Huawei Ascend G300 - nelze reklamovat kvůli Cyanogen Modu

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod van01 24. 9. 2013 10:59

Dobrý den,

nedávno jsem z druhé ruky koupil Huawei G300 pro tátu za 2 500 Kč. Ten ho používal, ale pak najednou se mobil vypnul a nešel zapnout. Táta ho reklamoval (u Vodafonu), přišlo mu vyjádření:

Neodborný zásah do operačního systému. Nyní došlo k nevratnému poškození systémové desky (neoriginální SW). Oprava pouze nezáruční výměnou jednotky za cenu 5339 + 250 Kč. Fotodokumentace na http://www.opravy.britex.cz .

Na fotkách mají zapnutý mobil, stránka Info o telefonu, že v mobilu je Cyanogen Mod. Toho jsem si při koupi nevšiml.

Mobil se rozsvítí při zapojení do nabíječky, ale nejde se dostat do systému (nechápu, jak to v tom servisu udělali). Původní prodejce odmítá komunikovat. Existuje lepší řešení, než vyhodit mobil do koše?
Naposledy upravil van01 dne 24. 9. 2013 11:40, celkově upraveno 1
van01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 24. 9. 2013 11:17

Ne , z druhé ruky jsi jej snad nekoupil za víc jak 1500,- tak je holt budeš muset oželet.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 24. 9. 2013 11:42

Projdi si konkurenční fórum, kde jsou přímo zaměřeni na Huawei G300. Mozna by stacilo znovu prehrat danou alternativni ROM nebo zkusit nahrat ROM originalni. Vse je popsane na tech strankach. Zkus u vypnuteho telefonu stisknout a drzet tlacitko POWER a zaroven VOLUME+ .... uvidis, jestli telefon nabehne do recovery modu, ktery by tam mel byt nahrany. Pokud se na to sam necitis, zkus sehnat nekoho z tveho okoli, kdo to uz delal, nebo kdo aspon krapet rozumi ukonum, ktere jsou v tech postupech popsany. Myslim, ze pokud telefon nejak reaguje, tak jej lze jeste zachranit.

Pokud telefon po koupi fungoval, tak to asi nebude tak, že nahratim jine ROM doslo k nezvratnemu poskozeni zakladni desky O:-) To je jenom reakce Britexu, aby ze zakaznika vytahli penize. A navic co jsi napsal :

Oprava pouze nezáruční výměnou jednotky za cenu 5339 + 250 Kč.


To je fakt usmevne :-D Oni vymeni zakladni desku za novou za silenou cenu a jeste k tomu se na to nebude vztahovat zaruka. Neskutecna drzost, co si v tom servisu dovoluji .... pokud dopravdy maji na mysli nezarucni vymenu, pak to patrne bude zakladni deska z jineho, mozna uz pouziteho telefonu, ale ta urcite nestoji 5339,- ... to by musela byt nova a tudiz by se na ni vztahovala normalne 2 leta zaruka.
Naposledy upravil Sentry dne 24. 9. 2013 11:51, celkově upraveno 1
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 24. 9. 2013 11:50

Sentry píše:Oni vymeni zakladni desku za novou za silenou cenu a jeste k tomu se na to nebude vztahovat zaruka. Neskutecna drzost, co si v tom servisu dovoluji ....

Prefleshovani mu nepomuze, u vyr.cisla jeho telefonu je jiz v servise zaznam.
Nezarucni oprava = oprava mimo ramec zaruky (tedy placena) a servis za ni ruci.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sentry 24. 9. 2013 11:54

@ze.us

O tom, ze se jedna o nezarucni opravu neni spor, ale spor jde o tom, ze vymeni zakladni desku za uvedenou cenu a za tuto vymenu uz nechteji rucit :-) Nehlede na to, ze ani tazatel neuvedl, jak je telefon stary a jestli se na nej zaruka vubec vztahuje.

A proc by mu nepomohlo prefleshovani ??? Podle me se o to v tom servisu vubec ani nepokusili, jim stacilo zjisteni, ze tam je alternativni ROM a vic se tim nezabyvali.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod van01 24. 9. 2013 12:00

Telefon byl původně zakoupen 3.11.2012. Osobně mi přijde, že když je mobil flashnutý, tak od něj všechny servisy dávají ruce pryč.

Jinak dal jsem nové téma na uvedené fórum.
van01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 9. 2013 13:09

Sentry píše:To je fakt usmevne :-D Oni vymeni zakladni desku za novou za silenou cenu a jeste k tomu se na to nebude vztahovat zaruka.

Nemáš trošinku problém s chápáním? Pán ten telefon reklamoval u Vodafone, z čehož vyplývá, že ten telefon je v záruce. Britex tedy odmítl provést výměnu desky jako záruční opravu, nabídl to provést jako nezáruční (= pán ji zaplatí), na provedenou opravu se pochopitelně záruka vztahovat bude.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 16. 10. 2013 17:44

Tak jsem pořád čekal s uděláním rootu, a teď vidím, že jsem udělal dobře...Jelikož mám tel. ještě v záruce, tak nebudu riskovat....To neuznání záruky se fakt nevyplatí...
Windows 10 Pro, Chrome, Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE Global, Moovit, Mapy.cz, Here WeGo, Octavia II.combi 1.9TDi, 77kW, HF Parrot MKi9000
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouza06 16. 10. 2013 20:18

Když už si hold koupíš telefon ťamťung, huawei, LG, nebo další "značky", které v případě problémů putují do britexu, musíš si představit, že telefon, který si kupuješ, ač nový- JE PRAKTICKY BEZ ZÁRUKY.

-- 16. 10. 2013 21:21 --

Gumajz píše:Tak jsem pořád čekal s uděláním rootu, a teď vidím, že jsem udělal dobře...Jelikož mám tel. ještě v záruce, tak nebudu riskovat....To neuznání záruky se fakt nevyplatí...

Když si koupíš něco od ťamťungu, huawei atd, tak tady nejde o ztrátu záruky. Na ty přístroje stejně prakticky žádná záruka není :)
Jouza06
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 10. 2013 09:37

No to je zase jednou blábol.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frouzman 21. 10. 2013 09:54

Uff Jouzo ty jsi ale jelito.Prosím už nepiš a zruš si internet!
frouzman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 27. 10. 2013 19:02

Nojo, v britexu musí "spravit" každej těhnik i těhnička 80 vraků za šichtu, takže se s tím moc neserou, bo neni čas...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 1. 12. 2013 08:58

Před pár týdny jsem měl v Britexu v záruce G510 s celkem častou chybou vypínání mikrofonu během hovoru. Mobil byl odemčený, rootnutý, tak jsem ho pro jistotu před reklamací flashnul čistou OE ROM, ale nezamykal. A reklamace bez problému proběhla, vyměnili mikrofon a pro jistotu znovu flashli. Bootloader zůstal odemčený, to jim tedy zřejmě nevadí. Ale chápu, že když tam najdou i jinou ROM, do opravy nejdou. Záruční oprava se totiž vztahuje na chyby z výroby a tou neoficiální ROM určitě není. S přečipovanou Oktávkou se spálenou spojkou vás taky ze servisu pošlou někam.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků