Google Pay v ČR a SK

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mirdasl 17. 12. 2017 12:16

Číslo karty se zadává u embosované / povolené platby v případě / , nebo mohu i z virtuální ? KB
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 17. 12. 2017 15:36

vormen píše:na p8lite pri platbe nad 500 prilozim gestem odemceny telefon, terminal platbu neprijme a na telefonu naskoci, ze mam zadat gesto a znovu prilozit. tzn. nad 500 2x prilozit a 2x zadat gesto a to je teprve otrava. jinak do 500 staci jen rozsvitit displej.

Sony XZ1 Compact. Platby do 500kc jen probudím a platba proběhne. Platby nad 500,před platbou odemknu telefon otiskem a přiložím. Platba proběhne už bez zadávání pinu na terminálu. Takže asi tak.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drummer 17. 12. 2017 16:11

Číslo karty jen u embosované, virtuální nejde přidat a v březnu ji budou u KB všem rušit, protože ji plně nahrazuje AP.
Drummer
Junior

Odeslat příspěvekod mirdasl 17. 12. 2017 19:49

To jsi se ptal, nebo to je někde napsané ? že ji zruší..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.BoBo 17. 12. 2017 20:21

Bude se rusit mobilni karta (HCE), kterou skutečně nahrazuje Android Pay. Virtuální karta (e-Card) je něco jiného.
iPhone 13 Pro/Apple Watch 7/iMac M1>iPhone 12 Pro>iPhone XS>iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>...
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod mirdasl 17. 12. 2017 20:35

Aha. To jsem z textu u drummera nepochopil. Díky..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanz1 17. 12. 2017 20:43

Dušan2 píše:Tak to je divné. Mám Honor 6x a musím mít odemknuto. :-(


Mám taky tento mobil a nutnost odemčení i u plateb do 500,- považuji za výhodu. Zneužití je tak prakticky nemožné a jestli zmáčknu tlačítko probuzení nebo přiložím prst na čtečku vyjde skoro nastejno.
hanz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nepss 4. 1. 2018 13:22

Zvláštní je, že všude telefonem zaplatím bez problémů, jen v Albertu má nfc problém při komunikaci s terminálem. Přitom na první pohled používají stejné terminály jako jinde.
nepss
Junior

Odeslat příspěvekod Reliks 8. 1. 2018 18:31

https://dotekomanie.cz/2018/01/google-pay-nahrazuje-android-pay-google-wallet/
Reliks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 8. 1. 2018 20:26

Zdravím. Dosud používám platby mobilem od Komerční banky (ten systém, co se bude v březnu rušit). Čili budu muset přejít na AP, ale řeším jeden problém. Telefon nemám zamčený, odemykám jen přejetím po displeji. Čili, pokud budu chtít používat AP, budu ho muset nějak zamknout, to ale nechci, přece ho nebudu kvůli pár platbám za den při každém ostatním použití muset odemykat. Má toto nějaké řešení? Používat AP, ale nemít zamčený telefon? Čili jako o původní aplikace KB, že se každá platba potvrzuje PINem? Zdá se mi logičtější muset potvrzovat platbu, než muset "potvrzovat" každé odemknutí telefonu, kterých je za den řádově více, než plateb.
Ladislav_Malek
Junior


Odeslat příspěvekod JayDeeSq 14. 2. 2018 01:01

konečně někdo kdo narazil na stejný problém co já, aneb pohodlné placení mobilem se stane nepohodlným.. takže návrat k plastové kartičce to jistí, ale pro případ když bych chtěl někdy AP použít, lze si službu aktivovat a používat a když zruším zámek, tak se deaktivuje jen dočasně a když zámek zase nastavím tak se sám aktivuje? Nebo to takhle jednoduše nepůjde?
navíc mě se ani nelíbí ten limit 500 bez ničeho..takže prostě když bych ztratil/byl mi ukraden telefon, tak si k tomu rovnou můžu připočítat cca - 2000 z účtu..a to se mi moc nelíbí..sice mám pojištění plateb, ale stejně.. lepší je když se nic nestane než řešit jestli to projde z pojištění..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sebior 14. 2. 2018 08:08

Také jsem odemykal telefon přejetím po displeji. Poté co jsem byl apkou donucen telefon uzamknout, myslel jsem že ji převezu tzv. "chytrým odemknutím" pomocí hodinek připojených přes bluetooth (pokud jsou hodinky v blízkosti telefonu, stačí k odemknutí přejet po displeji). Ale nefungujete, při platbě asi apka pozná že telefon je odemknutý tímto způsobem a chce navíc ještě gesto (otisk apod.). Už jsem to tu psal v minulosti.
sebior
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 14. 2. 2018 09:23

Tvl, tak to je mazec. Jeden se tu rozčiluje, že musí odemknout telefon pin/otiskem, že je to oprus. A druhý se rozčiluje, že se platba nepotvrzuje pinem. To pak ti programátoři mají fakt těžké :D.
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod Spike26 14. 2. 2018 09:34

Jedine reseni pro vas, co vas obtezuje odemknuti otiskem je plastova karticka, kterou kdyz ztratite, tak si muzete odecist stejnych 2 tis, jak u telefonu. Smarja pano.
Spike26
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků