Google Pay v ČR a SK

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vormen 14. 2. 2018 10:12

já Android Pay používám hned od začátku jak byla u nás služba uvedena a od té doby jsem neměl kartu v ruce, je to paráda. Mám Honor 8 a 9 a vyhovuje mi dokonce, že telefon musí být odemčený vždy i pro platby do 500. Takže když telefon se zapnutým NFC někdo bude chtít použít pro platbu, má smůlu. odemčení není problém, čtečka je bleskově rychlá a bezproblémová.A mít v dnešní době nezamčený telefon, no nevím.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 2. 2018 10:52

by mne zajimalo co maji za krumply ti co si stezuji na odemceni pomoci otisku prstu, uz behem tahani telefonu z kapsy ho mam odemklej, milisetina, naslepo letmym dotykem na ctecce.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 14. 2. 2018 11:58

když ztratím/bude mi ukradena plastová kartička tak je to jen ty 2000 a nikoliv telefon+2000..naprosto zbytečně..navíc tyto věci mám často u sebe, takže např. při krádeži to pak může být telefon+2x 2000,-..
krumpl mám S7, ale prostě zámek telefonu používat běžně nechci, zamykám jen v případě potřeby, jsem se tu normálně ptal otázkou a nikoliv žádal o radu, jak jako nesvéprávný to mám dělat podle ostatních.. proto mě zajímá jestli když AP si zařídím, ale následně budu mít tel odemčený, tak jestli při aktivaci zámku se aktivuje (okamžitě a automaticky) i AP pro možnost placení
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ziki 14. 2. 2018 12:33

Já jsem vždycky před platbou telefon odemkl pinem a to i u malých částek, ale dneska jsem zkusil poprvé zaplatit bez odemčení (jen rozsvítil displej) a funguje to, což je docela nemilé :-| (Kodak Ektra, KB, MasterCard). Klidně bych oželel nepohodlí zadávání pinu a raději měl každou platbu chráněnou pinem. Toto je taky důvod, proč jsem se ani moc nehrnul do bezkontaktních platebních karet.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 14. 2. 2018 13:47

Pouzivam otisk + vypinam/zapinam NFC
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Spike26 14. 2. 2018 20:53

Proste Android pay je to same, jak bezkontaktni karta. Kdo je prizdisrac, at to radsi nepouziva a plati hotovosti. Kterou mimochodem muze ztratit uplne stejne.
Jay dee: to nemyslis vazne s tou ztratou telefonu +2000, ze ne? To pak muzu ja rict, ze kdyz ztratim penezenku kde bude 100 tisic, tak je to horsi nez ztratit telefon+2000.
Je to proste uplne stejne zabezpecene jak karta a znovu opakuji, ze pro prizdisrace to neni. Pro ostatni je to vyborne.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dušan2 15. 2. 2018 14:51

Já si placení mobilem jen chválím, odemknuté otiskem je okamžitě. Kartička už ani nevím jak vypadá :-D . Celkově je zaplaceno podstatně rychleji mobilem, nežli kartou.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 15. 2. 2018 16:00

díky za skvělé oslovení, 100 tisíc nenosím každej den u sebe a když nesu větši obnos, tak se podle toho zařídím, ale mobil u sebe nosím pořád a to i v momentě, kdy třeba nemám tu peněženku, takže nevím proč bych měl možnosti ztráty násobit, bez plastový kartičky to stejně nejde, protože z bankomatu např. vybrat nejde, takže teď budu u sebe nosit hotovost, mobil a bezkontaktní kartu..a další bezkontaktní kartu v tom mobilu..naprosto zbytečně nezabezpečenou.. mobilní karta od KB šla zabezpečit už od 0kč, pin se zadával s předstihem (když pokladní ještě markovala, takže samotná platba potvrzováním ničeho nezdržovala), takže klidně bych byl radši pro to každou platbu potvrdit pinem/otiskem, než tento absurdní případ, kdy AP nutí uživatele, aby si zamknuli telefon, ale pro samotnou platbu ten zámek vůbec nevyužívá.. trošku paradox, kdy se z jedné strany snaží aplikace uživatele chránit a z druhé nechá případnému záškodníkovi volné ruce v tom ať si udělá výlet po nákupním centru.. krom toho, že radši párkrát za den potvrdím platbu, než 50x za den odemykat telefon..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod guiz 15. 2. 2018 16:21

Je to absurdní co tady pořád řešíte. :mrgreen: Zeptám se jinak.Kolik kdo za rok ztratíte mobilů? :-D Já teda v životě ani jeden a to už jsem jich vstřídal nějaké kvantum.A jestli někdo ztrácí telefony jak na běžícím pásu ,tak je trotl a neměl by u sebe nosit ani peněženku a veškerý doklady.
Prostě odemčení otiskem je rychlovka,odemkne se mi u XZ1C během zlomku vteřiny už při vytahovaní z kapsy jak lehce dám prst na boční tlačítko. Jinak běžně přes den ani otisk nepoužívám,mám aktivní Smart lock na odemknutí obličejem,takže se odemkne jen zahlídne můj gezicht. :-D
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 15. 2. 2018 17:37

Ja osobne jsem na Android pay cekal roky a jsem z toho celkove nasen. Kazdy to ma asi jinak. Mne stoprocentne vyhovuje, ze do 500,- nemusim nikde nic zadavat, nic resit. Rozsvitim, prilozim.
Kdyz ztratim foun, tak mi bude mnohem vic chybet ten telefon nez to, ze mi muze teoreticky nekdo neco zaplatit. To vubec neresim.
Ale dost hadek. Android pay forever!! :-D
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ziki 15. 2. 2018 18:10

Ve mně osobně možnost platby do 500 Kč bez odemčení telefonu moc nadšení nevzbuzuje a byl bych raději, kdybych musel zadávat PIN, gesto, otisk prstu aj. i při koupi jednoho rohlíku :-|. Sice se Android Pay moc neliší od běžné bezkontaktní platební karty, ale úplně samé to není. Nevím jak ostatní, ale já mám platební kartu neustále v peněžence a vytáhnu ji jen, když mám něco platit nebo vybírám z bankomatu a pak frčí opět do bezpečí peněženky. Kdežto mobil mám v kapse či v batohu pouze během přesunu, v ostatních případech leží někde na stole, v nabíječce nebo ho mám v ruce a proto nejsem nadšený z toho, že k platbě do 500 Kč stačí pouze rozsvítit displej. Myslím, že pomalu končí doba, kdy se běžně nechaly mobily povalovat v hospodě na stole.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 2. 2018 19:56

Do 500 nezaplatis pouhym rozsvicenim, musis dat otisk, i nadale nechavam valet mobil na stole...Je to totiz vec jak vyrobce pay implantoval v firmware.Honor neumozni bez otisku nic..
Proc si neaktivují smartlock ti co jim vadi pin, otisk, to taky nechapu.Navazu na nejpouzivanejsi wifi, takze doma, v praci atd nic nezadavate.Kdo ma hodinky, naramek a chce aby vlk se nazral a koza zustala cela navaze na toto, je li odpurce zamykani.Reseni je vzdycky jenom o nem vedet neco..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 15. 2. 2018 21:57

U platby kartou do 500,- taky nemusím nic zadávat a můžu platit jak chci,takže při krádeži to vyjde nastejno...telefon mi nikdy nikdo ještě neukradl,kartu taky ne a peněženku taktéž...podle mě zbytečné řešit...ukrást se může cokoliv a vyjde to nastejno...kdo nechce,ať nepoužívá,ale za mě super služba...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 15. 2. 2018 22:03

Snímač otisků prstů na mobilu bohužel nemám, ale mám jej zabezpečený PINem, jenže na platbu malých částek to PIN nepožaduje, stačí jen rozsvítit displej. Vypadá to, že každý výrobce si zabezpečení plateb udělal po svém, někteří pro platbu vyžadují autorizaci a jiní ne :-|.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 2. 2018 23:29

jde to udelat aby pozadoval zabezpeceni i v tomto pripade..pres podminky v taskeru by to melo jit,zhruba,nfc - on, screen -on, android pay - keyguard yes.Android pay musi mit nastaveno zavrit po zhasnuti obrazovky..Jeho start po rozsviceni navazat na keyguard.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků