Huawei Ascend G300 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 5. 2012 16:06

Tady pravděpodobně první a oficiální česká recenze:

http://mobilenet.cz/clanky/recenze-huawei-ascend-g300-bojovnik-s-velkym-displejem-9184

A jak je to s tou hlasitostí toho vyzvánění? Huawei už prý vydal opravu:

http://www.modaco.com/topic/353974-low- ... ta-update/

Půjde stáhnout i v ČR?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 5. 2012 17:08

Asi to ale bude chtít nemít stroj od vodafone.Jinak ale hlasitost mi přijde stejná jako LG OB. Na tlačítka to chce mít nasazenu vibrační odezvu - jde navolit vlastní sílu. Jinak opravdu se stává v našem případě pravé tlačítko , občas chce kliknout ještě jednou a soustredeneji pokud se ovládá telefon jen jednou rukou.Display je v pohodě.Dost mi vyhovuje klávesnice nic se nemusí přepínat při psaní, různými pohyby se pisi velký písmena či čísla.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 12. 5. 2012 17:34

Potvrzuji funkcni barevnou diodu na zmeskame udalosti : hovor,mail,sms,facebook. To vazne neumi ani drazsi strojky.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymousCZ 13. 5. 2012 11:34

paulis2 píše:Jak ho používám, dochází mi, že má smysl kupovat ho jen a pouze v případě, že někdo chce velký displej.
Pokud vám nevadí malý displej, je jednoznačně lepší SE Live with Walkman (rychlost, kvalita foto, kvalita zvuku).


No ja nevim:
4" vs 3.2"
800x480 vs 320x480
2 GB interni pamet vs 320 MB
1500mAH aku vs 1200 mAH
10.5 mm tlouska vs 14,2 mm

MImochodem, ten displej u G300 je typu IPS. To pochybuji, ze SE Live with Walkman ma. Ten bude mit zcela obycejne shitozni LCD s mizernými úhly a na kterem na slunicku prakticky neni nic videt. Muj nazor: jen blazen by koupil za ty penize SE. A ano, nejdůležitější rozdíly jsou v displeji. Ale o to právě jde! Vždyť displej u smarphonů je naprosto klíčový!
anonymousCZ
Junior

Odeslat příspěvekod blackknight 13. 5. 2012 11:49

Tak tak, velikost, rozlišení a kvalita displeje jsou klíčové parametry u dotykových mobilů...
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 13. 5. 2012 13:04

Tak jste zrekapitulovali, co jsem napsal :-) Myšlenka ale byla, že mnohým může stačit 3,2" displej, na kterém je 320 x 480 px dostatečně jemné. Interní paměť je vcelku fuk, vyřeší to karty. Rozdíl baterie se smazává displejem, protože Huawei opravdu nijak úžasnou výdrž nemá - prostě průměr. Tloušťka je pak dosti osobní parametr.

Naopak výhody SE je mnohem plynulejší prostředí, větší výkon na aplikace, lépe zpracovaný webový prohlížeč a kvalitnější dílenské zpracování. Na závěr taky o 500 Kč nižší cena.

Ať si vybere každý sám. Ale pokud uzná, "stačí mi 3,2" displej", není co řešit.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod migilko 13. 5. 2012 13:14

A co si o něm myslíte ve srovnání s defy mini? Vím, že to jsou úplně jiný telefony, ale na jednom mě láká odolnost a výdrž, a na tom druhým displej a paměť. K cemu byste se přikláněli vy? Poradte prosim.
migilko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 13. 5. 2012 13:16

Defy mini právě testuji. Takový malý a extrémně lehký telefon, který na první dojem ani odolně nepůsobí. Defy mini se v podstatě nedá srovnávat s Ascendem G300. Má mnohem slabší procesor, což se projevuje i v menu, horší fotoaparát bez AF.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod migilko 13. 5. 2012 13:25

vubec nevim co si mam vybrat vydrz, kvalita x displej, procesor asi nakonec sahnu po tomto, ale mam vrozenou neduveru k te znacce... :)
migilko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 13. 5. 2012 13:29

Huawei šel hodně nahoru za poslední rok. A zrovna G300 se povedla, až na vrzající kryty u některých kusů.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod migilko 13. 5. 2012 13:40

Takže se toho bat nemusím? Asi do něj půjdu... Stejne nejspis bude brzo motorola odkoupena huaweiem, takže ta značka je nepodstatná...
migilko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 5. 2012 14:39

No, já vám trošku zkazím radost. Pohybuju se na konkurečním fóru a tam z Ascendu 300 tak nadšení nejsou, stěžujou si na slabý zvuk a špatně reagující senzorová tlačítka. Je potřeba stáhnout nový firmware ve verzi b 886, pak se reakce tlačítek zlepší o 100%, zvuk je taky v pořádku, dokonce se zrychlil pohyb v prostředí. Ale musíte nahrát nový firmware - pozor přes počítač! Aktualizace nejde stáhnout přímo v telefonu. Navíc nevíme, jak to bude s případnou zárukou, pokud se telefon rozbije. Vodafone nechce záplatu oficiálně uvolnit. Tvrdí, že o žádných problémech neví. Račte číst zde a pokračujte dál, myslím, že velmi zajímavé:

http://androidforum.cz/huawei-ascend-g3 ... 66-90.html

Čtěte zde a pokračujte až na stranu 12.

Zkrátka - za mě je závěr ten, že Huawei není pro ty, jež chtějí odladěný a bezproblémový telefon. Ten si přece nekupuji pro to, abych se v něm hrabal a upravoval s obavami, že mi po případném upgradu prodejce neuzná záruku. Už je i verze b888, ale z ní prý se nedá vrátit na původní b884. Takže pokud chcete mít možnost vrátit původní ROM, instalujte b886.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qepos 13. 5. 2012 14:40

Mobil mám týden a po nainstalování aplikace na úpravu hlasitosti verze č 888 nemá za ty peníze chybu,neznáme značky se nebojte,jelikož dnes je dělané v číně skoro vše,důležité je dostat za své peníze kvalitní věc a zde se to opravdu povedlo.navíc IPS display je v této kategorii věc nevídaná. :tleskani :tleskani

[size=85]-- 13. 5. 2012 15:41 --
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod polda 13. 5. 2012 19:25

V pátek měl být v UK uvolněn OTA upgrade 885 což by mohlo znamenat že by i české zastoupení VF mohlo přestat mlžit a do měsíce se dočkat OTA i zde.


Kdo to má kousek do Německa : to samý v menším za 100 Euro

http://www.lidl.de/de/Touchscreen-Telef ... arterpaket
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackknight 13. 5. 2012 20:04

paulis2 píše:Tak jste zrekapitulovali, co jsem napsal :-) Myšlenka ale byla, že mnohým může stačit 3,2" displej, na kterém je 320 x 480 px dostatečně jemné. Interní paměť je vcelku fuk, vyřeší to karty. Rozdíl baterie se smazává displejem, protože Huawei opravdu nijak úžasnou výdrž nemá - prostě průměr. Tloušťka je pak dosti osobní parametr.

Naopak výhody SE je mnohem plynulejší prostředí, větší výkon na aplikace, lépe zpracovaný webový prohlížeč a kvalitnější dílenské zpracování. Na závěr taky o 500 Kč nižší cena.

Ať si vybere každý sám. Ale pokud uzná, "stačí mi 3,2" displej", není co řešit.


Srovnávat mobil za 6 500 a za 3 200 (obě ceny jsou původní v den prodeje ve světě, nejedná se tedy o ceny české, které jsou obvykle i vyšší) je mimo mísu. Je jasné, že konstrukční řešení bude jiné. To bych pak mohl porovnávat Huawei a Walkamana se Samsung Galaxy S, který se taky dal koupit ještě před několika týdny za cenu cca 5000.

paulis2 píše: Interní paměť je vcelku fuk, vyřeší to karty.
Hloupost, ve výchozím nastavení Androidu nemůže člověk instalovat aplikace na SD kartu, musí to pak složitě přesouvat a podobně. Takže SD karta nenahradí integrovanou paměť. Root nepokládám za řešení pro každého.

paulis2 píše:Rozdíl baterie se smazává displejem, protože Huawei opravdu nijak úžasnou výdrž nemá - prostě průměr. Tloušťka je pak dosti osobní parametr.
Opět nesmysly, pokud je tloušťka osobní parametr, pak je osobní parametr i výdrž baterie - u každého uživatele je různá, takže je "osobní".

paulis2 píše:Naopak výhody SE je mnohem plynulejší prostředí, větší výkon na aplikace, lépe zpracovaný webový prohlížeč a kvalitnější dílenské zpracování. Na závěr taky o 500 Kč nižší cena.


Opět všechno subjektivní, mně se zdá prostředí Huawei naprosto plynulé, protože Nokia C5 byla daleko pomalejší a tohle je můj první Android, tedy jsem nemohl zažít nic rychlejšího.

O výkonu by se dalo polemizovat. Ano, cena Walkmanu je po půl roce na trhu jaká je, původní byla po přepočtu těch 6500 kč. Huawei tu je od začátku letošního dubna za částku 3100 po přepočtu, oba se u nás prodávaly na začátku ještě dráže.

Každopádně je ale pravda, že 3,2 palcový displej je málo, což jistě potvrdí každý muž s tlustšími prsty, když jsem si před dvěma lety chtěl kupovat nový mobil s Androidem, nejvíce se mi líbil LG Optimus One, který jsem si ale nakonec nevybral - špatně se mi ovládal. Tak jsem si koupil raději Nokii C5 klasické konstrukce.

Od té doby jsem nedržel žádný chytrý telefon, až před pár dny jsem si vyzkoušel Huawei a 4 palce byly rozhodně poznat, mobil se mi ovládá nesrovnatelně lépe.

A pokud se nepletu, SE nedostane ICS oficiální cestou...
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků