Google Pay v ČR a SK

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reliks 19. 11. 2017 18:22

O víkendu vyzkoušeno 5 plateb v různých obchodech a všechny proběhli bez problémů. Jak do 500 jen s probuzením tel tak i vyšší s odemčením. mBank.
Reliks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrodukCZ 19. 11. 2017 18:40

CosiOdvedle píše:Trochu jiná otázka...jak při tomhle placení mobilem na vás koukají obchodníci? Obzvlášť když to na poprvé neprojde? O:-)


Nikdo to nijak zatim nekomentoval a divne nekoukal, krome pani z cinsky restaurace, ta se tomu zasmala a neco vietnamsky zahuhlala :D

Ale je pravda,ze platba vzdy hned prosla.
KrodukCZ
Junior

Odeslat příspěvekod d.d.t33 19. 11. 2017 18:41

Úplně normál se tváří spíše čumí na mobil jakej člověk má :-) a když jsem aktivoval kartu tak mi tvrdil na lince že ji jen stačí zablokovat přes telefon na jejich horké lince v bance. Já si stejně nfc aktivují jen když jdu s ním něco dělat jinak je neaktivní a když je na otisk nebo pin tak to neřeším věřím tomu že to nikdo hned nedostane a stihnu včas zablokovat
d.d.t33
Junior

Odeslat příspěvekod Spike26 19. 11. 2017 19:54

Na me se taky nikdo nejak zvlast divne nedival. Ono se v dnesni dobe platilo uz i do ted vsim moznym. Aspon ja teda jsem mel drive samolepku od mbank udelanou jako klicenku a pak novou samolepku nalepenou zezadu na mobilu a platil jsem skoro stejne jak ted android pay.
To spis kdyz uplne zacinaly bezkontaktni karty, to na me cumeli co po nich chci :-)
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 19. 11. 2017 20:11

Předpokládám, že peníze vybrat mobilem nejdou ? Myslím tím bankomaty, kde lze karta načíst bezkontaktně.
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 20. 11. 2017 11:37

sice používám iphone a ipad, ale jelikož je apple play v nedohlednu, koupil jsem si nahraní telefon s androidem na platby, náhodou mám u mbanky sekundární účet. platil jsem už 3x a jsem nadšenej, měl jsem strach, že citlivost bude špatná a budu muset telefon nějak polohovat přesněji na terminál, ale je to mnohem lepší než u karty, telefon 1-2cm od čtečky a už je zaplaceno, funguje to naprosto skvěle. dřív jsem používal i apku od ČSOB, ale to neyblo prostě pohodlný, tohle je fakt bomba!
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 20. 11. 2017 11:55

Tak mi na FB odpověděli z Monety, že i oni připravují rozšíření internetbanky o práci s kartama v AndroidPay. Což by bylo opravdu fajn a každopádně i zvýšení bezpečnosti pro případ ztráty mobilu bych mohl okamžitě zablokovat AP.
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 20. 11. 2017 12:07

A jak to bude fungovat v případě, že mám appku od CSOB na Nákupy, kterou platí ma druhou banku budu mít android pay? jen jedna ze služeb bude hádám nastavena jako aktivní, takže když budu chtít změnit mezi nákupy banku, musím to ručně přepnout v nastavení telefonu? :-/
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemo 20. 11. 2017 12:45

@melipa V nastaveni telefonu u NFC jsou moznosti, jak se to ma chovat.

Moznosti jsou bud vzdy pouzivat jednu konkretni, nebo pouzit druhou, pokud je zrovna zapnut (tj. app musi bezet)
"All humans are vermin in the eyes of Morbo!"

Dell Latitude 5480 | Samsung S8 | Canon EOS 400D | Xbox One S | Skoda Superb 3.6 V6 | Glock 19
nemo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 20. 11. 2017 12:54

Tak včera platba v pohodě a dneska stejná prodejna a nic...prostě to nešlo,tak jsem vytáhnul kartu a tou to šlo,tak nevím,kde byla chyba...mám Mbank...snad to bylo jen náhodný...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdekl 21. 11. 2017 17:08

S7 + mBank a slape zatim bez problemu...
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod riki 21. 11. 2017 19:03

Další zkouška plateb ve 3 obchodech a telefon nic...takže jsem odebral kartu a zase přidal a zkusím znovu...telefon Moto Z Play ...pokud nic,odinstaluji Pay a znovu zkusím,někde být chyba musí ...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierre87USA 21. 11. 2017 20:29

ja jsem zjistil, ze pro provedeni platby musim telefon prikladat jakoby ke kamere ve vrchni casti tel. pokud prilozim treba prostredek, tak to nefumguje.
Pierre87USA
Junior

Odeslat příspěvekod qsubt 21. 11. 2017 21:47

no to nevim, to bude telefon od telefonu, taky jeden telefon muze met NFC nahore, jiny uprostred ze ano. Mne to platbu bere uz jenom kdyz tlf priblizuju tak ze 6-8cm odhadem.
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 11. 2017 00:01

riki píše:Další zkouška plateb ve 3 obchodech a telefon nic...takže jsem odebral kartu a zase přidal a zkusím znovu...telefon Moto Z Play ...pokud nic,odinstaluji Pay a znovu zkusím,někde být chyba musí ...

až vyzkoušíš více způsobu přiložení (protože u jednotlivých smartphonu není NFC umístěno na stejném místě) a platba bude nefunkční, zkus hard reset, obnovení továrního nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků