Google Pay v ČR a SK

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod Junc 17. 11. 2017 20:36

Jak se u banky v historii transakcí tváří ty platby přes Android Pay? Jako internetové transakce nebo jako platby v kamenných obchodech?
Junc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 17. 11. 2017 22:27

guiz píše:Možná u Mbank.U monety nic v bankovnictví není,nutno navštívit banku,nebo zavolat. Aktivace karty v Android pay také probíha pouze přes telefonát. ;-) Tedy zatím.


Telefonát nebo zprávu skrze IB.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 18. 11. 2017 09:57

No nevim, kamos ma monetu, kartu zadal v aplikaci android pay, nikam nevolal, nepsal a vcera jsme spulu platili v lidlu a vse v pohode. On moneta, ja mbank.

-- 18. 11. 2017 09:59 --

Junc píše:Jak se u banky v historii transakcí tváří ty platby přes Android Pay? Jako internetové transakce nebo jako platby v kamenných obchodech?

U mbank se to tvari jako normalni platba kartou. Nijak se to nedeli na internetove a kamenne platby.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 18. 11. 2017 10:41

Aktivace u Monety probehla jednoduse pres sms, v AP je jiz aktivni, ovsem jeste jsem nezkousel platit. A deaktivaci karty v AP jsem ani v internetbance ani v smartbance zatim nenasel. Snad to tam pridaji...
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 18. 11. 2017 14:11

Tak první komplikace - v ČR platby (i velké) fungují, na Slovensku mi také procházejí, ale v Maďarsku jsem měl problém v McD - velká i malá platba ani prd, zamítnuto a musel jsem platit kartou, pak to teprve prošlo...
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobolit 18. 11. 2017 20:01

Taky jsem aktivoval kartu od monety pouze přes sms, záležitost aktivace a zadání karty dvou minut. Jen mám dotaz pro ty co mají monetu, vždy když platím telefonem a částka je do 500, tak mi nestačí telefon pouze probudit, musím ho odemknout čtečkou, jinak mi platba neproběhne at s nim jakkoliv sermuju nad terminálem ☺ Mám něco špatně nastavené nebo kde je chyba?
Bobolit
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 19. 11. 2017 16:43

Tak mé další postřehy. V Albertu jsem zaplatil asi až na po čtvrté, částka 400Kč a i tak jsem musel mít odemčený mobil (Samsung S4 mini) a musel jsem jej přiložit k čtečce spíše dolní polovinou mobilu (kde je asi nfc čip). Poté platba okamžitá.
Dnes platba na benzince, načteno okamžitě i realizováno, což mě překvapilo, protože terminál po mě nechtěl PIN??? Myslel jsem, že u částek nad 500Kč musím zadat na terminál PIN? Na této benzince beru pravidelně a při platbě bezkontaktní kartou to po mě pin chce vždy. To mě trošku znejistilo ohledně zabezpečení plateb...
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod KrodukCZ 19. 11. 2017 17:01

Info po nekolika dennim pouzivani. Mam Monetu.

Platba do 500, pokazde hned a velmi rychle provedena. Rychleji nez kartou. Mobil jen probuzen.

Platba nad 500 v drogerii DM - terminal mi oznamil at se podivam na mobil, na nem bylo at platbu potvrdim otiskem prstu a prilozim zpet k terminalu. Provedl jsem a platba se ihned opet provedla. Tzn. mobil jsem musel mit odemceny a 2x ho prilozit k terminalu.
KrodukCZ
Junior

Odeslat příspěvekod d.d.t33 19. 11. 2017 17:07

Mám taky moneta a platba mi též přijde rychlejší než kartou a telefon musí být probuzení jinak já to mám třeba na xz premium
d.d.t33
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 19. 11. 2017 17:20

Takže skutečně i u částek nad 500Kč není nutno zadávat PIN na terminálu, tak snad to bude v pořádku.
Ještě jedna taková nejasnost, předpokládám, že při platbě není asi nutno být na datech, že?

Jinak bych čekal, že v internetovém bankovnictví Monety "nějak" poznám, že mám kartu přidanou do Android Pay a že i budu mít možnost ji takto "nadálku" zablokovat toto sprárování karty s AP v případě ztráty mobilu, abych nemusel blokovat kartu jako takovou.
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod Spike26 19. 11. 2017 17:25

Pri platbe pomoci Android pay se nikdy nezadava pin na terminalu. Zabezpeceni spociva v tom, ze odemknes svuj telefon otiskem, gestem nebo pinem. Pokud je castka vyssi nez 500,- tak je lepsi telefon prikladat k terminalu uz odemceny, nemusi se tam pak saskovat a prikladat znovu.
U mbank je v internetovem bankovnictvi v nastaveni karty moznost ihned odebrat kartu z android pay. Napr. pri ztrate mobilu se to hodi.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KrodukCZ 19. 11. 2017 17:32

Ja mel mobil odemceny a i tak jsem musel jeste potvrdit otiskem platbu. Mozna ze to bylo tkm ze jsem ho odemkl pres scan obliceje.

Jinak u Monety jsem to zatim nikde nenasel - nastaveni android pay.
Naposledy upravil BeznyFrantaUzivatel dne 19. 11. 2017 17:55, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna zbytečná citace.
KrodukCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Spike26 19. 11. 2017 17:41

Ja mam teda vyzkousenou jen mbank nad 500,- Je to mozne, ze to bylo tim oblicejem. Vsude se pise jen o zabezpeceni otiskem, gestem a pinem.
Pokud to v Monete nemate v bankovnictvi, tak pak asi jedine telefonicky odebrat android pay v pripade ztraty.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 19. 11. 2017 18:13

Trochu jiná otázka...jak při tomhle placení mobilem na vás koukají obchodníci? Obzvlášť když to na poprvé neprojde? O:-)
CosiOdvedle
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků