, že aktualizace jsou.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod droman 8. 2. 2017 05:49

Tak já osobně jsem na Mate 9 přešel z Mate 7. Uznávám, bylo to trošku lehčí rozhodování než přejít z Mate 8 :-).
Musím říct že vynaložených peněz vůbec nelituji. Telefon mám více jak týden, testuji co se dá a zatím jsem nenarazil na žádný problém.
U Mate 7 jsem také řešil problémy s restarty, problémy při Stravě či Endomondu a jiné neduhy, nakonec se vše aktualizacemi vyřešilo a Mate 7 byl na svou dobu super přístroj.
Co se týká dotyků na Mate 9, nemám problém. Co jsem tak před nákupem pročítal fóra, tak bych řekl, že se problém vyskytoval jen u některých přístrojů, kde se navíc problém minimalizoval stržením ochranné fólie a nalepením skla, případně odstranil aktualizací.
Mate 9 je super telefon, pokud se vyskytnou nějaké neduhy, věřím, že je podpora odstraní. Navíc tříletá záruka na telefon dokazuje, že si Huawei věří narozdíl od konkurenčních "bouchačů a ovocnářů".
Siemens C25, C35i, M35i, Sony Ericsson K510i, K750i, K770i, Nokia 3210, 3310, 3330, 6101, 6110, 6130, 6210, N8 - green
droman
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků