Huawei P9 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pedes 25. 5. 2016 18:54

Huawei P9 je čerstvě na trhu a Huawei v rámci propagace tohoto mobilu připravila soutěž na http://www.zaostrinauspech.cz o ceny včetně šance vyhrát tento smartphone.
Kdo se zapojí do soutěže s Jardou Jágrem?
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod Lukke 30. 5. 2016 14:51

Tady to opravdu monstrózně jede. To opravdu nikdo nemá P9 nebo je toto fórum naprosto mrtvé? Osobně jsem používal 4 měsíce Huawei P8 a až na nekvalitní fotoaparát a přímo tragické video jsem byl velmi spokojený. Těšil jsem se na P9 a věřil, že fotoaparát bude opravdová bomba. Bohužel, neumí stále natáčet 4K video, kvalita je opět děsivá, chybí optická stabilizace... a v nočních snímcích ji překonává "jednooká" Galaxy S7... Když jsem k tomu přidal absenci IP68 a bezdrátového nabíjení, bylo rozhodnuto. Galaxy S7... Škoda, chtěl jsem ji dát šanci.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedes 31. 5. 2016 18:55

Lukke máte pravdu v tom, že nenatáčí 4k video. Využitelnost je diskutabilní, nicmén pro určitou skupinu důležitá vlastnost. Na druhou stranu si dovolím nesouhlasit s tvrzením, že noční fotky jsou horší. Zkuste se podívat například na tuto http://mobilizujeme.cz/clanky/fotoduel-na-ostri-noze-huawei-p9-vs-samsung-galaxy-s7/4/ - srovnání.

Rozhodně fotky z P9 nejsou horší a to se jedná ještě o první FW. Pokud jde o P8, tak jsem měl možnost vidět výsledky soutěže,která probíhala a fotografie byly vystaveny v galerii Mánes. Fotky z P8 byly velmi pěkné a čisté. Přitom smart nabídl kreativní kresbu světlem a v tomto ohledu se mu zatím nikdo nepřiblížil.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod nevericitomas 4. 6. 2016 21:01

Zaujala mne P9, ale je po mne dulezita funkce slow motion video. Byl jsem si P9 v obchode vyzkouset a prislo mi, ze video, co jsem nahral bylo trochu trhane. Bohuzel i ostatni slow motion videa na youtube mi pripadaji, ze obcas trhaji.

Napriklad tady:


Mate stejny problem s P9? Ted to vypada, ze budu muset jit do S7 i kdyz nesnasim androidi HW klavesy.
nevericitomas
Junior

Odeslat příspěvekod Lukke 5. 6. 2016 17:28

pedes píše:Lukke máte pravdu v tom, že nenatáčí 4k video. Využitelnost je diskutabilní, nicmén pro určitou skupinu důležitá vlastnost....

Diskutabilní? A už jsi viděl někdy rozdíl 1080p vs 4K na velké televizi? Rozdíl je přímo obrovský. V obývacím pokoji mám 80" TV a nedovedu si představit natáčet v něčem jiném. 4K natáčím i s kamerou (DJI OSMO).
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marseb 8. 6. 2016 14:27

Me treba na videu nejak extra nezalezi, chci at je video kdyz tak koukatelne, coz z P9 je, 4K bych stejne nevyuzil, nemam doma zadnou obrazovku s 4k rozlisenim ani se ji nechystam pirizovat. Kazdy ma sve preference jinde.
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod Lukke 9. 6. 2016 14:12

Přesně tak, každý má preference jinde. Někdo telefon používá jen na internet, někdo ho využívá naplno jako multimediální zařízení, foťák momentek a záložní kameru. Vzhledem i k absenci optické stabilizace u P9 tímto naprosto vypadla z mého výběru, i když jsem ji moc rád chtěl dát šanci. Video má zkrátka katastrofální. Co se týče uživatelské prostředí, to mě naopak u Huawei vyhovovalo naprosto a dokonale (oproti TouchWizzu u S7). Navíc, co jsem koukal na recenze, díky nižší světelnosti oproti S7 má i v šeru dost velký problém (což měl být tahák #1 pro P9).
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 20. 6. 2016 12:40

Sice to není dotaz o kvalitě nebo specifikaci, nicméně stále všude čtu, jak se P9 skvěle prodává. A prý i u nás. A P9 má raketové tempo startu prodeje.

Má ji někdo ze zdejších hujavejistů?

Ještě jsem nikde na žádné DF nenašel jediného majitele.
Přesvědčte mě prosím , že tento produkt funguje, má skvělé tělo a super baterii a slušnou výdrž?

Z Německa se na východ v businessu hovoří, že to je po dlouhé době poprve, co Huawei přišel s neúspěšnou recyklací modelu. Navíc v Česku (na rozdíl od zbytku Evropy) byla superkampaň (samozřejmě se superrozpočtem) s Jardou Jágrem, kterého je na ulici až tak moc, že ta vysoká investice do marketingu vytvořila opačně fungující kapsli. Občan vidí Jardu Jádgra, ale neví, na co dělá reklamu. Na pivo? Na hodinky? Na značkové tričko? Na nový parfém?

Hm?
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sovaant 21. 6. 2016 00:40

Nemůžu sehnat propojení mezi telefonem a TV. Vyzkoušel jsem několik adaptérů, TV hlásí slabý signál.
sovaant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pedes 21. 6. 2016 09:36

koblih.jr: http://mobilizujeme.cz/clanky/huawei-prodal-26-milionu-kusu-vlajkovych-modelu-p9-a-p9-plus/ jsou zveřejněná čísla.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod Burik 23. 6. 2016 20:16

koblih.jr píše:Má ji někdo ze zdejších hujavejistů?

Ještě jsem nikde na žádné DF nenašel jediného majitele.
Přesvědčte mě prosím , že tento produkt funguje, má skvělé tělo a super baterii a slušnou výdrž?


Mám P9 asi týden a musím říct, že i přes počáteční nedůvěru jsem spokojený.
Vše je rychlé, prostředí kupodivu pěkné a EMUI mi nevadí. Baterie den a půl při běžné zátěži v pohodě.

Přecházel jsem z S4 je to jako jiná liga.
Burik
Junior

Odeslat příspěvekod sajonaramara 24. 6. 2016 13:57

Kde jsi kupoval? :-)
sajonaramara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepan_22 5. 7. 2016 23:28

Tak jsem v zahraničních médiích narazil na zábavný článek: Huawei se pokusil vydávat fotku Canona za P9.
Jenom mě to utvrdilo v mém názoru, který jsem si vytvořil cca před rokem tady na fóru, když to tu Huawei zaplavilo astroturfery, že jim nevěřím ani nos mezi očima. A to na papíře některé modely vypadají docela pěkně.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 7. 2016 23:56

Zdroj uveď, ať to má váhu aspoň nějakou..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků