Přenesení kontaktů bez SIM karty z WP na android

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dovahkiin 29. 12. 2018 17:44

Ahoj, upřímně nevím kam tohle téma dát, ale v tuhle chvíli mám android tak to zkusím zde.
Takže co se mi stalo. Měl jsem lumii 920, včera jsem získal nový telefon, Nokii 7 plus. Když jsem jí zapnul vše bylo v pořádku, ale došlo mi že bych si nějak rád přenesl data ze starého telefonu do nového i když jde o různé OS. Ve staré lumii jsem nechal v šuplíčku redukci na SIM kartu, ale nějak uvnitř z šuplíčku vypadla a když jsem ji vytahoval (redukci) něco se tam muselo poškodit, protože když jsem do telefonu následne strčil redukci i se SIM kartou, musela se uvnitř nějak poškodit a přestala fungovat. Dnes jsem si vyzvedl novou kartu, ale bohužel už z ní nešly dostat kontakty. Ted mám tedy nový telefon s kartou bez kontaktů a starý telefon kde mám stále kontakty ale bojím se do něj dát novou kartu s předpokladem že může zničit každou SIM kartu. Sice bych mohl ty kontakty postupně prostě přepsat do nového, ale chci se zeptat, jestli je nějak možné dostat všechny kontakty nebo i vlákna SMS aniž bych do té Lumie riskoval znovu dávat další SIMku. Nemám s tím moc zkušeností, takže uvítám každou radu, takže předem díky. Snad je vše víceméně vysvětleno jasně a srozumitelně.
dovahkiin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 12. 2018 18:03

Stačí se nové Nokii přihlásit k ke svému live účtu a sesynchronizují se nejen kontrakty, ale i kalendář.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dovahkiin 29. 12. 2018 18:04

Takhle jednoduše vše? A vlákna sms tam budu mít, nebo ne?
dovahkiin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 12. 2018 18:07

SMS asi ne, ale možná na to nějaká aplikace umí. Já nikdy neměl potřebu archivovat SMS.

Jinak pro Android je spoustu aplikací Microsoftu, např. Onedrive, Outlook.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dovahkiin 29. 12. 2018 18:19

Přidal ten účet live ale kontakty se mi nepřidaly, ani jsem je tam nikde neměl k zaškrtnutí. Není něco co jsem neudělal? Myslel jsem že ho stačít přidat k účtům
dovahkiin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod s5230user 29. 12. 2018 19:06

Tiež som prednedávnom riešil prechod z WP na Android a bolo to jednoduchšie než som dúfal. Prečítal som ale viacero návodou ako na to.

Nasledujúci odstavec pre prenos čísiel platí, ak chceš prejsť z MS konta na Google. Odstavec pre SMS však platí.

Pre prenos telefónnych čísiel sa prihlás na svojom konte outlook.com v PC, hore vľavo si zvol "people" a uvidíš všetky tvoje telefónne čísla na microsoft účte. Ak ich máš na SIM, tak si ich najprv prekopíruj do telefóna a zosynchronizuj na účet. Hore zvol "manage" a "export contacts" do csv súbora. Teraz sa prihlás na svoje konto na googli cez PC a tam si tento zoznam kontaktov natiahneš - "contacts" - "more" a "import" CSV súbor. Tu si môžeš potom kontakty poupravovať, ak ti niekde chýba diakritika a pod.

Pre prenos SMS použi vstavaný program na zálohu kontaktov/sms, ktorý je vo windows phone. Vytvorený súbor si nakopíruj do nového telefóna s Androidom, napríklad do zložky dokumenty. Nainštaluj si z obchodu aplikáciu "Import SMS from Windows Phone free". Po spustení aplikácie súbor natiahneš a presun dát je hotový. Všetky SMS sa mi natiahli správne tak, ako vo WP.

Dúfam, že som to popísal dobre, pretože píšem pospamäti.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod dovahkiin 29. 12. 2018 19:51

Všechno perfektně fungovalo a už mám jak kontakty tak i všechny zprávy :) takže díky moc!
dovahkiin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod s5230user 30. 12. 2018 00:40

Fajn, snáď to niekomu ešte pomôže. ;-)

Ja som radšej kontakty hneď preniesol do googlu, nech to nerobí nejakú neplechu a používam už iba google konto na kalendár. Firemné kontakty, mail a kalendár však mám cez MS Exchange. Tieto kontakty needitujem a nové tam nepridávam, tek neviem či to môže robiť nejaké kixy. Iba Onenote a Excel mám stále cez MS účet. Inak ten Outlook bol 100x lepší na WP. Úprimne som od súčastného Androida čakal viac, stále je niekde na pol ceste k dokonalému systému a chýbajú mi niektoré veci z WP.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 12. 2018 09:08

To bohuzel souhlas. Co konkretne ti chybi?
Naposledy upravil mople71 dne 30. 12. 2018 12:46, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna citace
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s5230user 30. 12. 2018 19:51

U Huawei P20 možnosť nastaviť dark mode, viem ale že toto Android vie a je to skôr problém Huawei. Tu mi skôr ide o možnosť nastavenia farebného akcentu hornej lišty, pri nastavovaní hlasitosti, atď. S šedo/oranžovou klávesnicou ten modrý akcent neladí. U WP to proste fungovalo super. Hlavne mi ale chýba ten spomínaný WP Outlook pre pracovné maily, kalkulačka a možnosť vypnúť jednu zo SIM ikonou z hornej lišty a nezávyslá zmena hlasitosti pre obe SIM. Drobností by sa našlo dosť.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 12. 2018 22:17

Tohle co pises zalezi model od modelu, Android od Androidu. U Samsungu s tim problem treba neni ani u dvojsimky co popisujes na konci. Takze jde o to vybrat spravny model. Ja zkusil desitky modelu napric vsemi vyrobci a paradoxne mnou nenavideny Samsung to splnil nejlepe, temer do puntiku.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dovahkiin 31. 12. 2018 14:19

Jediné co mě tedy štve je to že jsem nebyl schopen přenést vlákna z účtu whatsapp z WP na android, sice jsem našel nějaký návod s placenou android aplikací, podle kterého by to šlo, ale to bych kromě placení za tu appku musel ještě instalovat W10 na lumii 920, která to nepodporuje a i když vím že to nějak jde, tak se na to asi vykašlu. Ale tedy mám problém....tahle nokie 7 plus má displej 18:9 ale některé aplikace které na to nejsou děláné se i tak roztáhnou do okraju a pak mám uřízlý vršek a spodek a nevím jestli to jde nějak vydržet.....plus tedy pak okrajové věci jako třeba že z PC jsem zvyklý na BSplayer, tak jsem si ho nainstaloval i na mobilu, protože vyhledává titulky, což je super, ale prostě se asi 3x zaseknul a zasekl celý telefon než se vynutilo ukončení....no snad je to o zvyku a dostanu se do toho
dovahkiin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 12. 2018 14:44

S9 ma take 18:9, ale nemam problem s roztahnutim nejake aplikace a ze by neco chybelo, orezalo vrsek apod.. Ktera aplikace ti to dela a hod sem schvalne screenshot na porovnani.. Zkusim ji taky nahodit. To by musela byt nejaka stara aplikace pro starou verzi Androidu.
BS player nepouzivam, neporadim.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s5230user 31. 12. 2018 15:25

uiqjirka píše:Tohle co pises zalezi model od modelu, Android od Androidu.

A toto je podľa mňa najväčší problém Androidu, tá roztrieštenosť. Skôr ma zaráža, že výrobci nevedia implementovať ani tie najjednoduchšie a logické veci, ktoré by vylepšili používanie. Zachvíľu si na 800€ telefóne nebudeme môcť zmeniť ani tapetu. ;-)
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 12. 2018 15:55

To souhlas, vsude kde je, tak vypada jinak, funguje jinak atd.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků