Huawei Ascend G630 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cahir78c 4. 1. 2015 10:53

Já jsem tenhle problém řešil poměrně dlouho, prolezl všechna možná i nemožná fóra a svoje poznatky a vlastní zkušenosti bych shrnul asi takto: Hard reset a továrna nepomáhají z jednoho prostého důvodu. Telefon ke svému běhu potřebuje určitou část interní paměti volnou tak jako tak, čili pokud mám cca 250 MB volných, defacto to znamená že k dispozici pro instalaci apps nemám žádnou.

To že máme nastavenu SD kartu jako primární úložiště je nanic, protože spousta aplikací jde instalovat výhradně na vnitřní paměť, nikoli SD a pokud je pak dodatečně na SD přeneseme, nepracují korektně, typicky např. pokud obsahují widget, tak o ten přicházíme (pozor, toto neplatí pro všechny). Nehledě na to že pokud nemáme volnou vnitřní paměť, ani se nenainstalují, protože prvoplánově jdou na interní, až pak je přenášíme na SD (i tady neplatí vždy, některé jdu instalovat ihned na SD, bohužel jak se appka chová a kam se nainstalovala zjistíme až když jí tam máme a zapneme nějaký file manager).

Zkrátka nedostatek interní paměti je obecně největší problém G630, bez debat. Huawei tomu ještě nasadilo korunu, protože když se podíváte co všechno je ve složce google aplikace a kolik to ukrajuje z už tak malé vnitřní paměti... To samé platí pro předinstalované hry - ty sice jdou odinstalovat, ale po továrním resetu jsou v telefonu zpět, čilí zmizí jen naoko, paměť ukrajují dál. A google aplikace jsou tzv. systémové aplikace, čili odinstalovat nejdou, celkem se jedná o cca 12 aplikací, bohužel...

Tento problém vyřešit či obejít nejde. Já ho alespoň částečně eliminoval tím, že jsem všechny předinstalované systémové aplikace "odinstaloval", tzn. vrátil do továrního nastavení, resp. tímto krokem smazal a dále i zakázal jakékoli update - dalo mi to dost místa pro appky co já sám v telefonu mít chci, za tu cenu že ty systémové nemám aktuální. Samozřejmě je na každém, kterou appku si aktualizovat necháte, já například používám google mapy, ty mám tedy vždy aktualizované, vše ostatní, např. google play nikoli...

Je to velká škoda, protože za ty peníze je G630 vynikající low end. Kdybych dnes kupoval telefon v této cenové hladině, sáhnu po jeho nástupci G620s - za 5000,- mám navíc podporu LTE a 8GB interní, čili dvojnásobek - je vidět že Huawei si je tohohle zásadního nedostatku u předchůdce velmi dobře vědomo...

Snad jsem uvedl vše potřebné, kdyby cokoli, ptejte se...
Naposledy upravil cahir78c dne 4. 1. 2015 20:14, celkově upraveno 1
cahir78c
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hangrybirds 4. 1. 2015 17:39

Nejprve si ujasni co je interní paměť a co je RAM než o tom budeš psát. Jak G630 tak i G620 mají RAM 1GB!
hangrybirds
Junior

Odeslat příspěvekod cahir78c 4. 1. 2015 20:02

Jistě, to mají. A jsem si jist že každý to z kontextu mého příspěvku pochopí či pochopil. Promiň, až na tebe, samozřejmě ;-) Opravuji... Miluju diskutující kteří si z půstránkového elaborátu vytáhnou jeden chybný údaj a kritizují, místo aby přispěli sami nějakou radou :pozor
cahir78c
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků