Upozornění na zmeškaný hovor/SMS

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod swisst 20. 11. 2018 11:57

Když jsem zmeškal hovor, nebo když dorazila nová SMS, objevilo se mi u ikonky aplikace malé červerné kolečko s počtem zmeškaných hovorů nebo došlých SMS. Po aktualizaci Androidu to přestalo. Poradíte někdo? Je to docela šikovná věc a zvykl jsem si na ni.

Takové ty notifikace / zprávy o zmeškaném hovoru sice fungují, ale tam se každou chvíli zobrazují zbytečné zprávy o aktualizaci milionu aplikací, takže jsem si zvykl notifikace ignorovat. LEDka taky bliká, když je nějaký nepřijatý hovor, ale bliká slabě a snadno se přehládne.

Asus Zenfone 4 Max

Díky za radu!
swisst
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 11. 2018 12:24

Nova Launcher Prime má toto v nastavení, a určitě i jiné launchery
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 20. 11. 2018 12:27

Nick Cave: Jasně, je to v Nova Launcher, ale není to ve free edici, musel by si koupit plnou verzi appky

swisst: Není to pořád někde v nastavení, ale vypnuté?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 20. 11. 2018 13:18

Na mem starsim Asusu je to v ZenUI - Predvolby - Oznameni poctu neprectenych zprav - Odznackova ikona aplikace (a pak se daji vybrat).
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 11. 2018 13:18

melipa: existuje základní Nova Launcher, který je zdarma a potom placená verze Nova Launcher Prime, takže z toho co jsem napsal vyplývá zcela jasně, že jde o placenou verzi
Pro tazazele: je zcela běžné, že s aktualizací zmizí některá fce, děje se tak i u jiných značek
Zkusil bych restartovat telefon, prohledat nastavení, ale spíš myslím, že to tam prostě nedali
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 20. 11. 2018 14:02

V nastavení to je, ale nefunguje to

Ja tam Nastavení -> Aplikace a oznámení
tam jsou položky
- Povolit puntíky s oznámením
- Blikání kontrolky

Předpokládám, že to první (puntíky), by mělo dělat to, co chci. Ale ať to zapnu nebo vypnu, chová se to stále stejně. Blikání kontrolky fungu, dá se to tím nastavením vypnout. Ale puntíky ani ťuk.

Restart nepomohl.

Nějaké jiné návrhy? (kromě factory resetu?)
swisst
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 11. 2018 16:15

Tady by ani myslím tovární reset nepomohl, v aktualizaci asi něco udělali špatně, zkus zjistit, zda u stejného modelu mají ostatní toto funkční
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 20. 11. 2018 19:24

Já myslel, že podobné oznámení je celkem standardní věc :(
swisst
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kasprik 20. 11. 2018 20:01

Jak u kterého výrobce. Samsung to má standartně. Jinak jak bylo řečeno Nova prime a tesla k tomu.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod sonix 21. 11. 2018 06:54

https://play.google.com/store/apps/deta ... ofReminder

Na zmeškané hovory a SMS používám Prof Reminder. Lze tam totiž nastavit i upozornění zvukem vč. opakování. Má to hodně možností, takže lze nastavit, aby to v noci třeba jen blikalo nebo byl ztišený upozorňovací zvuk. Pro ty, kdo nemají barevné LEDky nebo je mají slabé, tak lze nastavit blikání bleskovou LEDkou. Základní verze je zdarma.
sonix
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků