Bezpečnost Androidu

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod total.science 2. 10. 2017 17:07

ahoj,
vybiram novej fotomobil. jsem fanousek Windows phone, ale v poslední dobe je to s aplikacema fakt spatny, proto uvazuju a mobilu s os android, nebo ios. z hlediska bezpecenosti jsem cetl, ze je na tom lip iphone, nevite jak je to realne z bezpecnosti androidu? opravdu je tak snadny hacknout telefon a ukrást data, fotky, pripadne se nabourat do ruznych uctu atd...? nebo je to strasak a kdyz budu kupovat aplikace na google play, tak jsem ok? pripadne ma smysl mit v androidu nejakej antivir? nebo je proste jistejsi si jako fotomobil koupit iphone? :) (skoda,ze uz se neprodavaji lumie 950 :) ), s mobilu s androidem se mi libi fotky z xperie x performance, co myslite?
total.science
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 10. 2017 18:36

Myslím že můžeš dát dotaz sem : viewtopic.php?f=12&t=1266698&st=0&sk=t&sd=a&start=30
Tam už je velice zajímavá debata, vzhledem k tomu že by jsi chtěl nejraději Lumii s W10M tak tam mezi ně zapadneš :D
Telefon je bezpečný podle IQ majitele. Když je to blb tak tam natahá bordel, pokud je samostatně myslící, tak se nemá čeho bát.
anonymni

Odeslat příspěvekod roy1 2. 10. 2017 18:58

Tak zatím nejvetší úniky soukromých fotek byly z iphonů, leckterá celebrita by mohla vyprávět. A opravdu na Android antivir netřeba, neb jediný existující vir na androidu je uživatel sám. Z principu na droidu nefungují viry a ani antiviry.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 2. 10. 2017 19:15

roy 1 :. +100
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod total.science 2. 10. 2017 19:42

koukal jsem na to, je to spis debata o tom, jestli je android plnej reklam...
jinak reklamy mi nevadi, spis me zajímalo, jak je android bezpecnej. jak snadno se muze telefon napr. zavirovat, jestli ma smysl používat antiviry atd... obecne o androidu vim fakt malo. nejaky tipy pro laiky jak systém vlastne funguje by pomohly :)
ano Windows phone mi vyhovuje, je to skvelej OS, ale jak uz jsem rikal, kvuli aplikacim zvazuji nyní bud android nebo iphone a dost dulezity je, aby mel kvalitni fotoaparat.
total.science
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 2. 10. 2017 19:54

Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 10. 2017 21:33

nějaké info z webu Svetandroida
https://www.svetandroida.cz/jak-zacit-s-androidem-stromecek-201612/?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C7635769287
https://www.svetandroida.cz/android-antivir-201408/?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C8717741025
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků