HTC One (M8): Nelze se připojit k fotoaparátu

Diskuze o telefonech HTC

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod megawir 16. 1. 2015 22:38

Ahoj lidi, tak jsem si slavnostně po dlouhém rozhodování koupil M8, dnes donesl domů, zapnul, nadšeně začal prozkoumávat a zjistil, že mi nenabíhá hlavní foťák. Prostě černá obrazovka. Přední funguje, ale zadní dvojkamera se ne a ne spustit. Zkusil jsem stáhnout další aplikace, abych ověřil, že to není tou, která je součástí systému, ale zkušenost stejná. Foťák nenaběhl ani při použití Google camera, ani v Camera Zoom FX.

Různě ve fórech jsem našel několik postupů, kde radili aplikaci ukončit v seznamu spuštěných, následně vymazat cache a data a pak reset. Nepomohlo. Zkusil jsem dokonce telefon pustit v nouzovém režimu (jsem ani netušil, že to jde) a aplikaci rozjet v něm. Nepomohlo.

Nejsem si jist, zda to nesouvisí s aktualizací na Android 4.4.4, kterou jsem provedl a byla nejnovější dostupná (pak bych ale čekal, že nepojede jen jedna aplikace pro foťák a ne že nepojede žádná).

Narazil jste na podobný problém někdo další, kdy kamera prostě nenaběhla ani za nic? Je šance, že by to byl SW problém nebo mám pech a je prostě v háji HW? Co s tím?

Mám počkat na upgrade na Lollipop, zkusit factory reset nebo telefon obratem reklamovat?

Dík předem za reakce a rady.
... prepare for war ...
megawir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Picos 16. 1. 2015 23:09

Skus FR a ked nic, tak reklamacia.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Lynx12 19. 1. 2015 08:13

Přesně tak, nejspíš máš smůlu na vadný kus...
HTC U11 128/6GB Brilliant Black Dual SIM: O 8.0.0 - 2.33.401.10

CPU:AMD FX-8300BE+CM Hyper 212+EVO,MB:Asus M5A99FX PRO R2.0, RAM:Crucial Ballistix 16GB,GPU:Gigabyte R927XOC-2GD,HDD:120GB SSD+WDBlack 1T+WDRed 2TB,zdroj:Zalman ZM-600GLX,Win10x64Pro
Lynx12
Junior

Odeslat příspěvekod malejarda 19. 1. 2015 08:58

Picos píše:Skus FR a ked nic, tak reklamacia.

FR mel udelat pred tou aktualizaci, ted uz je pozde.
malejarda
Junior