Google Pay v ČR a SK

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 7. 2018 10:51

FIO banka spustí Google Pay placení smartphonem

https://www.dotekomanie.cz/2018/07/fio- ... artphonem/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 29. 7. 2018 14:57

Mám stejný problém, který již zde někdo popisoval. Nevím jestli je to nějakou aktualizací google pay anebo třeba novým telefonem. Na minulé S7 (android 7) se mi to nikdy nestalo. Nyní na S9, když jsem platil nad 500 Kč, tak to chce i přesto, že mám odemknutý telefonu ověřit platbu otiskem, což je vážně super, protože přiložím telefon k terminálu, nic se neděje, na mobilu mě to vyzve k přiložení prstu a pak něž zase telefon přiložím k terminálu, tak jim terminál zahlásí chybu a já musím vše opakovat. Dnes jsem navíc platil kartou, kterou nemám v google pay nastavenou jako výchozí, tzn. vybral jsem si v aplikaci kartu, přiložil jsem ji k terminálu a díky toho, že ta platba neprošla napoprvé (chtělo to znovu ověření otiskem), tak poté jsem si nevšiml, jak jsem podruhé přikládal telefon k terminálu, že jsem již na displeji neměl mnejspíše vybranou kartu, kterou chci platit a nyní jsem si doma všiml, že se mě platba strhla z výchozí karty a já přišel o bonus 4% :-( Vážně super spolehlivý způsob placení :-( Dosud jsem neměl nikdy problém, ale nyní v poslední době, co to chce ověřit platbu nad 500 otiskem, se mě tento způsob placení přstává líbit. Po přítelkyni to chtělo také otisk při platbě nad 500 Kč, tak mám podezření, že za to může nějaká aktualizace aplikace anebo Android 8 ?
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 29. 7. 2018 21:48

A jaky mas způsob odemykání telefonu ? Pokud mas jenom přejeti po displayi tak se Amdrodi Pay chová zpravne, protože je to tak, že pokud telefon neni zabezpečen biometrikou/PINem, tak to ověření bude chtít potom. Pokud ovšem mas biometriku i na zabezpečení telefonu, tak netuším kdemje problém.. Mám mBank a S9+ a Google pay jede naprosto bez problémů;)
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 30. 7. 2018 15:13

nemáš tam smartlock? tzn. telefon udržovaný odemčený třeba detekcí nošení na těle atd.? Protože to pak pro GP není bráno jako odemčený telefon, já mám to stejné na Sony a než platím tak ho prostě zamknu a pořádně odemknu. Když stikneš tlačítko napájení, tak ťukneš na zámek na obrazovce a tím ho teprve pořádně zamkneš a pak odemkneš a je to, jinak se dostávám do stejných problémů jak píšeš a funguje to tak od doby co GP u nás funguje, i na S7 se mi to takto chovalo
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 30. 7. 2018 18:35

Smartlock mám určitě vypnutý. Netuším proč se mi to děje, ale přítelkyně má úplně ten samý problém na Galaxy A3. Ono čtečka na S9 už je sama o sobě mnohem horší než na S7 , ale vždy před platbou telefon normálně odemknu otiskem prstu. Je to každopádně komplikace, protože mobilem jsem si zvykl platit prakticky vše (na S7 ani jeden problém). Teď už se na to nemůžu spolehnout :-(
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 30. 7. 2018 20:42

Jedná se o (již několik měsíců známý) bug, který se bohužel děje i na mém Honoru 9. Je nějaký postup jak se vyvarovat failu na 1. pokus při platbě nad 500Kč / 20EUR.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 8. 2018 17:27

Platby mobilem umí už i Česká spořitelna. Musíte si ale nainstalovat separátní aplikaci

https://www.mobilmania.cz/clanky/platby ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2018 17:50

Revolut recenze: platby kartou jednodušeji a výhodněji

https://svetandroida.cz/revolut/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 8. 2018 16:34

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 9. 2018 11:06

Češi mohou platit hodinkami. Visa spouští technologie Garmin Pay a Fitbit Pay

https://www.mobilmania.cz/clanky/cesi-m ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 11. 9. 2018 15:39

hannys85. Mám to stejně tak a je to u plateb i za 60kc. Před nějakým časem u S7 jsem u nizkých nákupu okolo 100kč-snad do 500kc nemusel zadávat otisk. Stačilo rozsvítit displej. Jak báječné. A těď snad u každé druhé, třetí transakce musím zadat otisk nebo pin. I když telefon před nakupem otiskem odemknu. Testoval jsem platbu i na LG G3 kde je sedmička android, tři platby v krátkém odstupu, a tam to funguje tak jako dříve na samsungu. Je to děsný, a to zdržování u pokladny. Jestli bylo zaměrem znepříjemnit placení mobilem tak tento průser tomu pomůže, začínám zase platit kartou.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 9. 2018 18:38

Česká spořitelna vrací do Google Play aplikaci pro NFC platby mobilem. Přejmenovala se na Poketku

https://www.mobilmania.cz/clanky/ceska- ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 23. 9. 2018 15:09

Funguje vám appka po posledním update? Mám tam toto : Při nastavení aktivního účtu, došlo k potížím.
V obchodě se to tváří, jako by karta nebyla přidána. ;-] prostě zas nějakej **rák si hrál?
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 23. 9. 2018 15:44

Musím zaklepat, ale tuhle službu používám hned od jejího spuštění u nás a nikdy jsem neměl problém a to jsem vystřídal asi 8 telefonů. Vždy istalace a přihlášení bez problémů, mám mbank a platím několikrát za den a ani po poslední aktualizaci nemám problém.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mirdasl 23. 9. 2018 16:55

Tak to byla aktualizace K.banky. Záhadným způsobem, byla prostě odebrána z gpay...
Kdo máte stejný problém, tak stačí znovu povolit v mobilní bance.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků