Zasekaný Honor 5X - reklamace

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod VolumePJ 9. 9. 2016 18:10

Ahoj,

23.8. jsem si v Datartu koupil Honor 5X za 6999kč. Je to už téměř 3 týdny co telefon mám, první týdny jsem s nim byl spokojený, fotí skvělé fotografie, hraje fajně, systém má hezkou nadstavbu, tělo je krásné..

Ale tenhle týden se telefon začal výrazně zadýchávat - aplikace se načítají dlouho, včera jsem něco fotil, měl jsem otevřený pouze fotoaparát a galerii a telefonu trvalo 20 vteřin než se vzpamatoval a uložil fotografii..

Nevím čím to je, mám v něm úplně stejné aplikace jako v předchozím telefonu (Honor 4C), všechny využívám ale jde o to že na starém telefonu který teď stojí polovinu vše fachalo v pohodě celý rok co jsem ho měl.. Jen pro info, nový telefon jsem si kupoval protože ten starý mi upadl z trošku větší výšky a nepřežil, rovnou jsem to využil abych si koupil větší s větší baterií protože 4C na tom nebyl nějak extra dobře

Teď mě jde o to, že bych telefon asi chtěl vrátit a koupit si nějaký jiný, protože hodně pochybuji, že se mnou svižně vydrží další 2 roky. Mám ještě nějakou možnost, nebo je tato možnost odepsaná ? Chtěl bych peníze rovnou, nemám žádný záložní telefon abych mohl čekat měsíc na reklamaci kterou mi stejně neuznají a svedou to na aplikace třetích stran. Máte prosím nějaké rady ?

Výčet aplikací:
Facebook Messenger
Email.cz
Steam
MB AirBank
WhatsApp
Moje O2 (kontroluji si vyučtování, zbývající jednotky)
CoolTicket (aplikace na free lístky do kina)
Kika keyboard (stažená klávesnice)
VLC Player (základní neumí titulky u filmu)
ColorScanner (detektor barev, jsem barvoslepý a často potřebuji využívat)
MHD Tabule (jizdní řády)
Překladač od Googlu
Můj vlak (jízdní řády vlaků)
Spotify
Letgo
Aliexpress
+ 3 menší hry

Provedl jsem tovární reset, vymazat cache v recovery, na paměťovce mám jen hudbu a fotografie

Já vím že je to docela nálož aplikací, ale vše využívám protože často cestuju a nakupuju.. Telefon za 4000kč vše zvládal s přehledem a měl stále volno 1gb ram, tady Honor 5X s bídou 700mb.
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod kocour73 9. 9. 2016 18:44

Ahoj, mám tento telefon půl roku a pocity z něj jsem měl úplně stejné. Vypadá to, jako kdyby měl telefon nějakou strašně pomalou vnitřní paměť. Stačilo mít spuštěné 2 aplikace a už nestíhal. Sebral jsem odvahu a nainstaloval jsem android 6 MM, ikdyž zatím nebyl pro tento telefon oficiálně vydaný. Není to úplně ideální, ale proti tomu, jak chodil předtím, je to o hodně lepší. Šestka je lépe odladěná. Výdrž je stejná, ne-li lepší, fotoaparát reaguje rychleji.
kocour73
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 9. 2016 18:55

nalož aplikaci to fakt neni ani zdaleka. mala naloz vypada takto nejak, telefon je rychlejsi nez po vybaleni.totez kdyz jich mam 200 doinstalovanych. takze poctem app to v zadnym pripade neni.dodrbanym firmware - potazmo nadstavbou, velmi pravdepodobne, staci nepovedena aktualizace male soucasti na pozadi.
Obrázek
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 9. 9. 2016 19:18

oooooooo - jaký máš telefon ? Jinak to je opravdu nálož, a já si myslel kolik tam mám věcí :D Není tedy nějaká možnost telefon vrátit ? Už asi ne že.. telefon jsem kupoval v kamennym datartu

Kocour - máš sz :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod miky777 9. 9. 2016 20:01

To by muselo být hned po nákupu pár dní by se dal vyměnit tak to někde dělají. Jinak zkus třeba Nova Launcher přepneš ho v nastavení aplikací a defaultní app. Mám ho nainstalovaný mamince na Honoru 4C a nestěžuje si. Jinak Asus ZenPhone Max vydrží i týden akorát je tam horší GPSka ale pro navigování ujde.
miky777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojzak02 9. 9. 2016 20:42

uživatelský základ: https://imgur.com/gallery/F7YrK :) a to je telefon bez her :)
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 9. 2016 21:14

re;: volumepj
znacka neni podstatna, celkem to tocim od nexusů, po cinany co tady nejsou známí a nekoupiš je. Mne zajima aby mnel cisty android - nema, nepouzitelne, bootloader odemknutelnej, vicebarevna dioda, co nejvic senzoru, co nevetsi /sys. Na antutu se nehraje od te doby co i krumply za 3000 maji prebytek vykonu, pokud to nemrsi firmware.
150 app ,200 app, 300 app neni nic co by mohlo telefon zpomalit. Pocet nehraje roli.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 10. 9. 2016 08:56

to si na omyle, pocet urcite hra rolu, hlavne pocet apiek beziacich na pozadi (typicky messengery).
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2016 09:51

jo jsem na omylu :-)
pocet hraje kulovou roli pokud v urcitym / zustava 10 procent celkoveho mista.
jenze to nechape clovek co nema sajn jak system funguje a plete si to s tim ze sam neusefuje ani stovku.
Na pozadi ti totiz bezi tolik kolik se sam rozhodnes, jestli mas aplikaci 200 nebo 50 nehraje roli. Roli hraje neco uuuuplne jineho. Ale mozna se po zkusenostech se stovkama telefonu kde jsem to lidem resil mylim.. Vtipkuji, nemylim.
jestli ti bezi na pozadi messengery, jako drtivy vetsine, misto - hibernace a wait interrupt, tak to jo.. pro tebe to bude problem 200 app v mobilu..
130 aplikaci, 1.4 giga RAM volnych, a to pouzivam veci typu lazy iptv kde se ani nenamaham ho omezovat, nakej messenger je z hlediska narocnosti cajicek.. No jo, jenze si nekupuju vase sracky s nadstavbama kde ukocirovat co se deje je na hodiny, kde mate klicovou vec zaplnenou uz po vybaleni z krabice z 90 procent.. A evidentne nikdo tento problem neresite. Androidu, nikoliv parodiim, Samsung nadstavba, Huawei nadstavba, Lenovo nadstavba atd, je pocet app SUMAFUK.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 10. 9. 2016 19:11

kecas, problem existuje ale ty sa tvaris ze nie. ked teda vsetko vies, tak mu porad
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 10. 9. 2016 20:14

proto mám root + Greenify = na pozadí běží jen to, co chci... plus DisableServices, který killnou NATRVALO některý procesy, jež by běžely na pozadí zbytečně
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků