Huawei Y6 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fik78 28. 6. 2016 09:32

Zdravím,

od včerejška mám Y6 Pro. Zatím všechno OK, akorát se zaboha nemohu zbavit T9 našeptávače ve všech aplikacích, od SMS, přes e-maily až po web. Nikdy jsem ho nepoužíval, nechci ho, akorát jsem nikde nenašel, kde by se dal vypnout. Už jsem prolezl úplně vše.

Android 5.1, EMUI3.1 Lite

A taky nevíte, kde se zbavit tlačítka swype? Jsem stará škola, nepoužívám to.

Díky moc
Roman
fik78
Junior

Odeslat příspěvekod pedes 28. 6. 2016 11:35

V nastavení - jazyk a vstup - lze vypnout "Opravu pravopisu". Ve stejném men lze změnit "Klávesnice a metody vstupu" Přepnout z Klávesnice swype Huawei na Google. Pak se našeptávač neobjeví. ale jinak to nijak neomezuje. Jen nebudete vybírat slova. Naopak se to může hodit třeba při psaní mailu, diskuzí atd. kde je diakritika OK.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod fik78 29. 6. 2016 06:33

díky, pomohlo.

EDIT: Zdravím,

mám nový huawei Y6 Pro dual sim 16 GB a 16 GB SD kartu, Android 5.1. Stahuji mapy.cz od seznamu, ale pořád mi aplikace nedovolí nahrát mapy na SD kartu, pořád mi nabízí jen dvakrát interní uložiště.

Lze to nějak obejít?

A případně, nevíte, jak dát na SD kartu Google maps? Tam jsem to taky nenašel.
Díky moc
fik78
Junior

Odeslat příspěvekod miravopi 2. 7. 2016 18:00

ahoj, potřeboval bych od vás majitelů Y6 pro ověřit, zda se jedná o chybu mého kusu, nebo je to sw bug týkající se všech kusů.
Problém se týká wifi připojení na UPC wi-free s metodou připojení EAP s ověřením MSCHAPV2.
Mobil se připojí k wifi, ale po čase 1-5minut přestanou téct data, mobil hlásí že je připojen, ale nic se nenačte.
Wifi vypnetem, zapnete, připojí se opět na 1-5minut a tak stále dokola.
Předem díky za testy
miravopi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mojmax 26. 7. 2016 07:22

Ahoj,

mně tedy UPC Wi-Free v pohodě jede, mám také EAP a ověření MSCHAPV2. Pozor! Je ale důležité nainstalovat certifikát ze stránek UPC (zde: https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sta ... certifikat ), jinak ti to nebude fungovat.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 7. 9. 2016 06:54

Ahoj všem. Potřeboval bych se zbavit diakritiky v sms. Používám klávesnici Swiftkey a chci, aby psala česky s diakritikou (v emailech). V SMS se chci ale diakritiky zbavit. SMS aplikace třeba u Sony automaticky diakritiku ořeže. U Huaweje jsem to v nastavení nenašel. Je to telefon syna a každá kačka dobrá = nechci, aby psal krátké SMS, ale zároveň nechci, aby psal třeba v mailech bez diakritiky. Zatím jsem nenarazil ani na slušnou aplikaci na SMS (třeba GO SMS mi přijde úplně otřesná). Poradíte?
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomikm 8. 9. 2016 06:53

U huawei se diakritiky v origo aplikaci nezbavíš. Nainstaluj ChompSms, ta to umí.
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 8. 9. 2016 10:33

travellere má huawei y6 pro pořád emui 3 lite alebo už byl vydaný upgrade na aspoň emuji 3 bez lite příp emuji 4 ? Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 8. 9. 2016 10:48

Nakonec jsem nainstaloval Handcent Next SMS aplikaci a zdá se, že je to OK. Jaké má Emui fakt netuším - mrknu se později.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 8. 9. 2016 11:26

mrkni, je to otázka pár vteřin, informace o telefonu v nastavení , dík , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 9. 9. 2016 08:22

Mobil nemám doma, až v neděli.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 9. 9. 2016 12:03

ok, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod mojmax 12. 9. 2016 12:42

Tento problém bych taky potřeboval vyřešit, zkusím zde jmenované aplikace. Jinak EMUI je zde opravdu ve verzi 3.1 Lite.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 12. 9. 2016 18:27

dík, je to opravdu tak špatné ta lite verze emuji? Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 12. 9. 2016 19:32

Ano, emui 3.1 Lite - dnes se mi dostal telefon do rukou. Handcent Next SMS zatím funguje OK, ikdyž kolegyně v práci ho má taky a ona nemá u kontaktů fotky. Můj synek s tím problémy nemá.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků