Android One - jak to funguje?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Strnisko 21. 10. 2018 13:23

Byl by někdo tak laskav a detailně mi popsal, jak funguje aktualizace a životní cyklus mobilu či jiného zařízení s Android One? Koupím-li si teď Nokia 6.1 nebo 5.1 s čistým androidem, kdy skončí podpora ze strany Googlu co se aktualizací týká? Někde píšou 2 roky, někde 3 roky, ale které je to startovní datum? To se mi nikde nedaří zjistit. Určitě to není datum koupě zařízení, spíš nějaké datum uvedení toho zařízení na trh. Ale kde to najít? Díky.
Strnisko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 21. 10. 2018 17:38

Podpora je stále od výrobce a ano, je to 2 roky od uvedení na trh plus nějaký ten rok bezpečnostní záplaty. Takže si najdi kdy dané zařízení Nokia představila na konferenci a to je ono.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 21. 10. 2018 21:32

Ono záleží značka od značky a dokonce model od modelu. A procesor od procesoru. Já jsem si koupil AndroidOne mobil Xiaomi Mi A2 Lite (chtěl jsem právě AndroidOne, podporu 2 SIM karet a zároveň podporu microSD karty, 3,5mm jack, velkou výdrž baterky - to vše telefon na 100% splňuje, naopak mě nezajímá foťák - vždy s sebou nosím ultrazoom, takže mě foťák v mobilu prakticky nezajímá a micro USB beru spíš jako výhodu než nevýhodu). Hned po nákupu jsem dostal update na Android 8.1.0 a pak každý měsíc jednu bezpečnostní záplatu (zrovna dneska říjnovou). Přislíben je Android Pie a snad i Android 10. Ale Google např. někde uvedl, že AndroidOne telefony se Snapdragonem 625 bude podporovat jen do října 2019. S ohledem na to, že byl telefon uveden na trh v srpnu 2018 (kdy jsem si ho i koupil) by ty dva roky nebyly ani dodrženy a vůbec není jisté, jestli by se stihl ten Android 10 (když devítka na sebe nechá čekat minimálně do konce roku). Ale telefon je maximálně svížný, pro němá skoro žádné mínusy (jeden jsem našel - nepodpruje NFC) a za sebe můžu jak telefon, tak AndroidOne maximálně doporučit.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod copper 21. 10. 2018 22:38

Mrkni sem https://www.nokia.com/en_int/phones/security-updates
Nejstarsi datum odpovida mesici uvedeni na trh.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strnisko 22. 10. 2018 11:36

Díky kluci. Mám do firmy kupovat jen telefony s čistým Androidem. Vybíral jsem Xiaomi Mi A2 Lite, pak Nokie 5.1 a 6.1 a také jsem zvažoval Motorolu One. Vše jsou dual SIMy, což je požadavek drtivé většiny uživatelů. Mi A2 Lite vypadá pěkně, ale trochu zklamal ten očesaný Android. Ani procenta baterie si tam nemůžete zapnout. To u Nokií aspoň bylo. NFC je vítáno.
Vzal jsem Nokii 6.1, protože má lepší procesor. Není to vyloženě špatný mobil. Foťák je teda děs a bída a styděl bych se tam napsat Carl Zeiss. Taky ne moc spolehlivě funguje ta čtečka otisků prstů, ale protože to má i rozpoznávání obličeje, tak tam mám nastavené obojí. V Androidu jdou nastavit ty procenta baterie, ale štve mě, že nemůžu prohodit softwarová ovládací tlačítka, jako to umí třeba Huawei a další. Jsem zvyklý mít Zpět vpravo. Jako plus určitě oceňuju USB-C konektor. MicroUSB mi tady lidi jsou docela často schopný rozlámat, tohle je bytelnější a hlavně blbuvzdorný proti otočení.
Strnisko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 10. 2018 11:55

Motorola One je za 6k bohužel předražená, a čistému androidu Xiaomi Mi A2 Lite říkáš očesaný?
Vždyť Nokia 6.1 má také čistý android :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strnisko 22. 10. 2018 12:01

Ta Motorola ale aspoň lépe fotí. Oba telefony mají čistý Android, ale když jsem je měl oba v ruce, tak opravdu můžu prohlásit, že není čistý android jako čistý android. Nevím jak je to možné.
Strnisko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 10. 2018 12:06

Jak Motorola, tak Nokia mají lehkou nadstavbu v podobě Moto displeje respektive ambientního displeje u Nokie. Co má Xiaomi, nevím
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brazda.l 22. 10. 2018 12:44

Tak já se zde s dovolením přifařím. Co byste koupili Mi A2 lite, Moto One, Nokia 6.1 s přihlédnutím ke kvalitě fotek? Případně něco jiného kolem 5-6 tisíc do výšky telefonu max. 150mm.

Díky
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 22. 10. 2018 13:54

Koupil bych Nokii 6.1. Je to sice číňan, ale updaty vydávají poctivě a líbí se mi jejich filosofie :-) Jiank těm, kteří chtějí Android One a znají třeba jen klasický android bych opravdu doporučil si nějaký takový telefon osahat, ta nadstavba se někdy hodí a těn čistý android nemá spoustu funkcí, které jsou v nadstavbech samozřejmostí...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 22. 10. 2018 14:31

Mi A2 lite foti ve sve cenove relaci velmi slusne.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků