Jak zakážu aby se mi po instalaci nové aplikace nevytvořila

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Topes 28. 11. 2018 21:09

Jak zakážu aby se mi při instalaci každé nové aplikace nevytvořila ikona na ploše? Vím že to bylo v nastavení obchodu Google ale nikde to tam najednou nemám. Předtím to tam bylo ale dnes jsem si vyzvedl mobil ze servisu, udělal aktualizaci systému, tovární nastavení a prostě to tam nemám a jelikož instaluji aplikace abych měl mobil jako předtím tak to je otravný když se mi dávají ikony i na plochu kam je nechci a musím ručně mazat. Android 8.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2018 21:12

Jiný launcher?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2018 21:19

Nastavení plochy. Podrž volně místo na ploše a zvol Nastaveni.
anonymni

Odeslat příspěvekod Topes 28. 11. 2018 21:28

Když sem mobil zapnul tak naskočila aktualizace systému android ale zároveň tam bylo snad ze i aktualizace ZenUi, nevím už. Odkliklal jsem to, nainstaloval a pak dal tovární nastavení. Mělo to cca 700 Mega ale android mám pořád oreo jako předtím. Tak možná aktualizace launcheru ale nevím. Instalace trvala dlouho jako když se aktualizuje systém a to i podle těch hlášek. V nastavení plochy nikde nic nevidím.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2018 21:32

Pak nevím, mám 8.1 cistej Android a v nastavení to je.
anonymni

Odeslat příspěvekod Topes 28. 11. 2018 21:33

Teď koukám že vydání launcheru je starší než jsem dal mobil do servisu takže tím to být nemůže když předtím to šlo. Android jsem měl předtím taky oreo takže nevím jak to je možné že v nastavení Google play tam není ta volba s vytvářením ikon na plochu když předtím to tam bylo...
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2018 22:48

Nainstaluj si Nova Launcher a v menu pod položkou Plocha je Nové aplikace a volba Automaticky přidávat zástupce nově instalovaných aplikací zap/vyp
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 1. 12. 2018 15:55

Jiný launcher nechci, jsem zvyklý na ten od asus. Holt budu muset ty ikony po každé instalaci mazat. Nevím proč to předtím šlo aby se netvořily a najednou ta volba v nastavení obchodu chybí.
Topes
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků