HTC Desire HD nenabíjí.

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Yarda 30. 3. 2016 19:49

Dosloužil nám mobil HTC Desire HD. Přestal se dobíjet. V opravně tvrdili, že konektor je v pořádku (domnívali jsme se, že by mohl být opotřebovaný, v opravně použili jejich zdroj a kabel tak závada našeho zdroje a kabelu by se neprojevila), ani v dobíjecích obvodech nebyla závada. Už máme nový - jiný typ.
Napadlo mne, jestli by se nedal nějak aspoň pokusně zprovoznit. Třeba z nějakého vnějšího zdroje nabít baterku (na baterce jsou čtyři kontakty - dá se to udělat nějak bezpečně?) nebo k mobilu připojit vnější stabilizovaný zdroj.
Případně jestli by se z toho mobilu nedalo něco použít na nějaké kutění.
Máte s tím někdo zkušenost?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 30. 3. 2016 20:01

Baterie se dá dobit mimo telefon externí nabijeckou, ebay je jich plny. Je ale otázka jestli není mrtvá právě baterie.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yarda 30. 3. 2016 21:23

Na to by snad v té opravně přišli.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 30. 3. 2016 22:36

Nabij a uvidíš.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yarda 31. 3. 2016 12:34

A wo tom to je - jak to nabít. Pokud by ta baterka měla jen dva kontakty, tak bych změřil polaritu a pak bych tu baterku připojil ke zdroji ss napětí přes hodně velký odpor. Ale co se čtyřmi kontakty? Není v té baterce nějaké, třeba teplotní čidlo vyvedené na ty kontakty?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 31. 3. 2016 13:04

Asi ten krám D HD máme ještě doma někde ve skříni, dnes to určitě hledat nebudu, zítra nebo přes víkend bych nějakou chvíli našel. Byl prasklý display spodní část už nefungovala.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 31. 3. 2016 13:22

jak jsem už psal, prodávají se nabíječky přímo na baterie mobilních telefonů, cena ebay cca 80Kč, mají jen dva kontakty, ty se připojí na baterku a hotovo, indikace ukáže že je dobito. používám více než dva roky, bez problémů.
roy1
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků