Jak docílit vypnutí obrazovky bez uzamčení a násl.odemykání?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Eva5225 16. 1. 2019 17:32

Prosím o radu:
Lze nějak nastavit, aby se mi mobil při ztmavnutí obrazovky NEZAMKL, když jsem v práci nebo doma? Abych ho mohla probudit jen dotykem?

Kvůli bankovnictví v mobilu musím bohužel mít aktivní zamykání mobilu (PIN, otisk, gesto). Dokud jsem toto aktivní neměla, stačilo mobil po ztmavnutí zase probudit dotykem, což mi vyhovovalo.

Pracuju jako účetní a dost často zadávám příkazy do banky pro různé firmy. Než obsloužím jednu firmu, mobil zhasne a zamkne se - pak si potřebuju přečíst bankovní sms pro druhou firmu, takže ho zase odemknu, zadám sms do PC bankovnictví - a mobil se za chvíli opět zamkne. Když je to 20x do hodiny, je to celkem otrava :-(

Prosím, lze nastavit nějaký pracovní (dočasný) režim, v němž by obrazovka tmavla (což je fajn kvůli baterii), ale NEzamykala se, ač je zamykání aktivní? Existuje na to nějaké nastavení či utilita - třeba i placená?

Na webu jsem našla, že existoval "smart lock" od Google, kde bylo možno nastavit, aby se mobil nezamkl např. ve známé síti (wifi doma či v práci) nebo ve známé lokaci (GPS), něco takového by mi vyhovovalo. Bohužel nyní už smart lock od Google není dostupný.

Předem moc děkuju, ušetřili byste mi čas a udělali radost ;-)
Eva5225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 1. 2019 19:41

Když je nastaven PIN, heslo, gesto, tak vždycky dojde k uzamčení telefonu, tedy i displeje, takže chtít uzamčení a zároveň přístup bez zadání toho PINu, hesla, gesta se vzájemně vylučuje.

Nejlepším řešením by bylo pořídit si smartphone se čtečkou otisků vepředu a jedním dotykem si jej vždy probudit
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ze.us 16. 1. 2019 20:00

Co jenom prodlouzit dobu necinnosti pro zhasinani/zamykani?
ze.us
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 16. 1. 2019 20:07

Samsung má možnost i po zhasnuti displeje nezamykat telefon.Je to v nastavení. Nevím co máte za telefon.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod amper2 16. 1. 2019 20:38

Samsung umožňuje nezamykat telefon, pokud je v blízkosti důvěryhodné bluetooth zařízení (chytré hodinky, HF v autě, asi i další). Pokud je funkce povolena, stačí rozsvítit displej a "odemknout přejetím po displeji". Funkce se jmenuje Smart Lock. Bluetooth zařízení se přidá jako důvěryhodné a v jeho blízkosti bude mobil vždy odemknutý.
Možná to umí i jiné značky.
amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 16. 1. 2019 20:46

Smart lock normálně funguje, jen Google "dočasně" odstranil funkci bezpečná místa. Dobře třeba funguje odemykání BT zařízením, třeba fitness náramkem.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 16. 1. 2019 21:40

Ještě doplním dvě možnosti:
1) Nějaká Coffeine app, která zabrání telefonu, aby usnul
2) Zapnout Developer Options, kde je možnost telefon nechat probuzený celou dobu během nabíjení
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod dusan182 17. 1. 2019 10:09

Co třeba synchronizovat SMS s počítačem?
Mobil si může ležet uzamčeny na stole a SMS si číst pohodlně na počítači...
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 17. 1. 2019 10:34

Funkce Smart Lock není potřeba.Samsung má v nastavení uzamčení obrazovky při vypnutém displeji, je tam interval od 0-30 minut.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 17. 1. 2019 10:35

Musíme počkat, až nám Eva sdělí, jaký telefon má :)
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod Eva5225 17. 1. 2019 13:07

Všem díky za reakce :-)

* Mám Xiaomi Redmi 4X, čtečku má na zádech.

* Má prosím nějaký Xiaomi čtečku vepředu? (tato značka mi vyhovuje)

* Chytré hodinky? - mám od garminu vivofit 3, ale odemykat mobil s nimi nelze.

* Synchronizovat mobil s PC? Bluetooth v práci na desktopu nemám. Lze synchronizovat přes kabel a nějakou aplikaci? A přes jakou prosím?

Omlouvám se za pozdní reakci, měli jsme tu dlouhý výpadek internetu :-(
Eva5225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 17. 1. 2019 14:49

Tak téma hodinkama samozřejmě lze. Mám taky 4x a normálně ho přes Bluetooth odmykam.
NASTAVENÍ - ZAMYKACÍ OBRAZOVKA A HESLO - ROZŠÍŘENÉ NASTAVENÍ - ODEMKNOUT POMOCÍ BT ZAŘÍZENÍ.
Tam to nastaviš a je to.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 1. 2019 16:31

Eva5225 píše:* Má prosím nějaký Xiaomi čtečku vepředu? (tato značka mi vyhovuje)

Xiaomi čtečku vepředu nemá, pokud vím, ale Motorola Z2 Play, Motorola G5 Plus, Motorola G5s a G5s Plus, Motorola G6 a G6 Plus mají čtečku na přední straně a též Samsung S7, Huawei P10, Honor View 10
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 17. 1. 2019 18:06

Asi nejjednodušší z diskutovanych možností je nastavit Smart Lock, Důvěryhodná místa.
Mě na Android 8.1 funguje bez problémů.
nnnokiaE52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 17. 1. 2019 18:47

Tak vzhledem k tomu, že má Redmi 4x a že hodinky už má a používá, budou jednodušší, otázka jednoho nastavení v menu telefonu.
roy1
Pokročilý

Další stránka