Záchrana starého android telefonu

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lorax 23. 7. 2018 08:06

Zdravím,

je nějaká možnost, aby můj starší mobil LG L90 fungoval stejně rychle jako před 5 lety? Dal jsem ho do továrního nastavení, ale stáhl se nejnovější android a asi po 2 týdnech je mobil opět neskutečně pomalý. Používám na něm kromě volání pouze whatsup, wechat a občas internet s foťákem. Jestli není něco účinnějšího než jen to tovární obnovení. Díky
Lorax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 7. 2018 08:20

Udělej opět tovární nastavení

-- 23. 7. 2018 09:27 --

https://m.mobilmania.cz/7-tipu-na-zrych ... 1027281192
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lorax 23. 7. 2018 11:16

Mobil mám po uvedení do továrního nastavení, nic co by ho zpomalovalo tam není a přesto je zpomalená i plocha, proto mi těch 7 tipů moc nepomůže.
Lorax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psmikum2 23. 7. 2018 11:39

Nejúčinnější bude koupit si nový mobil! :D

Jinak zkus mobil hodit do továrního nastavení, ale neaktualizovat Android (nebo můžeš zaktualizovat a postupovat dále dle mého návodu) a třeba pomocí aplikace Play Services Update zjisti, jestli máš aktualizované Služby Google Play na verzi 12.8.74, pokud ne, tak je zaktualizuj a nějakou dobu počkej. Je to nějaká převratná aktualizace této aplikace a chvilku trvá, než se dotáhnou zbylá data po aktualizaci (a dělej to pouze na Wifi) a po tu dobu je mobil v podstatě nepoužitelný.
psmikum2
Junior

Odeslat příspěvekod Lorax 23. 7. 2018 12:49

Hlavně mě zajímalo jestli se ten mobil dokáže dát do svého původního stavu nebo jestli je možná jakási únava materiálu a je prostě na vyhození.
Lorax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 7. 2018 13:02

Ten by dokázal rozběhat jen oooooooooo :)
Jinak samozřejmě se tam za ty roky nabalil balast, záleží, kolik jsi toho instaloval a jak ses o systém staral
Pro běžného uživatele je na vyhození, teď jsou o míle lepší smartphony za cca 4-5tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psmikum2 23. 7. 2018 13:05

Za vším hledej hlavně Služby Google Play, ty se aktualizují automaticky, i když máš automatické aktualizace vypnuté a jak jde doba kupředu, tak jsou čím dál náročnější na hardware, takže ve tvém případě 1GB RAM už je celkem málo a může docházek ke zpomalení zařízení. Ale z mé zkušenosti by měl 1GB RAM stačit a nemělo by to být výrazné zpomalení! Udělej, co jsem psal a uvidíš!
psmikum2
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků