Jak docílit vypnutí obrazovky bez uzamčení a násl.odemykání?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 18. 1. 2019 12:05

Hlavní požadavek v původním dotazu byl: "jak se dostat k potvrzovacím kódům z bankovních SMS bez nutnosti pokaždé odemykat telefon".

Podle mne to nejelegantněji řeší Pushbullet (klik, Ctrl+C, Ctrl+V) - SMS se zobrazí na PC a jde s ní dál pracovat.
A ještě jednou varování: touhle pohodlností utrpí bezpečnost.

Pořízování MiBandu, změna nadstavby telefonu, přidávání nějakého Bluetooth beaconu na PC atd. ...jsou podle mne řešení jiného (byť souvisejícího) problému a zbytečně složité a krokolomné.
Naposledy upravil 5uch dne 18. 1. 2019 13:45, celkově upraveno 1
Všechno je naopak než to je. Že je to tak?... Jsem drsný: Siemens ME45 -> M65 -> Sony Ericsson C702 -> vyměknutí a downgrade Nokia 6303 classics -> Honor 6X
5uch
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 18. 1. 2019 12:09

Souhlasím.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod šulda 18. 1. 2019 12:50

5uch>> Pokud tvé řešení funguje jak popisuješ, tak není co řešit. Nicméně tu autorce nikdo nenavrhoval ani Mibend a ani změnu nadstavby, tak to prosím nepřekrucuj.
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 18. 1. 2019 13:09

šulda: Pravda, ale diskuse k tomu odbíhala. Nemám problém s rozšiřováním diskuse, člověk se dozví nové detaily (i když většinou nejde o nic důležitého a použitelného). Jen jsem chtěl nasměrovat půovdní tazatelku z košatící diskuse správným směrem.
Všechno je naopak než to je. Že je to tak?... Jsem drsný: Siemens ME45 -> M65 -> Sony Ericsson C702 -> vyměknutí a downgrade Nokia 6303 classics -> Honor 6X
5uch
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 18. 1. 2019 13:27

Loader píše:Jenže ty používáš MiBand, nepletu-li se..
Screenshot "agenta důvěry" je sice hezký, ale o ničem nevypovídá.

Nevypovídá? Snad jen tolik: Google smart lock je v miui přístupný a použitelný, ačkoliv se snažíš tvrdit něco jiného. A opravdu mi band nepoužívám, smart lock mimo jiné funguje i s parrotem v autě. Tím končím zbytečnou a spekulativní diskuzi s někým kdo o miui četl na xda, ale praktická zkušenost je zřejmě rovna nule.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod l00ki 18. 1. 2019 14:52

nevím jestli to bude fungovat na Miui, ale jednoduché řešení (funguje na Pixel2 a Xiaomi MI A2
oboje na čistém androidu 9 PIE) mít aplikaci na textovky Zprávy (přímo od Googlu) a tam zvolit možnost zprávy na webu. Udělat si v prohlížeči jen záložku https://messages.android.com/ a zprávy se budou objevovat na PC. Bylo by asi lepší nezaškrtnou "zapamatovat si počítač". Pak se po každém zavření záložky (vypnutí prohlížeče) musíte znovu přihlásit naskenováním qr kódu, což by bylo v tomto případě asi bezpečnější. Pokud volbu zaškrtnete, tak se nemusíte stále přihlašovat. Každopádně telefon signalizuje, že jsou zprávy zrcadaleny a lze se z telefonu odhlásit.
l00ki
Kolemjdoucí

Předchozí stránka