HTC Wildfire S - obecná diskuse

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bublinka1563 6. 5. 2011 13:19

Dobrý den, :-)

omlouvám se, že se budu ptát dost laicky. Potřebuji koupit nový telefon a HTC Wildfire celkem splňoval to, co od mobilu požaduji, jen se mi nelíbilo špatné rozlišení displeje (měla jsem reálně v ruce). Pochopila jsem správně, že model Wildfire S má již pěkný displej (resp. výrazně lepší)? Měla jsem v ruce i Samsung Galaxy I 5800, displej se mi zdál pěkný a ten by snad dokonce měl být nyní oproti WF S horší...

A další dotaz - výdrž baterie 1 a 1/2 dne mi přijde dost málo. Je to výdrž při používání i na hry a hodně volání? Já volám cca 30 minut denně, pošlu tak 5 SMS, koukla bych se na internet taky do 30 minut až hodiny. Jakou mohu čekat výdrž? A lze výdrž baterie ovlivnit dokoupením lepší baterie s vyšší kapacitou, je to vůbec možné (nebo je možné do tohoto typu telefonu dát jen stejný typ baterie, jaký v ní je při koupi) a na kolik by takové vylepšení příp. vyšlo?

Díky moc za odpovědi, koupi WF S zvažuji velmi reálně. :oboze
bublinka1563
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 5. 2011 13:57

Hlavně má 320x480, to se docela dá, rastr tam ale vidět jde. Oproti původnímu Wildfiru ovšem příjemná změna.

S hodinou serfování a 30 min volání s nějakou slavnou výdrží taky nepočítej. Dva dny a budeš muset na nabíječku, jako u většiny podobných telefonů. Když zkrátka využíváš jeho funkce, nemusí přežít ani do dalšího rána. A je to normální.

Baterku nevím, já těm neoriginálním šmejdům nevěřím, větší od HTC není.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 8. 5. 2011 04:34

Chvástali se, že bude video 720p a zase prd. :grr:

Prý má hudební přehrávač v Gingerbread konečně EQ. Já ho ale nemůžu najít :-\

Zkracování SMS. Jakmile se napíše jakékoli slovo s diakritikou, tak se SMS zkrátí na 70 znaků. Nevíte, jak to vypnout? Už jsem zkoušel všechno možný. Vypnul predikci, pravopis, dokončování slov a stejně ve všech klávesnicích zkracuje :grr: :-\ :oboze


Co se týká displeje, tak po přechodu z rezistivního Symbiana na tenhle jsem krom multitouche zklamán. Často se mi stane, že se dotknu, tlf zabrní a nic se nestane :-|

Profily Za 1. není snadné se k nim dostat. Za 2. výběr "Normální, Vibrace, Tichý režim" je dost málo. Potřeboval bych minimálně ještě jeden na noc a pokud možno s automatickým nastavením v určitou dobu každý den. Asi nezbyde než nějaká aplikace :-|
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 8. 5. 2011 06:37

Ekvalizér snad není výsadou Gingerbreadu, jako spíše výrobce. HTC ekvalizér dává jak se mu zlíbí, např Desire Z/HD jej má, Wildfire S ne. Škoda velká, to souhlasim.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigT 8. 5. 2011 09:04

Ekvalizér máš například v PowerAMP přehrávači, takže to problém není... a 720p s 600MHz procesorem fakt nenatočíš (snad jen na Nokii N8)
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kincmar 8. 5. 2011 21:04

Zdravím, rozhoduji se mezi tímto HTC a Samsungem galaxy Ace. Z mého pohledu má každý něco. Samsung lepší procesor, htc ramky atd. Poradí někdo, který je z těchto dvou lepší?
kincmar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hackys1 8. 5. 2011 21:23

urcite galaxy ace lepsi a vetsi displej , lepsi procak
hackys1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 5. 2011 06:14

martinsip píše:...
Zkracování SMS. Jakmile se napíše jakékoli slovo s diakritikou, tak se SMS zkrátí na 70 znaků. Nevíte, jak to vypnout? Už jsem zkoušel všechno možný. Vypnul predikci, pravopis, dokončování slov a stejně ve všech klávesnicích zkracuje :grr: :-\ :oboze

Já tohle řeším na Desire HD aplikací free sms sender, která je sice primárně dělaná na posílání sms zdarma, ale podle nastavení posílá i běžné sms a diakritiku při odesílání ořeže.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod a123b 9. 5. 2011 09:59

Galaxy Ace má možná větší displej, ale říkat, že ho má lepší je fakt síla. Má špatný pozorovací úhly, TFT technologii a nepříliš věrohodné podání barev. Jemnost displeje se s narůstající uhlopříčkou dost zásadně zhoršuje. Na slunci displej moc čitelný není. Zato v tomhle mě překvapil Wildfire S. Přešel jsem z X10 mini a na slunci displej příliš čitelnej nebyl, Wildfire S je čitelnej fakt dobře. Září a není problém s čitelností. A to mám jas displeje na pouhou čtvrtinu.
a123b
Junior

Odeslat příspěvekod kincmar 9. 5. 2011 17:32

A jak je natom Wildfire S s baterkou? Jsem zvyklý vypínat vše co není zrovna potřeba jako BT,wifi a pod. Vydží aspoň dva dny? Jinak jeden říka Samsung druhý HTC :)
kincmar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romaine 10. 5. 2011 14:18

Mám HTC Wildfire S od soboty a jsem s ním naprosto spokojená (první telefon s androidem). Původně jsem chtěla klasicky černou barvu (jako všechny předchozí telefony), ale nechala jsem si ukázat fialovou a koupila jsem tu. Takže klidně pište dotazy. Ale hry nehraju - max karty a na baterku je brzo.
Romaine
Junior

Odeslat příspěvekod Petan.B 10. 5. 2011 16:11

Chtěl bych se zeptat na kvalitu fotek. Viděl jsem nějaké v recenzi a byly dost strašné. Na 5Mpx jsem čekal víc. Taky by mě zajímala rychlost telefonu v menu a při psaní sms. Děkuji.
Petan.B
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 10. 5. 2011 19:50

Rychlost fakt dobrá. Nokia 5800 nebo C6 jsou oproti tomu šneci
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romaine 10. 5. 2011 20:29

Mě přijde kvalita fotek dostatečná.

Obrázek - přiblíženo, bez blesku

Obrázek - s bleskem

Obrázek - bez blesku (zářivkové světlo)

Obrázek - přiblíženo, foceno z foťáku, blesk

Obrázek - bez blesku (zářivkové světlo)

Obrázek - bez blesku

Obrázek - s bleskem

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek - tady na těch posledních fotkách (prvních focených) jsem nevěděla, že když podržím spoušť, tak doostří

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Romaine
Junior

Odeslat příspěvekod kincmar 10. 5. 2011 20:45

Já myslím, že na telefon to jsou dobrý fotky.. Jenom by mě zajímala ještě ta baterka :)
kincmar
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků