Google Pay v ČR a SK

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vormen 23. 11. 2017 10:33

tak já má za sebou 7 plateb do 500 a jen jednou to nešlo. ráno jsem zaplatil normálně, potom telefon vypnul. za hodinu jsem ho zase zapl, nechal 15 minut běžet a šel jsem platit, zase do 500, telefon zavibroval při přiložení, ale na displeji telefonu naskočilo, chyba síťového připojení, kartou zaplaceno bez problémů, proto se ptám, je třeba při platbě android pay, aby byl telefon online? většinou to problém není, ale prostě nemusí být signál, nebo může být výpadek a tak
vormen
Pokročilý


Odeslat příspěvekod dj.kure 23. 11. 2017 13:14

Právě jsem zaplatil mobilem v tramvaji v Plzni. Uvidíme jak to bude fungovat z dlouhodobého hlediska, ale je to komfortní.
Přílohy
Screenshot_2017-11-23-13-08-24-153.jpeg
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minimus 23. 11. 2017 23:50

Zdravím, také jsem šťastný majitel Android Pay u Moneta bank. Zatím pouze 4 platby a jedna se podařila až na třetí pokus, ale podařila. Musel jsem však odemknout telefon, byla do 500 Kč. Nevím kde se stala chyba, nejspíš mezi terminálem a telefonem. :-D
Má někdo zkušenost s platbami přes SmartWatch??
minimus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iceman27 24. 11. 2017 21:20

Možná hloupý dotaz, ale pokud chci platit tak musi být aplikace Android pay spuštěna? Jsem zvyklý hodne často aplikace zavírat tak si to raději overuji. Jestli treba se při přiložení k terminálu pres NFC neaktivuje sama. Diky.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemo 24. 11. 2017 22:45

@iceman27 Neni treba mit aplikaci pustenou. Aktivuje se sama.
"All humans are vermin in the eyes of Morbo!"

Dell Latitude 5480 | Samsung S8 | Canon EOS 400D | Xbox One S | Skoda Superb 3.6 V6 | Glock 19
nemo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 24. 11. 2017 23:37

Nick Cave píše:
riki píše:Další zkouška plateb ve 3 obchodech a telefon nic...takže jsem odebral kartu a zase přidal a zkusím znovu...telefon Moto Z Play ...pokud nic,odinstaluji Pay a znovu zkusím,někde být chyba musí ...

až vyzkoušíš více způsobu přiložení (protože u jednotlivých smartphonu není NFC umístěno na stejném místě) a platba bude nefunkční, zkus hard reset, obnovení továrního nastavení


Takže moje zkušenost po problémech je ta,že to tedy funguje,po odebrání karty a resetu aplikace,ale přijde mi to o pár vteřin pomalejší,než u karty...mám NFC někde pod foťákem,chvilku jsem s tím jezdil,než to našlo a musím chvilku podržet mobil u čtečky a zavibruje a je to...určitě budu ale používat...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 11. 2017 22:59

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 26. 11. 2017 15:55

Tak návod mi přijde zcela zbytečný,je to intuitivní a jde to vše lehce :) Jinak mi to už funguje dobře a rychle,chce to jen správně přiložit mobil...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 26. 11. 2017 17:48

Tak někomu se to může hodit, i když postup se zdá býti opravdu lehoučký.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod guiz 27. 11. 2017 00:04

riki píše:Tak návod mi přijde zcela zbytečný,je to intuitivní a jde to vše lehce :) Jinak mi to už funguje dobře a rychle,chce to jen správně přiložit mobil...

Mě to funguje úplně v pohodě a je jedno jak přiložím mobil.Pípne to už kousek nad terminálem ani se nemusím dotknout.Rozhodně je jedno jestli telefon posunu nahoru ,dolů nebo kamkoliv. :-D Možná záleží na telefonu jak má citlivé nebo umístěné NFC. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 11. 2017 00:28

guiz píše:Možná záleží na telefonu jak má citlivé nebo umístěné NFC. ;-)

myslím, že na tomhle hodně záleží..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 27. 11. 2017 08:38

Zatim vyzkouseno asi 10 ruznych obchodu a vzdy bez problemu. Samsung S7 + mBank
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 11. 2017 17:16

Platba Android Pay s chytrými hodinkami
https://www.nearfield.cz/clanky/diky-an ... 1796057825
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 28. 11. 2017 14:23

Takže za mě to teď funguje už na 1 :) přiložím,mobil zavibruje a je to hned.Okamžitě přijde notifikace na platbu od Pay a Mbank,což je super...Na začátku asi byla nějaká chybka nebo co,ale po odebrání a přidání karty už to maká dobře.Za mě se tohle tedy povedlo :tleskani
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron