ASUS X550CC-Problém s baterií

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 12. 2017 18:41

Zdravím přítomné.
Obracím se na vás s prosbou o radu.
Jde nějak zjistit jak je na tom "zdraví" baterie v Notebooku?
Používám tři roky, NTB ASUS X550CC více viz. foto v příloze, včetně systému.
1.jpg

2.jpg

Baterie je tam nějaká základní, snad tříčlánková asi do 3000mAh.
Před dvěma dny jsem si všiml, že se nenabije na 100% ale zůstává viset na 87-90% víc to nejde.
Takhle to ukazuje indikátor ve Windows10 a i jedna aplikace ze store.
Nejdřív jsem měl za to, že je to sw problém ve win10 a zkoušel postupovat podle tohoto návodu https://www.drivethelife.com/windows-10 ... ws-10.html
ale je to stále stejné a LED indikující nabití, stále svítí oranžově, při plném nabití svítila zeleně.
Notebook jsem natvrdo vypnul, baterii nechal asi pět minut venku ale nezabralo to a když je NTB v režimu spánku, nebo zcela vypnutý, nabíjí se z těch 90% třeba hodinu ale LED stále svítí oranžově.
Je tohle chování předzvěstí toho, že baterie je na pokraji své životnosti?, přeci jen tři roky bývá životnost Li-On článků.

Zde je vyexportovaný html report baterie, viz. návod z odkazu.
https://uloz.to/!m4UgevCOe2rp/battery-report-html

S bateriemi v telefonech mám bohaté zkušenosti i jinak, ale zatím se nepamatuji že by nešla nabít na 100%
Naposledy upravil Cheetah007 dne 13. 12. 2017 19:51, celkově upraveno 1
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 12. 2017 19:12

Baterie stárne a tudíž její max. kapacita se snižuje; naprosto běžný jev. S mírnou ztrátou kapacity ta baterie může ještě klidně pár let fungovat, než ji bude třeba vyměnit.

Popř. pokud vyžaduješ maximální výdrž na baterii, tak máš nyní důvod k výměně...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 12. 2017 19:21

Děkuji ti za bleskovou odpoveď.
Já si tohle myslel a k tomu ty tři roky, u telefonu tedy těch současných, jsem se s tímhle zatím nesetkal, vždy se nabily do 100p, aspoň to tedy indikátor ukazoval.
Budu to řešit po novém roce, bud koupím originální, stejnou či silnější, nebo se poohlédnu po nějaké od AVACOMu a podobně.
Většinou mám NTB připojen k adaptéru takže mi to tolik nevadí a používá jej až na výjimky, výhradně doma.

Poslední věc, doporučíš nějakou spolehlivou a kvalitní značku neotŕiginálních baterií pro notebooky prosím?
Teoreticky bych mohl svépomocí "repasovat" tuhle stávající, 18650 kvalitní články, např sanyo atp. není problém koupit.
Kryt je bohužel slisovaný...být to na šroubky už ji mám rozebranou.

Zatím v tuhle chvíli, u této baterie stáří tři roky, nabiji na 90%, víc ani tuk.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 13. 12. 2017 19:49, celkově upraveno 1
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saruman 13. 12. 2017 19:24

Ja používam HWiNFO64. https://www.hwinfo.com/download.php Vyberieš kolonku Smart Battery a tam uvidíš % opotrebenia. Batéria je spotrebka. Veľa závisí od kvality batérie a správania sa užívateľa. Li-ionky nemajú rady hlboké vybitie. Vymeniť sa dá, ale pozor na kvalitu. Aby si nemenil zase po roku.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 12. 2017 19:30

Jj mrknu na ten program a děkuji.
Kdysi když jsem si ještě stavěl PC jsem tenhle a podobný často používal, ale to už je let a dnes jsem jen spotřebitel, takže jsem z toho vypadl.
Je to spotřebka to souhlasím a i s tím že bud nějakou opravdu kvalitní neznačkovou, nebo raději originál od ASUSu.
Když tahle vydržela bez problémů šlapat přesně tři roky a až ted v posledních třech dnech se takto chová, články uvnitř budou kvalitní.
O hlubokém vybíjení samozřejmě vím, ale i tak ti stejně jako milsimr emu, hnohokrát děkuji.


EDIT:

Screen z HWiNFO64 Portable, je to myslím lepší než textový report.
IMG_20171213_193650.jpg

Cyklů má baterie 450 a nad tím "Wear Level 24.1%"
Předpokládám že tento údaj, značí míru opotřebení.
Pokud je tomu tak, na to že jsou články staré tři roky (přesné datum výroby mají možná na sobě), to není až tak zlé.
Každopádně pořídím novou a až se míra nabití bude dál snižovat, přehodím ji.
Můj model má baterii uživatelsky výměnnou, což dnes až tak časté nebývá.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 14. 12. 2017 10:15

Baterie starne i nepouzivana v supliku, takze se ti muze stat, ze 3 roky stara, nepouzivana bude na vyhozeni. Kup ji, az ji budes opravdu potrebovat.

Na druhou stranu muze ta tvoje baterie hlasit opotrebeni jen 25%, ale notebook se bude vypinat v 50%. Je potreba to zkusit.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 14. 12. 2017 20:32

Jo to je pravda stárne i nezávisle na používání, to je u Li-x poměrně známe.
S tím vypínáním zkusím, do kolika se vybije než ntb zcela vypne.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků