Jak docílit vypnutí obrazovky bez uzamčení a násl.odemykání?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Eva5225 17. 1. 2019 19:23

roy1 píše:Tak téma hodinkama samozřejmě lze. Mám taky 4x a normálně ho přes Bluetooth odmykam.
NASTAVENÍ - ZAMYKACÍ OBRAZOVKA A HESLO - ROZŠÍŘENÉ NASTAVENÍ - ODEMKNOUT POMOCÍ BT ZAŘÍZENÍ.
Tam to nastaviš a je to.


Vím, kde to nastavit v mobilu. Ale to bych musela mít jiné hodinky, protože ten garmin vivofit 3 to neumí.

-- 17. 1. 2019 20:27 --

nnnokiaE52 píše:Asi nejjednodušší z diskutovanych možností je nastavit Smart Lock, Důvěryhodná místa.
Mě na Android 8.1 funguje bez problémů.

Jojo, smartlock bych zprovoznila ráda. Jenže v mobilu tu volbu Smart Lock fakt nemám. Tam, kde by to nastavení mělo být podle návodů, které jsem vygůglila, tak tam to prostě nemám, prý to tam bylo v nějaké předchozí verzi, ale nyní už ne. Mám Android 7.1.2 a MIUI Global 10.1.1.0 .
Zkoušela jsem vygůglit nějakou náhradu smartlocku na netu, ale marně. Proto jsem zde položila otázku...
Eva5225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 1. 2019 19:38

po odstraneni smartlocku,funkce misto, to umi tasker,jsem na domaci wifi,mobil se nezamkne,jen se vypne obrazovka.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Eva5225 17. 1. 2019 20:27

Díky "Óčko", tasker určitě vyzkouším!
Eva5225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 17. 1. 2019 20:39

Ještě lze nastavit Google Asistenta, tzn. že hláškou "Ok Google" se odemkne telefon, ale věřím, že v kanclu to bude "divné". :-D
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 1. 2019 22:40

Stále mi vrtá hlavou, proč nemáš přítomný Smart Lock. Máš zapnutého Agenta důvěry v Zabezpeceni?
anonymni

Odeslat příspěvekod Eva5225 17. 1. 2019 23:35

nnnokiaE52 píše:Stále mi vrtá hlavou, proč nemáš přítomný Smart Lock. Máš zapnutého Agenta důvěry v Zabezpeceni?


Jdu v mobilu do Nastavení - Google - Zabezpečení - tam mám jen "Najdi moje zařízení" a "Stav zabezpečení". Případně mohu jít do ... Google - "Smart Lock na hesla" - ale tam jen vypnu/zapnu, zda se mi mají ukládat hesla do účtu Google. Pak tam mám ještě "Automatické přihlašování" ano/ne - ale to je k aplikacícm a webům propojeným s mým účtem. Nic dalšího tam nemám.

-- 18. 1. 2019 00:37 --

Loader píše:Ještě lze nastavit Google Asistenta, tzn. že hláškou "Ok Google" se odemkne telefon, ale věřím, že v kanclu to bude "divné". :-D

To radši ani zkoušet nebudu 8-D ale díky za tip
Eva5225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 18. 1. 2019 01:58

Především - bavíme se tu o snižování zabezpečení funkcí, u kterých jde o peníze. Dokonce ne jen o vaše peníze, ale o peníze firemní. Prostě pohodlí a bezpečnost jdou proti sobě - nelze mít obojí zároveň. Čím větší stupeň zabezpečení, tím větší opruzy a "byrokracie". To otravné odemčení telefonu dotykem prstu vás chrání před vámi nezaviněnou, ale na vaši hlavu padající zpronevěrou. Ale kdo chce kam...

a) Opisování kódů z potvrzovacích bankovních SMS vám usnadní třeba Pushbullet:

Aplikaci si dáte do telefonu a na PC (rozšíření prohlížeče Chrome nebo nainstalovaná aplikace... nebo obojí). Když vám dojde nějaká SMS, vyskočí vám i "bublina" s notifikací na PC (nic nemusíte otevírat a hledat, prostě to vyplave na povrch). Odtud si snadno kód zkopírujete a vložíte do internetového bankovnictví. Případně odsud z PC jde na SMS i odpovědět (to samozřejmě není třeba u bankovních SMS). Na PC se stejným způsobem mohou zrcadlit i příchozí hovory a jiné notifikace telefonu, který může zůstat třeba v kapse nebo kabelce, přepnutý do tichého režimu. ;-)
V placené verzi Pushbullet lze s notifikacemi dělat z PC i ty věci, které normálně děláte na telefonu (odmítnout příchozí hovor, smazat příchozí mail nebo na něj odpovědět...)

Krom toho umí Pushbullet snadno přeposílat odkazy na prohlíženou webovou stránku mezi mobilem a PC (oběma směry), sdílet soubory, ukázat i starší SMS, sdílet obsah clipboardu mezi více zařízeními... O něco podobného se postupně začíná snažit Microsoft se svou trapnou aplikací Váš Telefon, ale Pushbullet to umí také (a mnohem více)...

Poznámka: není to 100% spolehlivé. Některé notifikace mi na PC nedojdou, ale zrovna v případě SMS je to celkem spolehlivé (tedy pokud nepřijde několik SMS těsně za sebou).

Riziko: na PC se spuštěnou aplikací pro internetové bankovnictví může někdo zadat převod peněz bez vašeho vědomí. A nepotřebuje k tomu ani získat přístup k vašemu telefonu. Kromě toho... pokud budete zrcadlit i další notifikace, může si je na obrazovce vašeho PC přečíst ve vaší nepřítomnosti také (soukromé SMS, What'sApp konverzace, maily...)


b) Prodloužení doby neaktivity před zamčením telefonu
Doba neaktivity potřebná na zhasnutí displeje a zamčení telefonu by měla jít nastavit nezávisle na sobě.
U mne (Honor 6x, Android N) se prodleva před uspáním displeje nastavuje zde: Nastavení -> Obrazovka -> Režim spánku -> nastavení prodlevy po nečinnosti
Zamčení telefonu nastavuji zde: Nastavení -> Zámek obrazovky a hesla -> Nastavení bezpečnostního zámku -> Automaticky zamknout po spánku -> x sekund (jde nastavit až na 30 minut, default je 0)


c) Nastavení "bezpečného místa", kde se telefon nebude zamykat
Probíralo se to výše... někdy lze telefonu vnutit, že se nebude zamykat v určitém místě (podle GPS) nebo v blízkosti signálu určitého Bluetooth zařízení nebo konkrétní sítě Wifi. To odmykání na BT a WiFi by mělo být (nebo bylo?) již v základu Androidu:
https://support.google.com/android/answer/9075927?hl=en
Ale zrovna tohle si výrobci dost předělávají a často to zmrší. Mně se to na mém telefonu nepodařilo zprovoznit (přes BT, i když to vypadalo slibně... možnost mít telefon odemčený na konkrétní Wifi nemám v menu vůbec).
Je možné, že to řeší i nějaké aplikace - slibně vypadá Llama - Location Profiles nebo zobecněná verze Automate - podle popisu obě umí pracovat se zámkem telefonu v závislosti na jeho poloze nebo signálu BT a Wifi. Ale nezkoušel jsem je.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 18. 1. 2019 08:59

Eva5225 píše:
nnnokiaE52 píše:Stále mi vrtá hlavou, proč nemáš přítomný Smart Lock. Máš zapnutého Agenta důvěry v Zabezpeceni?


Jdu v mobilu do Nastavení - Google - Zabezpečení - tam mám jen "Najdi moje zařízení" a "Stav zabezpečení". Případně mohu jít do ... Google - "Smart Lock na hesla" - ale tam jen vypnu/zapnu, zda se mi mají ukládat hesla do účtu Google. Pak tam mám ještě "Automatické přihlašování" ano/ne - ale to je k aplikacícm a webům propojeným s mým účtem. Nic dalšího tam nemám.

A co ten smart lock v agentech důvěry, je zaplý?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 18. 1. 2019 09:43

Xiaomi nepodporuje Google SmartLock. Diskuze na toto téma je slepá ulička.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 18. 1. 2019 10:59

A proč to tedy u svého telefonu Xiaomi s androidem PIe doma a v práci používám? V slepý uličce určitě nejsem :mrgreen: Všeobecný výraz Xiaomi je opět matoucí :roll:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 18. 1. 2019 11:20

To tedy je. Myslel jsem samozřejmě Xiaomi s MIUI, alespoň tak to píšou na XDA, MIUI.com, Redditu a MIUIOS.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 18. 1. 2019 11:30

Vím jak si to myslel a v případě autorky vlákna to tak je, ale pokud by kvůli tomu kupovala jiný telefon, tak může zůstat u Xiaomi. Jen holt bez MIUI.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 18. 1. 2019 11:32

Ale houby, mám miui na x4 a v agentech důvěry Google smart lock normálně je a taky normálně funguje, tak nedělejte ukvapeneé závěry o slepých uličkách.
Přílohy
Screenshot_2019-01-18-11-36-41-904_com.android.settings.png
Screenshot_2019-01-18-11-36-09-158_com.android.settings.png
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 18. 1. 2019 11:46

Jenže ty používáš MiBand, nepletu-li se..
Screenshot "agenta důvěry" je sice hezký, ale o ničem nevypovídá.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků