Huawei P20 /P20 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kajmik01 21. 6. 2018 12:48

@jindra999

Bohužel u drtivé většiny nových mobilů je primární formát fotografií (a čipu) 4:3 a formátu 18:9 lze docílit pouze ořezem. Jde o to, že od nasazení čipů s primárním formátem 18:9 probíhal boj kovaných fotografů za návrat k přirozenému poměru fotografie 4:3.
Hodně zjednodušeně fotografové totiž argumentují tím, že formát 4:3 je nejlepší pro kompozici největšího množství scén i focení na výšku, což je u širokoúhlejších formátů problém. Formát 18:9 berou na milost pouze u fotografií krajin a ani to ne vždy :) Takže SW aktualizace nepomůže a čipy s širokoúhlým formátem jsou naprosté výjimky.
kajmik01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jindra999 21. 6. 2018 20:52

Tak to je teda průšvih. To vědět, tak jsem si ten mobil nekupoval. Vždyť 4:3 je leda pro lidi co to hážou na papír, drtivá většina se na to chce dívat na mobilu přes celou obrazovku a ne trapný malý obdélníček uprostřed displeje. A na velkém monitoru u pracovního PC nebo na velké telce, to taky chce každý vidět přes celou obrazovku. Těch 4:3 měli nechat pro zrcadlovky, pro skutečné fotografy, co si tisknou vše na papír a zakládají si alba. Pro mě je to obrovský krok zpátky. Byl jsem moc hrr, nechal se zblbnout, že to má druhý nejlepší foťák na trhu (v tuto chvíli třetí na DXO) a nečetl víc různých recenzí detailně. Je ten výřez na 18:9 aspoň kvalitní nebo stojí za houby a je potřeba fotit v nativním rozlišení? Ale dočetl jsem se, že PRO verze taky není moc vhodná na ukládání ve 40 Mpix a doporučuje se složený obraz při 10 Mpix. Jenže výřez na celou plochu displeje psali tuším 7 Mpix, takže bych si nepomohl.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajmik01 22. 6. 2018 08:08

No, po posledních aktualizacích se 40MP fotografie vylepšila, takže se dá použít i tenhle režim, ideálně v okamžiku, kdy chceš dělat výřezy. Jen je třeba vědět, že s ním nelze použít zoom a nefunguje AI (což nemusí být nutně špatně).
Ořízlý formát 7MPx používá málokdo, to budeš muset vyzkoušet, jak ti to vyhovuje kvalitou obrazu.
Jinak dnes nativní formát 4:3 používá prakticky každý, takže si nepomůžeš žádným z top modelů (Galaxy S9, Mi 8, Iphone X, HTC U12...), jedině snad čip s větším rozlišením, kde i ořez bude ve vyšším rozlišení.
kajmik01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 22. 6. 2018 08:36

Jen si dovolim nesouhlasit. Normalni pomer fotografii je 2:3 (vychazi se z kinofilmu) a kdyz si fotky chcete mechat udelat taky si vybirate 10x15; 9x13. A s jinymi pomery, ikdyz jsem zadal ze chci celou fotografii z 3:4 tak to orizli (coz jeste neni takova tragedie jako 9:16 a 9:18)
Anonymni

Odeslat příspěvekod vormen 22. 6. 2018 12:51

neber to urážlivě, ale k čemu ti budou foky v poměru 18:9 v plném rozlišení, když je chceš zobrazovat na displejích které mají fyzicky cca 7-9,5MPx? fotka = prostě 3:2, resp. 4:3 a takový šaškárny jako 16:9 nebo 18:9 jsou jen pro zobrazení na tv/mon a tam je úplně jedno v jakým budou rozlišení.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jindra999 22. 6. 2018 19:55

Dělám převážně fotky pro technickou dokumentaci, jsem zvyklý moct zpětně využít zoom, kdykoli potřebuju. Ne ale při každém prohlížení, jen jako možnost když něco dodatečně hledám. Na displeji mobilu zoomovat prstama zdržuje, nedá se překlikávat fotky, ale musím je prvně zase zmenšit, než se může posunout na další. Na monitoru zoom dělám častěji, ne ale u všech fotek. Zlatá Lumča, fakt zklamání z tohoto. Jak si ty fotky prohlížíte na displeji, to vám nevadí malý obdélníček uprostřed displeje? Vypadá to velmi neatraktivně a fotky mě nebaví vůbec prohlížet. Mohl jsem si koupit Xiaomi za 4 litry na Android a na vše ostatní nechat Lumču. Jen si říkal, že se přece nebudu tahat se dvěma telefony, pořád hlídat, jak je který nabitý, tak se nechal nalákat na fotomobil Huawei. Ještě, že jsem si nepřiplácel za PRO, to bych byl zklamaný ještě víc.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirikZL 23. 6. 2018 06:55

Na P20 Pro žádný malý obdélníček uprostřed displeje nemám, občas si oříznu 4:3 na 16:9 a je to. S foťákem jsem spokojen, i když by se 16:9 hodilo a zvuk videa oproti L950 není nic moc.
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 24. 6. 2018 13:48

Trochu jiný P20 Pro

Obrázek
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 29. 6. 2018 11:05

vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 7. 2018 06:59

Je lepší Honor 10 nebo Huawei P20? (test)

https://www.cnews.cz/je-lepsi-honor-10- ... -p20-test/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 7. 2018 09:11

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 7. 2018 15:53

Huawei P20 a P20 Pro dostávají aktualizaci GPU Turbo

https://www.mojandroid.sk/huawei-p20-p2 ... e-post-row
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 9. 7. 2018 21:26

Nová aktualizace 8.1.0.131 (C432) právě připlula.
Obsahuje bezpečnostní opravy (stav k 1.6.2018) a vylepšení foťáku.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 9. 7. 2018 21:43

Na mou P20 nepřiplula.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 9. 7. 2018 22:26

Zapomněl jsem napsat: já mám P20 Pro.
Franklin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků