Huawei P20 /P20 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 11. 2018 13:01

V jaké situaci jsou momentálně 4GB RAM omezením ? A jak to bude tedy třeba za rok ?
Huawei má tak agresivní správu paměti RAM, že i kdyby jsi měl 8GB, tak bude vše nesmyslně ukončovat.
Takže stále platí moje první otázka ....
anonymni

Odeslat příspěvekod s5230user 16. 11. 2018 20:09

Nick Cave píše:Huawei P20 na CZC za akční cenu 9990kč až do 25.11

Váhal som či sa tá 64GB verzia oplatí, ale nakoniec som predsa len kúpil. Luxusná cena 377€ a po spustení má telefón 51,7GB, čo mi bohate stačí. Momentálne je však vypredaná. Takže moje ročné čakanie na schopnú Nokiu je u konca. :lol:
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod walltax 17. 11. 2018 10:39

Kartou se to dá nadstavit,ale pak je to pomalejší..
P20 nemá IP68,ale jen 67?
walltax
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 17. 11. 2018 11:32

Nema žadne IP kryti to ma P20 Pro knk IP67.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stillmann 17. 11. 2018 12:11

Tak snad příští model na tom bude lépe
stillmann
Junior

Odeslat příspěvekod s5230user 17. 11. 2018 14:39

miromen4 píše:Nema žadne IP kryti to ma P20 Pro knk IP67.

Krytie má, ale iba IP53 - dust and splash resistant, but not submersible.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 11. 2018 06:45

Dnes aktualizace - 875MB
EML-L29 8.1.0.166(C432)

1. Bezpečnostní aktualizace Google září 2018
2. Přidává funkci VoLTE, VoWiFi

Nechápu proč vyšla aktualizace, když by měl v nejbližší době vyjít Pie.
anonymni

Odeslat příspěvekod s5230user 20. 11. 2018 20:55

Táto aktualizácia mi dorazila asi pred dvomi dňami a telefón mám šesť dní. Je to už myslím tretia aktualizácia ktorú som obdržal, ale tiež som dúfal že by mohla nabehnúť hneď aktualizácia na Pie.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod s5230user 23. 11. 2018 20:00

Včera dorazila ďalšia aktualizácia s novembrovou bezpečnostnou aktualizáciou. Ale stále čakám na koláč.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 11. 2018 14:19

Dnes aktualizace EML-L29 8.1.0.168(C432).
Jak už asi víte, Pie to není.
Ale zase je pozitivní, že se Huawei o svoje telefony stará stran bezpečnostních aktualizací.
anonymni

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 11. 2018 17:03

K Huawei P20 Pro nyní získáte hodinky Watch GT se slevou 2 tisíce korun

https://www.mobilenet.cz/clanky/k-huawe ... orun-36652
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 11. 2018 18:12

Samsung má také slevy na S9, osobně bych šel do Samsungu
anonymni

Odeslat příspěvekod stillmann 3. 12. 2018 15:56

Počkáme začátkem příštího roku a P20 Pro bude určo levnější.. ;-]
stillmann
Junior

Odeslat příspěvekod s5230user 8. 12. 2018 11:47

Pridám svoje skúsenosti s ochrannými púzdrami a sklami pre P20.

Orginál ochranné púzdro z balenia je dosť tenké a nechráni dobre čočky fotoaparátu, ktoré sú v tom púzdre úplne zarovno púzdra. Mal som skoro pocit, že snáď trocha vytŕča a pri nosení vo vrecku sa dosť zapráši. Keďže je to okolo fotoaparátu vystúpené, tak telefón neleží rovno pri položení na stôl. Po dlhom pátraní na youtube a v recenziách som nakoniec našiel pre mňa vhodné púzdro - Spigen Liquid crystal case. Je o dosť hrubšie ako orginál púzdro a čočky sú snáď aj 1mm hlboko a telefón leží pri položení rovno. Je však trocha tuhšie než som predpokladal, ale som s ním spokojný. V rohoch má ochranné vzduchové vankúšiky. Pri nosení vo vrecku sa mi zatiaľ sklo fotoaparátu moc nezaprášilo. Je priesvitnejšie ako orginál púzdro a P20 vo verzii Twilight v ňom viac vyniká a podporuje viac zrkladlový efekt - používam zadnú stranu ako zrkadlo. Na prednej strane okolo displeja trocha vystupuje a lepšie ho chráni. Celkovo som spokojný, ale niekomu môže vadiť, že telefón naberie na rozmeroch, čo je pri dosť kompaktnej a relatívne štíhlej P20 škoda.

Čo sa týka ochrannej fólie aplikovanej výrobcom, tak som bol prekvapený, že táto fólia má ešte jednu ochrannú fóliu! Po dvoch týždňoch sa mi dosť poškrabala a keď som ju išiel dávať dolu pred lepením ochranného skla, tak som ostal prekvapený že tam je vlastne ešte jedna fólia. Tá vyzerá byť kvalitnejšia a keď som sa ju snažil jemne poškrabať, tak sa mi to vôbec nepodarilo. Samozrejme, že by to išlo, ale snažil som sa simulovať reálne používanie.

A tu som si spravil zbytočnú robotu, pretože som chcel aplikovať ochranné sklo, ktoré som kúpil na eBay. Ako som zistil pri rozbalení, tak malo lepiacu vrstvu iba na krajoch a aj to nelepilo dobre a vyzeralo to hrozne, keďže išlo o transparentnú verziu. Pod sklo pri reproduktore sa po pár dňoch natlačil prach. Sklo bolo dokonca aj kompatibilné s ochranným púzdrom Spigen a pasovalo úplne presne. Predávajú sa aj varianty, ktoré majú po obvode skla čierný pásik, ale to som nechcel a ukrajuje to z viditeľnej časti obrazovky po strannách. Proste nepoužitelné sklo, ale toto je štandard ktoré na eBay predávajú.

Tak som si objednal ďalšie ochranné sklo a našiel som také s lepivou vrstvou po celej ploche, s ktorým som mal zatiaľ dobré skúsenosti. Toto však vďaka mierne zakrivenému displeju na P20 po stranách nedrži a nevyzerá to dobre. Takže sa vrátim bohužial opäť k fóliám, aj keď som bol doteraz zvyklý na sklá.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod s5230user 15. 12. 2018 18:23

Chcel by som napísať pár postrehov k P20, ktorú vlastním vo verzii Twilight pre tých, ktorí nad týmto telefónom uvažujú.

Konštrukcia je fajn, telefón je dosť kompaktný, ale ja bez púzdra nedám ani ranu, pretože telefón ako správny muž nosím zásadne vo vrecku nohavíc a naviac je fotoaparát vystúpený. Orginál priložené púzdro fotoaparát skôr necháni ako chráni a telefón na stole neleží rovno. Odporúčam púzdro Spigen liquid crystal.

Nie som vyznávačom vykúsnutých displejov, ale tento notch je relatívne malý a naživo mi akosi vôbec nevadil. Využívam predsalen funkciu jeho maskovania, ale iba kvôli symetrii a lepšie sa mi číta horný stavový riadok, keď je biele písmo na čiernom podklade. Čierna farba je na displeji dostatočne čierna, aj keď to nie je OLED a výrez maskuje dostatočne uspokojivo. Zníženie rozlíšenia obrazovky sa príliž neprejavý, čo ma prekvapilo, ale funkciu nepoužívam.

Chod bočných tlačidiel je fajn, čítačka vpredu je tiež super. Odstránil som virtuálne navigačné tlačidlá a ovládam to iba čítačkou. Podržím prst na čítačke – displej sa rozsvieti a swipenem pre odomknutie obrazovky – odtlačok nastavený zatiaľ nemám. Na ploche mám ikonu screen lock, takže sa vyhýbam používaniu zapínacieho tlačidla, na ktoré u telefónou nie som zvyknutý a skôr ma jeho používanie zaťažuje a preto som hľadal telefón, ktorý môžem používať bez neho. Škoda, že nemá funkciu double tap to wake, ale už som si zvykol na čítačku. Ďalšie gestá pre čítačku – jeden tap pre krok vzad, dlhšie priloženie pre návrat na domácu obrazovku a swipe do strany pre prepínanie medzi otvorenými aplikáciami. Funkcia ovládania v rukavicách funguje, ale neregistruje mi čítačka, takže bez virtuálnych tlačidiel sa to v rukavicách ovládať nedá.

Pozor na to, že ochranná fólia má na sebe aplikovanú ešte jednu ochrannú fóliu, ktorá rýchlo pochytá škrabance. Odporúčam túto opatrne odlepiť a užívať si telefón s ochrannou fóliou, ktorá tam je. Displej je v krajoch mierne zaoblený a je ťažké natrafiť na dobré ochranné temperované sklo, pretože inak asi budete sklamaní ako ja. Nalepím zasa iba fóliu, keď mi príde.

Jas na minime je celkom fajn aj v noci, ale zatiaľ je pre mňa automatické ovládanie jasu nepoužiteľné, pretože je agresívne. To sa snáď čoskoro zmení po príchode Androidu 9. Maximálny jas by mal stačiť aj na priamom slnku, uvidím až bude leto.

Váhal som, či mám zobrať túto variantu v akcii a či mi bude vnútorná pamäť 64GB stačiť. Po prvom zapnutí telefón ukazuje 51,7GB. Mne to nakoniec na moje používanie stačí a telefón podporuje OTG. Takže mimo domova si pesničky a videá načítam z kľúča. Nemám potrebu pamäť zapratať súbormi, ktoré väčšinou nepoužívam.

S kvalitou a hlasitosťou hovoru som spokojný, ale ešte som nemal telefón, kde by som musel hlasitosť skôr sťahovať, ako ju mať takmer pri 100%. Občas musím predsa trochu hlasitosti ubrať, ale osobne by som si predstavoval telefón, kde normálne hlasitosť bude pri 50%, aby som mal rezervu v prípade zlého spojenia.

Kvalita signálu je dobrá, wifi funguje spoľahlivo a GPS zatiaľ bez problémov. Notifikačná dióda je pri telefóne, ktorý nemá OLED nutnosť. Zvykol som si na ňu rýchlo, aj keď glance screen nenahradí. Škoda chýbajúceho jacku 3.5mm, ale redukciu mám stále na svojich sluchátkach AKG, ktoré majú odvládanie hlasitosti.

Ku kvalite fotografií sa zatiaľ nemôžem nejako vyjadrovať, keďže ešte nemám moc nafotené a nehral som sa príliž s pro a night módom. Fotky sú však použiteľné a bez problémov strčia do vačku moj starý vreckový fotoaparát Sony s väčším senzorom. Netreba mať však príliž veľké očakávnia, pretože to zrkadlovka nie je.

Softvér neobsahoval príliž balastu, už neľutujem že nemám non-stock android, aktualizácie zabezpečenia chodia – v decembri je zatiaľ iba novembrový stupeň zabezpečenia.

Čo sa týka rýchlosti systému, tak som spokojný. Neinštalujem zbytočný balast a používam originál launcher. Je fakt, že telefón občas mierne zaváha, ale na 95% je dojem z rýchlosti systému dobrý. Čo budem hovoriť, je to raketa v porovnaní s Lumiou 650. Odporúčam však vyvolať si nastavenia pre developerov a skrátiť dobu animácii na 0,5x, čo spraví telefón subjektívne rýchlejším.

Pre bývalých užívateľov telefónou s Windowsom – chýba mi MS kalkulačka, kalendár a ovládanie kurzora joystickom na klávesnici, čo je presnejšie ako to funguje v androide. Kalendár od Google je občas nespoľahlivý a niekedy dve udalosti na rovnaký časový úsek v danom dni prepisuje. Pracuje však aj s MS kontom. Outlook na Windowse fungoval podstatne lepšie a niektoré e-maily neotvorí hneď, ale iba ako keby v náhlade s tromi bodkami, ktoré daný e-mail otvoria. Je to údajne nejakým iným formátovaním od odosielateľa, ako som sa dočítal. Zaujímavé, že na Windowse to fungovalo bezchybne.

S výdržou batérie som tiež spokojný a pri mojom používaní mi to momentálne stačí na nabíjanie každý druhý deň. Cez noc zapínam ultra battery mód a mám zapnutý iba príjem siete, vypnuté wifi a mobilné dáta. Takto to cez noc poklesne väčšinou iba o 1%. Ak je zrovna zlý signál, tak poklesne o cca 3%. Cez deň mám mobilné dáta zapnuté , e-maily cez exchange, v robote telefónujem, zapisujem si poznámky do Onenote a kalendára. Občas pozrem internet, doma idem cez wifi a tiež pozerám youtube. Nehrám zatiaľ žiadne hry a tiež nepoužívam sociálne siete. Ultra battery mód je taký malý zázrak a momentálne mi ukazuje pri 22% batérii štandardnú výdrž 6h29m, s power saving 7h55m a ultra saving 1d10h.
s5230user
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků