Vyzváněcí profily a skupiny kontaktů

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 12. 2017 19:29

Možná hloupé dotazy od nováčka na Androidu (nekamenujte mne, ale prosím o nasměrování):

1. Vyzváněcí profily
Byl jsem zvyklý, že si mohu nastavit a přizpůsobit režim vyzvánění pro různé situace... např.:

Porada: hovor jednou pípne a zavibruje, dovolají se mi jen lidé ze skupiny "VIP práce"; SMSky jsou úplně tiché
Práce: Vyzvánění hovorů postupně zesiluje, SMSky jednou pípnou
Venku: Vyzvánění hovorů s vibrací a na max hlasitost, SMSky mají vibrace i výrazné pípnutí
atd.

U nejstaršího Siemense to dokonce šlo ještě kombinovat s rozlišením podle skupin kontaktů: skupina "VIP" se mohla při situaci a profilu "Porada" ozývat jinou vyzváněcí melodií než skupina "Ostatní práce" a jinou melodii a typ zvonění měly přiřazené v situaci a profilu "Venku". Na Nokiích šlo zase profily nastavovat jako dočasné (po vypršení času na poradu se vyzvánění vrátilo k profilu zařazenému před dočasným nastavením nového profilu).
Na Androidu jsem nic takového nenašel. :hm

Otázka:
Je na Android nějaké udělátko (asi aplikace), která by dovolila zavést vyzváněcí profily (situace) a přiřadit jim melodii, nebo alespoň způsob vyzvánění (pípnutí, zesilující, tiché, hlasité, vibrace...) - pro hovory, SMS a maily? Alespoň pro všechny kontakty, když ne i individuálně pro skupiny kontaktů? Nebo to lze jen částečně řešit přepínačem "Zvuk - Vibrace - Tichý" a nastavením regulátoru hlasitosti pro vyzvánění?

2. Skupiny kontaktů a specifické vyzváněcí melodie
V adresáři lze vytvářet skupiny kontaktů (OK). Jeden kontakt může být i ve více skupinách.
Vyzváněcí melodii lze přiřadit individuálně, ale dělat to jednotlivě skupině o několika desítkách lidí je opruz.

Otázka:
Existuje nějaká možnost, jak celé skupině kontaktů přiřadit specifickou vyzváněcí melodii? Kdyby to šlo alespoň udělat hromadně více vybraným kontaktům - třeba všem ze skupiny... Takové hromadné přiřazení melodie by řešilo i ty nejednoznačné případy, kdy je jeden kontakt ve více skupinách.

3. Detailnější zvukové rozlišení notifikací
Kromě hovorů, SMS, mailů chodí na androidu spousta notifikací z různých zdrojů. V nastaveních v sekci "Správa oznámení" lze pro jednotlivé zdroje notifikace vypnout, nastavit povolit či potlačit jejich zvukovou a vibrační signalizaci a způsob prezentace na zamčené a nezamčené obrazovce... OK.

Otázka:
Ale rád bych např. slyšel jinou signalizaci pro upozornění na aplikaci vybíjející nadměrně baterku a notifikaci o stažení nových zpráv do čtečky, jiné oznámení nových příspěvků z Facebooku a jiné o příchozí SMSce. Je to možné? Nebo lze jen rozlišit oznámení typu Hovor - zpráva SMS a MMS - Mail - Budík - Časovač - Kalendář - Ostatní?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozmoboj 17. 12. 2017 22:05

1. Ano, např. aplikace MyProfiles.
2. Ano, v kontaktech jde celé skupině nastavit zvuk vyzvánění.
3. Ano, u zpráv SMS a MMS - Mail - Budík - Časovač - Kalendář v nastavení dané aplikace, u vypsaného zbytku nevím (nepoužívám), ale řekl bych, že to půjde taky
kozmoboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 12. 2017 22:12

1. Na aplikaci mrknu. Už jsem na Google Play našel pár nadějných, ale s rozporuplným hodnocením (jako že něco nefunguje, moc reklam, in-app nákupy a tak).

2. Super. Ale kde to tam v Kontaktech najdu? Asi jsem slepý. Nebo je to až záležitost té aplikace?


3. OK.

Dík.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 17. 12. 2017 22:31

možná by to chtělo i typ mobilu aby ten co to vlastní tě přesně navedl kde to najít,kde to nastavit či zda to jde či nejde.
ja třeba vše co popisuješ mám takříkajíc v zakladu a jde tam nastavit všechny tebou zmíněné kombinace.myslím že to umí snad každej android jen to má každej jinde či jinak ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 12. 2017 22:41

Typ mobilu je v podpisu. ;-) Honor 6x, Android 7.0, EMUI 5.0.1
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozmoboj 18. 12. 2017 09:20

Podpis se mi v mobilní verzi nezobrazil... Skupiny a vyzvánění uměl Samsung S3, Sony Xperia U, LG L9 II i současný Xiaomi 4X... Jak píše freddy158158, každý Android (nebo nadstavba výrobce) to má trochu jinak.
kozmoboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 18. 12. 2017 19:44

Čekal bych, že struktura a funkce okolo kontaktů budou stejné, že to nedělá nadstavba... :hm
No a kde, prosím tě, je to na těch androidech, co ti prošly rukama? Třeba to tam mám taky, jen to ve své slepotě nevidím.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spearfish 18. 12. 2017 20:52

Je nutné si uvědomit, že stock android a řekněme MIUI od xiaomi je hodně odlišný (MIUI je původně inspirováno iOS v některých ohledech). Pokud je EMUI podobné MIUI (už je to celkem dávno co jsem měl pracovní Huawei), tak zvonění pro jednotlivé skupiny/kontakty se přidělovaly přímo v seznamu kontaktů. Profily jsou řešené apk (používal jsem Llama, bohužel profily na starých Nokiách byly šikovnější:o)
spearfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekres 18. 12. 2017 22:55

Ahoj.
Asi nejlepší aplikace na profily je tahle... https://play.google.com/store/apps/deta ... ndprofiles
Umí vše co chceš, sám ji dlouho používám a koupil jsem si ji.
pekres
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 19. 12. 2017 08:19

vytvořit skupiny jde ve přimo v kontaktech. ( u me po otevření kontaktu)
v nastaveni ( vyzvánění) pak kdy a jak se má která skupina chovat či vyzvánět. nebo podle mista,wifi či času. vše bez jakékoli App.
rozdílny sms zvuk u me nejde. na to třeba asi App.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 19. 12. 2017 16:03

pekres, spearfish:
dík za tipy. Zatím si hraju s MyProfiles, ale ty mne asi neuspokojí:
- zabugováno. Změna vyzvánění na profilu se uplatní až poté, co se zvolí jiný profil a pak se vrátí k tomu, na kterém se vyzvánění měnilo.
- systém to označuje jako aplikaci náročnou na spotřebu baterie a ukončuje ji (zmizí ikona aktivního profilu z notifikační lišty). Nastavený zvuk profilu naštěstí zůstává. ;-) Tomu ukončování by se asi dalo zamezit.
- divné hrátky s jasem displeje
- není možné volit vyzvánění pro skupiny. Nabízí se jen výjimka, že pro jednu zvolenou skupinu je možná jiná hlasitost vyzvánění + individuální nastavení vibrace. Malé plus: Dovede zde pracovat se skupinami definovanými v adresáři, nezavádí si vlastní skupinu.
- nejde volit vyzvánění profilu pro SMS a mail, jen obecně pro notifikaci (přičemž u SMS a mailů chci mít jiný zvuk než pro běžné notifikace).
- plus: dovede automatizovat aktivace profilu podle geografické polohy nebo blízkých BTS.

Takže budu dál zkoušet Llamu, případně si pohraju s její variantou "Automate" (kanon na vrabce, ale frajeřina).
Případně zkusím trial SoundProfiles od Tartara a podle toho se uvidí. Zatím se chci z principu vyhnout jakýmkoli nákupům na Google Play (a jiných aplikačních obchodech) a nepárovat s obchodem kartu - člověk pak může snadno nechtěně nakoupit nějakým "ukliknutím" v aplikaci s in-app nákupy.



freddy:
Skupiny se mi vytvořit daří. Kontakty -> Skupiny -> + Nová
a potom je naplnit: Kontakty -> Skupiny -> vybrat skupinu -> + Přidat člena
Případně to jde pohodlněji dělat na PC v aplikaci Google Contacts.

Nastavení vyzvánění pro danou skupiny ale nikde nevidím.
Čekal bych to buď v "Kontakty" -> "Skupiny" -> vybrat skupinu -> "Další" -> vyjede kontextové menu -> (tady bych čekal nějaké "Nastavení" nebo přímo "Nastavení vyzvánění", ale nic takového tam není)
Nebo bych to čekal v "Kontakty" -> "Skupiny" -> dlouhý dotek skupiny otevře kontextové menu -> (tady bych zase čekal nějaké "Nastavení" nebo přímo "Nastavení vyzvánění", ale opět tu nic takového není)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků