SMS aplikace s klasickým inbox/outbox

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod alraz 26. 7. 2018 11:16

Zdravím,

před časem jsem podobný dotaz položil ohledně Windows 10. Sice neúspěšně, ale už tehdy to na Win s aplikacemi byla bída. Tentokrát bych totéž potřeboval na Android: SMS aplikace, která nemá vlákna, ale klasický inbox/outbox.

Díval jsem se na internetu, všechny podobné otázky na fórech jsou cca z roku 2010, takže aplikace, které to tehdy uměly, jsou dávno pryč.

Existuje vůbec dneska něco takového? Nechce se mi věřit, že lidi používají jen konverzace. Vždyť inbox/outbox je i v každém mailovém klientovi, a tam to nikomu nevadí.

Ještě něco, telefon je služební, takže ani root, ani sideloading bohužel nepřichází v úvahu...
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 26. 7. 2018 14:36

Nevím, mají konverzace nějakou zásadní nevýhodu? Dnes už i mailové klienty mají běžně vlákna konverzací, takže mi to přijde jako jakýsi pohodlnější standard (než hledat konkrétní maily v outboxu/inboxu a souvislosti).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alraz 26. 7. 2018 15:56

Nevím, Outlook v práci ani Centrum doma konverzace nemá, ale třeba jsem to jenom nezapnul. Související maily hledám podle předmětu/odesílatele.

Mně naopak přijdou konverzace strašně nepřehledné. Otevřu si aplikaci a vidím kontakty, seřazené zdola nahoru podle toho, od koho SMS přišla naposledy. Když kontakt rozkliknu, jsou SMS seřazené naopak, shora dolů.
Co mi taky vadí, když vytvořím novou SMS, zařadí se do "konverzace" i tehdy, když s tou předchozí konverzací vůbec nesouvisí. I kdyby mezi nimi byl měsíc pauza.

Naopak, kdybych chtěl vidět, jaké SMS jsem odeslal, tak se musím kouknout do všech kontaktů.

Možná je to tím, že na žádných sociálních sítích a kecálcích nejsem, a tak jsem to předtím neviděl, ale prostě mi inbox/outbox přijde přehlednější.

Netvrďte mi, že jsem jediný na světě, kdo zažil hloupé telefony s obyčejnými inbox/outbox SMS. Nemůže být přece takový problém to udělat. Chápu, že asi nebude aplikace jenom s tímhle pohledem, ale nějaký přepínač by snad šel. Koneckonců každá SMS má čas odeslání/přijetí, takže jde jen o to je seřadit a zobrazit.
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod sinco 8. 8. 2018 15:19

U mobilu pamatuji dost a režím přichozí/odchozi jako samostatné sms bylo to první co jsem začal hledat když jsem narazil na současný system řazení sms ve vlákně. Byl jsem z toho dlouho nesvůj a dlouho jsem se tomu bránil a snažil se to přenastavit tak jak jsem to znal. Ale přišel okamžik, asi s novým telefonem, kdy už byl problém mit sms po staru a začal jsem si zvykat na novum. Mužu ti s klidem říct že si zvykneš též a určítě se ti systém vlákna u sms bude za pár chvil zamlouvat. Ne být konzerva co si myslí že vše nové je na pikaču a branit se změnám. Někdy jsou změny ku prospěchu ale hned je nevidíš a nekdy to není uplně ono ale zas nic s tim nenadělaš, třeba rušení aplikací čí změny funkčnosti u app od google.
sinco
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků