Záloha pomocí bitové kopie W8.1. nejde

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samarit 30. 7. 2014 15:10

Nejsem schopen udělat bitovou kopii podle tohoto návodu
http://edumatik.cz/clanky/jak-vytvorit- ... indows-8-1
Normálně vložím externí HDD, nebo DVD, vyberu, vyberu bitovou kopii a hned se mi pokaždé objeví hláška:
Obrázek
Nemohu se přes to nijak dostat.
Nemá někdo podobnou zkušenost, nebo radu?
Díky
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 7. 2014 15:23

Obrázek nevidím.
Uvedený návod je pro trumberoidy. Jako kdybys chtěl jet z Prahy do Bratislavy a vybral si nejkratší cestu přes Vladivostok. :-)
V OS WNT řady 6 spustíš zálohování nejrychleji příkazem
Kód: Vybrat vše
sdclt

Už to tu bylo nesčetněkrát. :-/
Co s tím?
Okopíruj sem chybovou hlášku z Admin logu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 31. 7. 2014 04:30

Díky za odpověď.
- pomocí příkazu sdclt je to samozřejmě rychlejší, ale výsledek je stejný (příloha er.jpg)
- ono se to chová tak, jakoby tam umístění pro bit.kopii nebylo - přitom disk G je běžně vidět , dokonce jsem na něj umístil zálohu svých dat(FileHistory)(příloha 2.jpg)
- chybovou hlášku z Admin logu myslíš toto? (příloha 3.jpg)
Prosím o radu co s tím abych mohl udělat bitovou kopii, kterou jsem s Win7 na ten oddíl externího HDD běžně dělal. (pozn.: Na externím HDD je jeden z 3 oddílů zašifrován pomocí TrueCrypt - proto to množství upozornění v příloze 3.)
--------------------
EDIT:Problém jsem zdánlivě vyřešil pouhým restartem PC. Už jsem uložení bitové kopie normálně spustil a ukládalo se na disk G, ale v závěru je tam hláška o nezdařené záloze (viz příloha 4 a 5). Na disk G se nic neuložilo
--------------------
Přílohy
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
er.jpg
Naposledy upravil samarit dne 31. 7. 2014 05:31, celkově upraveno 2
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 7. 2014 05:29

Blahopřeji k úspěšnému vyřešení záhady!
Je skvělé, že ses naučil publikovat grafiku korektně.
Uvedená chyba ID-27 se objevila už v první verzi služby VSS ve WS 2003.
Opravil to SP1. Historie se opakuje. :-)
Je pravděpodobné, že po vydání SP1 pro W8.1 bude tato historická chyba znovu opravena.
Předejdeš tomu tím, že zálohovací zařízení připojíš už před startem PC.
samarit píše: chybovou hlášku z Admin logu myslíš toto? (příloha 3.jpg)

Ne.
Hlášky se vždy uvádějí v textu. Viz tlačítko Kopírovat u každé hlášky.
Btw:
Málokdo dokáže zálohovat stav OS do externího média pomocí sdclt => evidentně patříš mezi pokročilé.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 31. 7. 2014 06:05

Heh.
Tak teprve teď napodruhé se to zadařilo. :tleskani
No připojit externí HDD před startem PC jsem zkoušel, ale ten můj blb (notebook) není schopen načíst těch mizerných 1/2 TB a stojí tak dlouho, dokud ho neodpojím.

-- 31. 7. 2014 06:46 --

Tak jsem se unáhlil. Není všem problémům konec. :-(
Pro jistotu jsem si chtěl ověřit, jestli bude možné PC z bitové kopie obnovit. Vložil jsem instalační disk W8 a prekousal se k obnovení z bitové kopie. Na externím HDD to v pohodě našlo oddíl G a na něm bitové kopie JEN DŘÍVĚJŠÍ z Win7 a ne tu z Win8.1. Když ale jdu na ten oddíl přes průzkumníka, tak tam ta záloha je (viz příloha 7). Štve mi také, že když otvírám složky a všechny podsložky v celém Win8.1, tak musím VŽDY překonat povolení ke vstupu (viz příloha 6). Nedá se to nějak odblokovat pro celý systém?
Dík za radu

-- 31. 7. 2014 06:50 --

Zkoušel jsem jít na obnovu W8.1 i pomocí instalační diskety pro Win 7 a to mi vůbec oddíl G na externím HDD neukázalo, přestože jsou na něm bitové kopie z W7 a dříve jsem je běžně obnovoval.
Přílohy
7.jpg
6.jpg
6.jpg (14.87 ) Zobrazeno 3254 krát
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 7. 2014 06:57

Pravděpodobně mu působí problémy pro OS neznámý způsob šifrování:
samarit píše:TrueCrypt

OS WNT řady 6 používá k šifrování BitLocker|Cipher.
Šifrované dísky pro zálohy OS nemají smysl: není tam přece nic tajného. ;-)
Šifrování používej pro dokumenty. Nezapomeň zálohovat klíč.

Co s tím?
1) Použij k záloze OS čisté externí médium (NAS|HDD|apod.) bez 3-P šifrování.
2) Vytvoř zároveň záchranné bootovací médium, abys nemusel používat
samarit píše:instalační disk W8
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 31. 7. 2014 09:41

Tak už to mám snad definitivně vyřešené.
- Udělal jsem bitovou kopii znava na to samé místo (viz příloha 8 )
- Vyzkoušel jsem obnovu z bitové kopie - konečně jí to našlo a pokračovalo dál (viz příloha 9) pomocí instalační DVD W8 (medium pro obnovení jsem musel později udělat na USBflash, protože na CD/DVD to vůbec nešlo)
OT: s BitLockerem mám špatnou zkušenost z minulosti při práci na OS W7. TrueCrypt mi vyhovuje a protože se to vyřešilo, tak asi nevadí ani W8.1, když nevadil W7.
-----------
Nevíte jak odblokovat tu protivnou ochranu složek v celém PC (viz příloha 6)
Děkuji za ochotu
Přílohy
6.jpg
6.jpg (14.87 ) Zobrazeno 3017 krát
9.jpg
8.jpg
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 7. 2014 12:07

Blahopřeji k úspěchu!
samarit píše:Nevíte jak odblokovat tu protivnou ochranu složek

Přiděl přístupová práva k daným zdrojům v ACL pro účet system.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 31. 7. 2014 15:57

Díky za radu. Nevím kde nastavím ACL - je to ono zabezpečení disku dle příloh? Mám tam přidat "System" ?
Přílohy
02.jpg
02.jpg (40.02 ) Zobrazeno 2978 krát
01.jpg
01.jpg (38.52 ) Zobrazeno 2952 krát
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 7. 2014 16:07

Na obrázku máš prázdný ACL, tj. neomezený přístup pro všechny (včetně účtu system) => uvedená hláška o odepření přístupu se týkala jiné (pod)složky|souboru.
Např. omezení přístupu pro šifrovanou jednotku?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 31. 7. 2014 16:30

Ne. O šifrovaný oddíl se nejedná. To Evryone jsem tam nastavit teď. Stejně ale složka "System Volume Information" má jen to co je vidět v příloze.
Nemůže to být příčina mého následného problému tady? : viewtopic.php?f=1864&t=1217688&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Přílohy
03.jpg
03.jpg (33.77 ) Zobrazeno 2938 krát
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 7. 2014 16:37

Složka "System Volume Information" má právo přístupu pro system.
To je naprosto zásadní pro službu VSS (čti: pro zálohování a verzování).
Takže uvedená hláška o nepřístupnosti se netýkala této složky.
Co s tím?
Ověř typ licence OS:
samarit píše: Win8.1

Pokud se jedná o OEM nebo Upgrade z W7, nemá tam OS W7 co dělat => OS W8.1 se tam právem chová jako výhradní pán.

Btw:
multiboot ve století virtualizace patří technicky do minulého tisíciletí.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 31. 7. 2014 17:38

Btw:
multiboot ve století virtualizace patří technicky do minulého tisíciletí.

Uvažoval jsem o druhém OS na virtuálním disku, ale nevejde se mi tam. Můj NB je 7 let starý. 120GB HDD z toho 25 pro OS a instalace, zbytek jsou na šifrovaném oddíle důležitá data.
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 7. 2014 19:02

Čas na moderní PC.
NB není ideální pro virtualizace.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků