HTC U11 - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krtenek 15. 7. 2017 17:28

Tak kdopak ho už má?
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 7. 2017 23:44

Srovnání fotoaparátu HTC U11 a Samsung Galaxy S8
https://mobilizujeme.cz/clanky/srovnani-nejlepsich-fotoaparatu-galaxy-s8-vs-htc-u11-fotoduel?mobile_switch=desktop
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 21. 7. 2017 05:59

Pořád to samé Htc je minulost bohužel nic než cena se nemění.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Dusan 21. 7. 2017 07:02

Letos se zmenilo hodne. Nove HTC ma treba mnohem horsi konstrukci nez minuly rok. :-D
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 7. 2017 05:33

Recenze HTC U11
http://mobil.idnes.cz/htc-u11-test-recenze-0od-/htc.aspx?c=A170713_175419_htc_vok
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 23. 7. 2017 09:38

Recenzí je dost, ale praktické zkušenosti ve fórech žádné...
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 24. 7. 2017 08:00

To bude mozna souviset s tim, ze top HTCcka nikdo moc nekupuje. :-)
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 7. 2017 09:17

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quapor 28. 7. 2017 08:09

quapor
Junior

Odeslat příspěvekod thedf413 31. 7. 2017 14:28

krtenek píše:Recenzí je dost, ale praktické zkušenosti ve fórech žádné...


Měl jsem asi všechny vlajkové lodě od dob HD2 kromě M7, 10, One X+ a ještě nějakýho Desiru na počíácích Androidu. Z M9 jsem přešel rovnou na U11, no shrnul bych to po přesně 14 dnech asi takto:

1) Fotí nádherně. I ve špatných světelných podmínkach, když si říkám, že ta fotka bude tmavá, tak překvapí.
2) Neskutečná rychlost a odladěnost SW i čtečky otisků, žádný pád nebo lag
3) Nepůsobí tak bytelně jako M8 a M9, to byly telefony postavené jako tanky. U11 působí výrazně víc křehce, ale konstrukce je naprosto pevná, nikde nic nevrže
4) Lícování anténích předělů měla M9 lepší, ale pořád je tona vysoké úrovni
5) Výdrž baterky až překvapivě dobrá vzhledem k velikosti displeje a je" 3000 mAh, Snapdragon 835 je skvěle odladěný na práci s baterií
6) Zvuk, který HTC dotáhlo na vrchol u M8 a zase srazilo na horší úroveň u M9 je zpátky na vrcholu a překonává M8 kvalitou i hlasitostí, už ale při filmech není to stereo tak dobré, jak oba reproduktory nejsou vepředu
7) IP67 jsem netestoval nějakým ponořováním, ale brutálně jsem zmokl druhý den po koupi a ještě jsem přitom telefonoval, voda byla úplně všude jako bych telefon vykoupal, ale nedal najevo, že by si deště všiml, tak asi ok
8/ Edge Sense je super - už ho používam, aniž bych si to uvědomoval - třeba při zapojování nabíječky potmě ho zmáčknu, rozsvítí se LED, zapojim a zase zmáčknu pro zhasnutí LED. Sílu stisku znázorňuje i graficky, takže se někdy divim, jak moc ho mačkam třeba při běžným zvedání ze stolu. Ale nestalo se mi ještě, že bych něco spustil nechtěně, to ne.
9) To pouzdro, co je v originálním balení, se během dvou dnů hodně poškrabe běžným pokládáním na stůl. Doteď uvažuju, jestli telefon používat s pouzdrem nebo bez. Zkusil jsem týden s ním a týden bez - pouzdro totálně poškrabané, telefon vůbec.
10) Situace s královnou klouzavosti (M8), která dokázala vyklouznout i když ji člověk držel všemi deseti prsty a podpíral nohama se naštěstí neopakuje, telefon mi neklouže v ruce skoro vůbec, za to na stole nebo při položení třeba na peněženku klouže víc, než kovoví předchůdci
11) Kvalita hovoru skvělá, jen kdo přechází z M7/M8/M9 si musí zvyknout nepodpírat telefon malíčkem - mikrofon je teď dole, ne na přední straně
12/ Nabíjí se velmi rychle, čímž celkem odpadla starost o chybějící 3.5mm jack a nabíjení při poslouchání hudby - stačí chvilka a nabije se celkem dost
13/ Zadní sklo je Gorilla Glass 3, přední je Gorilla Glass 5
14/ Bluetooth 5 přijde jako softwarový update podle HTC v blízké době
15/ Displej je nádherný, když jsem ve čtečce knih nastavil černé pozadí, spletl bych si ho snadno s Amoledem
16/ Na dual sim verzi je možnost vybrat mezi dvěma SIM a jednou SIM + SD karta
17/ Při obsazení jednoho slotu na dual sim verzi neprudí s druhou kartou (vykřičníky chybí SIM apod.) jako některé čínské šmejdy a neukazuje dvě ikony signálu v liště - dá se používat dual sim s jednou sim kartou, aniž by něco otravovalo
18/ Dodávaná sluchátka jsou ty nejlepší, jaké jsem v originálním příslušenství kdy viděl
19/ Záda odráží světlo dost, při telefonování a sluníčkem zářícím přímo na něj jdou koutkem oka vidět odlesky a modrá záře na zemi a budovách kolem
20/ Kvalita mikrofonů a funkce 3D audio je naprosto úžasná
21/ LED je krásně vidět, ten fail z M7/M8 a M9 je konečně minulostí
22/ Drží se skvěle, není to přímo placka, ale to zadní sklo je zaoblené
23/ Nechápu, proč tu neni bezdrátové nabíjení, to je celkem zklamání
24/ Zahřívá se výrazně méně, než žehlička M9
25/ Stejně jako M9 se při telefonování s BT handsfree nabíjí někdy pomaleji a to po celou dobu hovoru (nechápu, moje teorie je, že kvůli výkyvům napětí a přesnosti antén nebo tak něco. Často tak telefonuju i několik hodin, je pro mě snadné to vypozorovat)
26/ Dodávaná redukce USB-C na 3.5mm jack má dokonce nějaký vlastní FW a telefon mi ho při prvním připojení sám aktualizoval
27/ V dodávaném pouzdře funguje skvěle Edge Sense

(dodatek editací)

28/ Tlačítka "zpět" a "nedávné aplikace" mají tak malou dotykovou plochu, že to chce zvyk a potmě se na ně špatně trefuje. Je samozřejmě možné je nechat svítit pořád (ve výchozím nastavení se ztmavují pár vteřin po tom, co se nepoužívají), ale to zase při filmech apod. celkem vadí. Není možné měnit jejich intenzitu
29/ Kvůli mikrofonu na zadní straně musí být v každém pouzdru v zadu díra
30/ Originální redukce USB-C na 3.5mm bez problémů podporuje i mikrofon (fungují stará pecková sluchátka z HTC Desire HD s mikrofonem a po připojení se s nimi dá telefonovat)
31/ Boční rámeček je kovový, ale na dotyk je cítit jinak, než u M9/M8, je méně klouzavý a příjemnější
32/ Odezva displeje je znatelně lepší oproti M9 a všem modelům starší, než M9 (tohle už myslím měla i desítka ) - když taháte třeba Androidí notifikační lištu dolů, je už takovým obecným zvykem, že reakce digitizéru je trochu pozadu a lišta se při rychlém pohybu netáhne přesně s prstem. Na U11 je ta odezva minimální, mnohem lepší a veškerý dotyk i pohyby po displeji víc ladí s tím, co se děje na obrazovce. Tento lepší digitizér není moc rozšířený, nejvíc v iPhonech a je to jedna z věcí, které si pozdvědomě všimne každý, ale málokdo si uvědomí, čím to (viz např. https://www.reddit.com/r/Android/commen ... h=d4192a34 )

To je tak co mě teď napadlo. Mam tu Amazing Silver verzi přímo od HTC. Telefon objednaný v neděli, balík dorazil UPSkou v úterý z Nizozemí. Kdyby někoho něco zajímalo, rád odpovim. Zdá se, že jsem asi první kolemjdoucí s U11 :) Pořád bych radši kdyby bylo z kovu místo skla ale kromě toho jsem z telefonu nadšený a mít možnost se vrátit v čase a pořídit si třeba S8, stejně bych si vybral HTC - ono je to o detailech a preferencích. Malý rámečky mě nelákají, ale čistý android, super zvuk, kvalitní mikrofony apod., to u mě vyhrává. Čtečka vepředu je další věc - rychlá, přesná (pokud není špinavá), na zadní straně bych ji nechtěl.

EDITACE: přidání bodů 28-32
Naposledy upravil thedf413 dne 1. 8. 2017 14:27, celkově upraveno 2
thedf413
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 31. 7. 2017 15:13

Pěkně jsi se rozepsal, je to fajn, pokud telefon splňuje co od něho čekáš. Pokud by měl tělo jako LG G6 a větší kapacitu baterie, tak po něm okamžitě sáhnu. Bohužel, vždy člověk v něčem musí přistoupit na nějaký kompromis.
iPhone 12 Pro Max, AW 5
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 31. 7. 2017 16:14

Vyborne spracovana recenzia U 11. Mam M9 a prechod urcite na 11. Dovody rovnake a asi to bude o preferenciach, pretoze pokial tu nebola U11, tak som nemal na co prejst. Uvazoval som o 10 ale s M9 nemam najmensi problem, tak som sa do vymeny nehrnul a zrazu prisla U11.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod thedf413 31. 7. 2017 19:22

Přesně tak jsem to měl i já. Do příchodu U11 mě nezaujal jediný telefon. Desítka přišla do ČR o 3/4 roku později, s jackem ne zrovna chytře na horní straně a chyběla mi barva která mě nejvíc zaujala (přední černá, zadní stříbrná - dostupná jen pro US). Najednou tu byla U11, tak nějak skoro až nečekaně.
Přechod z M9 na U11 je ve skoro každém ohledu ohromný upgrade, nejvíc v displeji (to je nepopsatelný rozdíl ty barvy) a fotoaparátu.

Nejtěžší bylo vybrat si barvu. Pokud by se také někdo nemohl celé dny rozhodnout, tak asi nejlepší přehled je tady - https://www.androidcentral.com/what-col ... ld-you-buy
HTC U11 Amazing Silver, Android 7.1.1
thedf413
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 31. 7. 2017 20:49

thedf413 Opravdu skvělá recenze, děkuji :)

Mohu se jen zeptat, kde jsi zakoupil telefon? Ptám se kvůli záruce, nevím jestli je evropská záruka, či ne.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thedf413 1. 8. 2017 06:36

Přímo na HTC.com jsem dal u U11 "zakoupit". Ještě předtím jsem se ale registroval do nějakého HTC klubu a najednou místo 19990 byla cena 17990. Ptal jsem se českého HTC a prý je to tak v pořádku, 10% sleva na všechny telefony pro členy HTC klubu.

Platba je potřeba předem kartou, zprostředkovává to nějaký Digital River Ireland. Záruka bude předpokládám klasicky u VSP Data - tam si podle IMEI dohledají vše.
HTC U11 Amazing Silver, Android 7.1.1
thedf413
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků