offline synchronizace kontaktů Outlook <-> mobil

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ivo_m 30. 1. 2019 13:29

Dobrý den,
ani po několikahodinovém procházení různých fór se mi nepodařilo najít funkční řešení pro offline obousměrnou synchronizaci kontaktů mezi PC MS Outlook 365 a kontakty v mobilu Honor 9 (Android 8.0).

Vyzkoušel jsem řadu možností - některé vytvářejí duplicity, některé přepíší kontakt (v lepším případě mám možnost si nastavit, které zařízení má přednost), ale slučování jsem zatím nenašel. Také bych uvítal, pokud v jednom zařízení přepíšu např. mail, aby se mi v druhém nepřidal, ale také přepsal. Zároveň, jak pracuji v obou zařízeních, stavá se, že v jednom přidám adresu a v druhém brzy na to další telefonní číslo - Obě změny jsou platné a chtěl bych je tedy mít v obou.

Neznáte někdo skutečně funkční a spolehlivé řešení, abych nemusel mít své kontakty někde na internetu?

Děkuji Ivo
ivo_m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarelMlha 30. 1. 2019 13:35

Obecně na synchronizaci s Outlookem ve všech položkách aplikace Nine.
KarelMlha
Junior

Odeslat příspěvekod ivo_m 30. 1. 2019 14:01

Děkuji, ale podle toho, co čtu na stránkách programu to synchronizuje s ActiveSync serverem Office365, Outlook.com a dalšími. Tedy právě online, čemuž se chci vyhnout. Offline = připojení pouze kabelem k PC nebo přes WiFi výhradně v místní síti. Ivo
ivo_m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petryk 31. 1. 2019 07:52

A zakázat připojování aplikace, která synchornizuje data, v nežádoucích sítích?
Mobilmania: Philips Fizz > Alcatel 302 > Siemens ME45 > SE T630 > MDA Vario > iPhone 3G > Samsung Galaxy Note II > Služební dualsim
Služební O2: 3310 > 6310i > 6300 > E51 > E5-00 > BB Q5 > Lenovo Vibe Shot
petryk
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 31. 1. 2019 08:14

Pises, ze nechceš mit kontaky nekde na internetu... Takze mas zakázánou synchronizaci google účtu?
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod ivo_m 31. 1. 2019 09:13

petryk píše:A zakázat připojování aplikace, která synchornizuje data, v nežádoucích sítích?

Synchronizační programy obvykle umožňují synchronizaci buď při připojení kabelem nebo s konkrétním zařízením (MAC adresou) v konkrétní lokální síti. Není potřeba nic zakazovat. Jenom spárovat na začátku.

melipa píše:Pises, ze nechceš mit kontaky nekde na internetu... Takze mas zakázánou synchronizaci google účtu?

Google účet nepoužívám, mám ho jen kvůli instalaci aplikací. Nic jsem nezakazoval, jenom nezapínal.
ivo_m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melipa 31. 1. 2019 11:07

Jestli jsi nic nevypínal, tak se vsadím, že se Ti kontakty synchronizují :-) Mrkni do nastavení: Cloud a účty/účty/google/synchronizovat účet a tam, jestli máš synchro kontaktů zaplé
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod ivo_m 31. 1. 2019 12:47

Nesynchronizují. Ale možná, že jsem to hned na začátku vypnul, už si nepamatuji.
ivo_m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrP7 31. 1. 2019 14:34

ivo_m píše:Děkuji, ale podle toho, co čtu na stránkách programu to synchronizuje s ActiveSync serverem Office365, Outlook.com a dalšími. Tedy právě online, čemuž se chci vyhnout. Offline = připojení pouze kabelem k PC nebo přes WiFi výhradně v místní síti. Ivo

Tak pokud trpíš až takovou paranoiou, musíš hlavně přestat používat Outlook 365, který jako součást Office365 se serverem Office365 komunikuje, je to jeho princip ... :-P :-D
PetrP7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivo_m 1. 2. 2019 15:16

PetrP7: Paranoiou netrpím, je mi jasné, že moje osobní data létají po síti, a smířil jsem se s tím. Ostatně třeba kalendáře mám online. Kontakty ovšem nejsou MOJE osobní data. Jsou mých přátel a známých a ti mi je svěřili jen pro mou osobní potřebu bez souhlasu umožnit k nim přístup někoho jiného. Tomuto postoji se říká zodpovědnost. Nechci je tedy mít někde, kde k nim má - byť teoreticky - přístup každý schopný hacker.
Tohle diskuzní vlákno má ovšem jiné téma než hodnocení mého postoje. Pokud mi dovedeš poradit s řešením té synchronizace, budu velmi rád. V opačném případě se, prosím, nepleť do této diskuze. Děkuji.
ivo_m
Kolemjdoucí