Dálkové ovládání - infra

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 1. 12. 2017 07:25

Některé telefony (např. Xioami) mají infračervenou diodu/sensor(?), kterou mohou z aplikace ovládat další zařízení - TV, hifi...
Máte s tím někdo zkušenost? Je množina těch ovládaných zařízení pevně daná aplikací, nebo se dá aplikace naučit další přístroje - nejlépe tak, že se při volbě požadované funkce "posvítí" originálním dálkovým ovládáním na telefon? Nebo se musejí někde shánět nějaké datové definice dálkových ovládání a přístrojů a podstrkávat je aplikaci?
Jde mi o to, zda je tahle frajeřina vůbec použitelná i se staršími TV, hifi.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 12. 2017 07:44

Infraport, stahnes apku, měl jsem to, ale dávám přednost klasickému ovládači
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel.racek 1. 12. 2017 07:56

Mám to na xiaomi a je to funkční. Z hlediska komfortu je ale lepší klasický ovladač.
karel.racek
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 1. 12. 2017 08:19

Ok. Ale jde mi hlavně o to, jestli to zvládne simulovat jakýkoliv ovladač.
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasprik 1. 12. 2017 08:21

Mám Samsung galaxy s5 mini a funguje to dobře. Mám tam program Pell Smart a funguje to na všechno. Dokonce jsem to rozchodil i na staré Panasonic mikro věži z 90 let. Funguje to u mne tak, že při prvním kalibrování musíš být na WIFI. Zadáš výrobce a druh zařízení a pak ti to na telefonu nabídne vypínací tlačítko, zkoušíš tak dlouho až se ti televize nebo kino nebo další vypne a zapne. Pak se na telefonu objeví grafické dálkové ovládání. Většinou se trefíš hned na poprvé nebo podruhé. Pak si to můžeš pojmenovat jak chceš a program si to uloží do paměti. Další ovládání již nepotřebuješ WIFI ani data a je to. Já mám nastaveno Doma, hospoda.Pod každou místností můžeš mít více stažených ovladačů televize,kino, věž atd. Umí to i poznat dle wifi kde se zrovna nacházíš a přepne to automaticky na ovladače dle té WIFI. Příjdu domů mám tam Doma, příjdu do hospody mám tam hospodu, příjdu do baru mám tam bar. atd. Jo a ještě to umí v případě že jsi na WIFI zobrazit televizní program a nějaké kecy o pořadech.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod FeShiNe 1. 12. 2017 12:56

Kasprik vysvětlil jak to funguje, takže k tomu už není co říct. Jen dodám, že pro někoho je infraport zbytečnost, ale já bych třeba váhal nad koupí telefonu bez infraportu. Ovládám 3 TV v domácnosti, hifi věž, klimatizaci, ventilátor, dálkovou spoušť zrcadlovky, tv na chatě, která je snad 15let stará a spoustu dalších zařízení.

Samozřejmě originální ovladač je asi lepší, ale proč nevyužít mobil i tímto způsobem a mít možnost ovládat téměř všechny spotřebiče v jednom zařízení. Z mého pohledu je škoda, že infraport není standard u mobilů.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 1. 12. 2017 14:49

Díky za názory a popis, zejména Kasparikovi.
Ještě pro upřesnění: Ta aplikace je obecná pro všechny telefony s infra? A je to Peel Smart Remote Control? (asi ne "Pell" - překlep?)
Na mém telefonu ji nespustím. Hlásí to pro mne nepochopitelnou chybu - něco o tom, že žádné zařízen není připojené na wifi... to jako musí být ovládaný přístroj "chytrý" a připojený na wifi, aby se domluvil s telefonem? Nebo je spíš problém v tom, že pokusný telefon nemá infra?).

A umí ta aplikace ovládat něco jiného, než jen vypnout/zapnout, +- hlasitost a +- předvolba?

Uvažoval jsem o náhradě dálkového ovladače mimo jiné i pro věž, která umí víc věcí a má dálkové ovládání se spoustou tlačítek - přepínání režimu displeje, různé funkce RDS, zadávání popisků minidisků...

A to první kalibrování potřebuje Wifi? Nebo stačí i mobilní data? To je kvůli stažení definic z nějaké databáze, nebo k čemu to wifi "kalibrace" potřebuje?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krc1 1. 12. 2017 17:32

Peel SRC je obecná aplikace, existují i jiné na Google play. Telefony s IR mají v sobě obvykle nějakou základní aplikaci již od výrobce.
Pro první nastavení je třeba datové připojení, sám jsem to nastavoval na LTE. Pokud ovládané zařízení není v databázi, doporučuji vyzkoušet něco podobného, může se podařit.
V aplikaci je i možnost kontaktovat vývojáře, ale nedočkal jsem se odezvy.
Při troše štěstí budou bez problému fungovat základní funkce, pro složitější případy je třeba nastavovat tlačítko po tlačítku. A ne všechno se povede (zejména u věží).
krc1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 6. 12. 2017 00:37

Dík všem za "insight".
Uvažuji totiž o koupi telefonu střední třídy a váhám mezi Xiaomi Redmi Note 4 Global a Honor 6x (podle katalogu tady na mobilmanii má mít i Honor IR senzor, ale podle všeho ho nemá). Machrování s dálkovým ovládáním by se mi líbilo, ale není to ta nejdůležitější funkce. Hádám, že bych si s tím chvíli pohrál... a pak to přestal používat.

Tak který z nich... Honor 6x mám teď na pár dní na odzkoušení, a docela se mi funkčně líbí (až na velikost, držení i v ruce s dlouhými prsty je dost nejisté a rozhodně nejde telefon ovládat jednou rukou). Xioami je ještě fous větší. Nevadí mi ani tak tloušťka, jako šířka (na držení) a výška (v kapse). Doteď jsem byl na hloupých telefonech, co se krásně vejdou do dlaně. Takové malé "vajíčko" ME45 od Siemense... to byl krásně ergonomický kousek! ;-)
Xioami má systémová tlačítka pod displejem (+), Honor je vykresluje (-)
Xioami i s 4+64 GB paměti se dá sehnat ještě o 500 Kč levněji, než Honor se 3+32
Xioami má IrDA
Honor má prý lepší foťák (pro mne velké +)
Honor má po aktualizaci Android 7 a slíbený upgrade na 8, Xioami asi zůstane na 6.
A ze sledování diskusí mám pocit, že Honor je celkové lepší značka (menší problémy s výkyvy kvality a poruchovost).

Ach jo, těžké rozhodování čemu dát přednost před čím.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 6. 12. 2017 01:26

Xiaomi dostane A7 distribuce už jede, dostane nejspíš i 8, podpora je slušná. Pokud hledáš něco menšího podívej se na Redmi 4x global, cena výborná, celokovový s infra a čtečkou, do kapsy se vleze dobře, má už A7, bezpečnostní záplata z října. Na levný mobil docela dobré.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 6. 12. 2017 03:58

Díky Roy1, dobrá zpráva.

Na Redmi 4x jsem také koukal ;-), právě kvůli menším rozměrům. Kdyby byl opravdu rozumně velký, skousl bych i ten displej s menším rozlišením (protože i nižší cena a velká baterka by byla útěchou).
Ale papírově to velký rozdíl není - proti H 6X je menší na výšku o centimetr a něco (ani ne o "bradu") a na šířku (kritický rozměr) jen o 3 mm...
Asi by si to chtělo vzít oba do ruky.
Ještě mrknu na nějaké foto testy - foťáku dávám váhu, ty nejspíš rozhodnou.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2017 06:43

Tady není o čem - zcela jasně vítězí Honor 6X
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků