Usínání aplikací na Androidu 7

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 5. 9. 2017 19:54

Zduř, poradí někdo co s tím když po delší době nečinnosti telefonu některý app běžící na pozadí jako třeba email klient přestanou pracovat aniž by měly. Na nižších Androidech jsem se s tím nesetkal, až po přechodu na nugát.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 9. 2017 19:57

Co máš za smartfon?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 5. 9. 2017 20:07

Redmi 3
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 5. 9. 2017 21:38

Vypni zasahování miui do spotřeby v nastavení baterie.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 5. 9. 2017 21:57

Já tam ale nemám MIUI, ale Lineage. Na MIUI jak píšeš stačilo vypnout v profilu aplikace úsporu baterie a reagovala bez výpadků.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod ma.rus 6. 9. 2017 01:19

Android 7:

Nastaveni > Aplikace > ozubene kolecko > Specialni pristup > Optimalizace vydrze bat. > Vsechny aplikace > vybrat predmetnou aplikaci > Neoptimalizovat > Hotovo
ma.rus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 03:53

V lineage je primo polozka doze a jeho rezimy.Kdyz nechas ten agresivnejsi nepomuze individualni nastaveni jednotlive app.V nightly to bylo, jestli ve vsech verzich nevim… .
V kazdym lineage je batery saver a performance, polozka jedna zapnuta, bude to kilovat i co nechces, polozka posledni, tu bych vypnul taky.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 6. 9. 2017 08:22

Mám to přesně tak jak píše ma.rus, ale ty dotyčný aplikace po delší době nečinnosti prostě vždy přestanou komunikovat. Profil výkonu mám na vyvážený, takže jestli dobře chápu jak to funguje v tom režimu, Android by na ty aplikace s vyjímkou neměl šahat.

Obrázek

Myslím že ty problémový app nejsou úplně umrtveny ale něco jim přiškrtí data když je telefon v klidu, protože jsou to všechno app který pracují s netem, ale je to jenom můj dojem.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod ma.rus 6. 9. 2017 09:01

Spise jeste aplikace na pozadi ukoncuje spravce systemu nebo pameti, jak pise oooooooooo.
ma.rus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 6. 9. 2017 09:14

Ty aplikace asi běží, např. na ftp server se přihlásím, ale jak chci kopírovat nějaký data tak ani bajt. Když aktivuju displej, vše se okamžitě rozběhne, totéž s mailem atd.
Díval jsem se do nastavení dat, žádná optimalizace tam není povolená.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod ma.rus 6. 9. 2017 10:06

Nastaveni > Aplikace > ozubene kolecko > Specialni pristup > Neomezeny pristup k datum > zatrhnout predmetnou aplikaci
ma.rus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 6. 9. 2017 10:09

To už je
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 12. 9. 2017 16:56

Vypnul jsem všechny app na správu spotřeby typu Greenify, přehodil jsem profil šetření baterie v Androidu na Výkon (takže by už teoreticky nemělo docházet k žádnýmu zasahování do běhu těch app).
Přesto pořád dochází ke znatelnýmu zhoršení odezvy služeb na pozadí když je LCD OFF.
Dost mě to sere protože uživatel nemá kontrolu nad tím který app mu běží a který ne, starší Androidy tohle umožnily. Podle mě jde o velkej krok zpět. Jedna věc která funguje 100% je Google Cloud Messaging takže app který jej využívají fungují taktéž (za každých podmínek).
Opravdu už nikoho nenapadne co omezuje chod po usnutí? Připomínám že je to výsada jen nejnovějšího Androidu. Taky by mi pomohlo nějaký logování kde bych měl napsáno proč ta app která neodpovídá nedokončí v čas operaci a podobně.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 9. 2017 17:22

Protoze
Deep sleep nastava jakmile je screen off a mas jeden z techto dvou rezimu aktivni nejspiš..
Cpu on,low power mode,gov zustava stejny
Nebo slow clock,wait for interupt,na což sazim vic.
POKUD udelals co mas s Doze neni jine vysvetleni.
LOG muzes zkusit,pokud s nim umis a rozumis mu.To bys ale nepokladal dotaz.
Vyborbej nastroj je logcat extreme,plovouci okno,filtrace,desmeg.Vystup ale rovnou vyhodit do pc pres konzoli.
JO a doze mas naprd..Nikdy nic nefunguje uplne jak si predstavujes pokud si nastavis automod :-) To funguje potom tak jak si to predstavuje nastaveni automodu..
U lineage je zabavny cist co noveho v nove verzi,opravy,ja to ctu kapku jinak,tady mate seznam seznam co jsme v minule uplně dokurv.li a v dalsi verzi bude to co jeste netusime ze jsme zprasili.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 12. 9. 2017 17:56

Něco jsem k tomu našel
https://androidforums.com/threads/marshmallow%E2%80%99s-doze-broke-push-notifications-my-fix-is-preventing-doze-with-macrodroid.1058445/
co přesně popisuje můj problém. Jestli je to tak Doze nejde úplně vypnout, toto vážně nechápu a používat nějaký makro k udržování telefonu v chodu se mi teda moc nechce.
Franz Ferdinand
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků