Nechtěná identifikace volajícího podle kontaktů na SIM

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 12. 2017 18:17

Měl jsem teď v ruce Honor 6x s Androidem a narazil jsem na jednu nepříjemnou věc.

Telefon měl kontakty (plnohodnotné) na Google účtu + nějaké základní záložní kontakty na SIM kartě (se všemi omezeními danými možnostmi kontaktů na SIM - jednopoložkové kontakty, krátké jméno...).

Podařilo se mi vypnout zobrazování kontaktů ze SIM v adresáři telefonu - OK.
Ale pokud volá někdo z čísla, které je v kontaktech na SIM, tak je identifikovaný zkráceným jménem podle SIM (a samozřejmě chybí další údaje, jako obrázek atd).

Je z toho nějaká cesta?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 9. 12. 2017 19:24

Ahoj, jednoduché řešení - používat pouze Gmail kontakty a SIM smazat ( raději v jiném přístroji, který nemá synchronizaci na stejný účet)...
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 12. 2017 19:27

To mne taky napadlo, ale je to to nejhloupější řešení. :-\ Mít základní kontakty na SIM se v některých situacích může hodit.
Neexistuje něco lepšího? Děje se tohle i na jiných androidech?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 9. 12. 2017 19:31

V jakych situacich se to muze hodit? Google kontakty muzes mit behem minuty v jakemkoliv telefonu. Sim kontakty jsou v dnesni dobe nesmysl, pokud nepouzivas nejaky stary vergl foun.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 12. 2017 21:01

Spike26:

Příklady: Rozbitý telefon, vybitý telefon, omylem smazaný adresář a chci nutně volat někoho, na koho neznám číslo z hlavy. Mám "havarijní" možnost strčit SIM do jiného (třeba cizího) telefonu, ale pak se rozhodně nechci připojovat na Google účet. Nebo je náhradní telefon "hloupý". Ale původní otázka zněla jinak a odpověď na ni není "kdy by se to mohlo hodit?". 8-)

Prostě se zatím držím klasického a rozumného přístupu, že je lepší udržovat a běžně používat vícepoložkový adresář v paměti telefonu, ale je rozumné mít i zálohu nejdůležitějších kontaktů na SIM pro případ nouze.

Takže znova původní otázka: Je možné zrušit upřednostňování (byť zakázaných) kontaktů na SIM v telefonu k identifikaci volajícího (na telefonu Honor 6X, resp. jiných Androidech)? Nebo je to vlastnost Androidu, přes kterou nejede vlak... a jediné možné řešení je smazat ty kontakty na SIM?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 9. 12. 2017 21:52

Není to vlastnost androidu, na SIM mám kontakty také a v žádném telefonu s droidem mi problémy nedělají, něco máš špatně nastaveno, nebo je bug v emui.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 12. 2017 22:20

OK, dostáváme se trochu dál ;-)

Pokud by to bylo mým špatným nastavením... nějaký nápad, co bych mohl mít nastaveno špatně? Pro jistotu: mám nastaveno, že kontakty v adresáři nejdou ze SIM, prostě je nevidím.

Pokud je to bug v EMUI, tak s tím asi nic nenadělám (než švihnout telefonem a pořídit jiný). Někdo další s takovou zkušeností s EMUI či konkrétně Honorem 6x a Androidem 7.0?
Blbé je, že teoreticky může být pořadí prohledávání SIM a paměti nedefinované a náhodně případ od případu dávat rozdílné a nereprodukovatelné výsledky. :(
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 9. 12. 2017 23:15

V jakém formátu máš čísla uložena ve founu a na kartě?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 12. 2017 23:18

Míněno +420 nebo bez?
V telefonu s mezinárodní předvolbou, na kartě jak která (teď si nejsem jistý, jak to bylo v zachyceném případě a momentálně nemohu reprodukovat).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 9. 12. 2017 23:38

Měj všechna stejně, v mezinárodním formátu.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 12. 2017 23:49

OK, zkusím to, na téhle myšlence by něco mohlo být.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 10. 12. 2017 09:21

U všech m.t. s Androidem se v některých situacích zobrazují kontakty ze SIM, i když je máš skryté - nejčastěji při ručním vytáčení (přes numerickou klávesnici), někdy při vkládání rychlé volby na domovskou obrazovku, někdy při odesílání SMS, mám s tím osobní zkušenost na Samsungu, Sony, Huawei, Nubia, TCL... Pro tebou popisovanou situaci já používám službu od Vodafone DvojSIMka - 1.SIM prázdná ve smartphone, 2. s kontakty pro základní/hloupý mobil - např. na "pařby", sportovní aktivity, atd.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 14. 12. 2017 18:53

szantus:

Pravdu díš. Teď si s tím trochu hraju a vypnuté kontakty na SIM lezou do nabídky příjemce SMS. Nenapadá mne nic, jak tomu zabránit.
U příchozího hovoru se mi to to momentálně chová správně (dává přednost identifikaci kontaktu z adresáře Google), ale to ještě nemusí znamenat, že to tak bude vždy. Změna formátu čísla (777 proti +420777) to zrovna teď neovlivňuje.

No nic, budu se s tím muset smířit a naučit nějak žít (kontakty na SIM kvůli tomu asi rušit nebudu, jen je dám trochu víc do pořádku).

Díky všem za rady.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků