Velká spotřeba dat apk. email.cz

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 2. 2018 17:54

Zdravím,

Při kontrole spotřeby dat jsem zjistil, že email.cz má spotřebu za 18 dní 2GB dat.
Screenshot_2018-02-18-18-35-55-683_com.miui.securitycenter.png


Mám přiřazeno 8 emailových účtů.
Telefon (Xiaomy Redmi Note 4 Global) mám od půlky ledna. V lednu jsem to nekontroloval. V předchozím telefonu ta samá aplikace měla spotřebu do 100MB/měsíc. Ty samé účty, stejně nastavená synchronizace. Žádné velké emaily jsem neobdržel, nestahoval jsem velké přílohy. Emailů za den přijde tak okolo 15.
Kontaktoval jsem podporu - tedy seznam.cz - případ prý prošetří.

Napadá mě, že telefon "zálohuje" všechny emaily někam kam by neměl, nebo mám něco blbě nastavené.
Napadá někoho řešení?

Předem díky
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 26. 2. 2018 20:43

Reakce od seznamu - dávám jako info, kdyby se někomu hodilo
Dobrý den,

děkujeme za uvedené informace, nicméně musíme s politováním oznámit, že na naší straně nijak nedokážeme monitorovat, a tedy ani prověřit, objem dat, který aplikace na nějakém zařízení přenesla. Pokud se tento problém objevuje dlouhodobě, zvažte užívání jiného poštovního klienta, který bude mít menší datové přenosy. Aplikaci Email.cz neváhejte vyzkoušet opět až vyjde nová verze, protože každá nová verze aplikace obsahuje i řadu změn a oprav, z nichž některá může mít na datovou náročnost vliv. Informace jsem předala produktovému týmu služby Email.cz, aby se na přenos dat zaměřili a pokusili se zjistit, zda je v aplikaci problém, který bychom mohli opravit.


Nevím co si o tom myslet, ale relativně rychlou reakci oceňuji.
Vyzkouším dle jejich rady jiného klienta a uvidím.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomikm 27. 2. 2018 08:25

Používal jsem tuto aplikaci na Huawei P10 a asi před půl rokem mi začala také silně spotřebovávat data, zhruba jako tobě aniž by se tak stalo po aktualizaci. Tak jsem ji odinstaloval a používám defaultni aplikaci. Ženě na Huawei Nova funguje dobře. Poslední verze této aplikace vyšla 30.6.17, takže si moc práce s aktualizací nedávají.
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 12. 3. 2018 22:33

Zdravím,

tak mám pro případné zájemce info.
Zkusil jsem přiřadit dva z nejpoužívanějších účtů do outlooku. V apk email.cz jsem u nich vypnul synchronizaci.

Překvapení 1:
oba účty se i nadále synchronizovaly

Překvapení 2:
Po vypnutí synchronizace ostatních účtů klesla spotřeba dat na hodnoty před výměnou mobilu t.j. +- 100 MB/měs.
Screenshot_2018-03-12-22-04-38-954_com.miui.securitycenter.png


Důvod neznám a nechápu. U předchozího tel. při vypnutí synchronizace v apk email.cz to fungovalo dle logiky - žádná synchronizace emailů :hm
Nevím proč, nevím jak. Jenom mě serrre, že to asi potvrzuje sběr dat od soudruhů z PRC

Vím, věc uživatele, má co si koupil. Ale prostě naserrre. A ano vím, že data za účelem " vylepšení uživatelského zážitku" sbírají všichni. Tohle je prostě pro mě za čarou.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomikm 13. 3. 2018 06:54

K čemu ti je apk na synchronizaci mailu, když synchronizaci vypneš?
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 13. 3. 2018 07:23

Tohle je samostatná aplikace email.cz od Seznamu. U mne funguje naprosto parádně. Používám jen email od Seznam.cz.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 13. 3. 2018 09:25

tomikm píše:K čemu ti je apk na synchronizaci mailu, když synchronizaci vypneš?


Chápeš špatně

Když je zapnutá synchronizace v nastaveni telefonu, tak apk funguje, ale spotřeba dat je velká - viz. můj dotaz

Když je synchronizace v nastavení telefonu vypnutá, tak apk také funguje, ale spotřeba dat je minimální.
Synchronizace.png



Kasprik: mě taky funguje, ale po nainstalování na nový telefon měla velkou spotřebu dat
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0n0p 14. 3. 2018 10:58

Ahoj,

Taky mně vyděsila spotřeba dat.. cca 400MB za měsíc a druhý největší žrout dat. A navíc se mi na mejlu objevuje množství SPAMu a mám pocit, že to je tím neustálým bytím online na emailu.. takže apk email.cz šla do věčných lovišť.
Synchronizaci ano/ne jsem nastihl řešit. Smazal jsem to dřív, než jsem sem přišel.
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků