Aplikace na účtenky (OCR, skener cokoliv)

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nechic 21. 8. 2017 08:33

Zdravím,
nemáte prosím nějaký trik jestli jde v telefonu skladovat podstatné účtenky kvůli záruce? Nenapadlo by mě, že ještě v roce 2017 budu muset skladovat krabice od bot s účtenkama, abych pak zjistil, že tu co zrovna potřebuju nemám. :grr:

Hledám nějaké trochu nadčasovější řešení. Nezkouší někdo skenovat účtenky do telefonu? Není třeba nějaká speciální aplikace co si z účtenky vezme ty podstatné údaje? Nemá s tím někdo praktické zkušenosti, nejlépe i s použitím té elektronické účtenky při reklamaci?

Díky
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 8. 2017 10:02

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 8. 2017 11:03

Stahni si document scanner, nastav si vystup do pdf, nastav si synchro s google disk nebo dropboxem, jak je libo, a mas vyreseny.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 21. 8. 2017 11:22

Nick Cave: Já nechci EET a vydávat účtenky. Já chci svoje účtenky ze svých nákupů u věcí co se mohou časem rozbít a budu je muset reklamovat nějak schraňovat. Ten document scanner je asi dobrý nápad.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tttppp40 21. 8. 2017 11:30

Když už je o tom řeč....... Oni uznají pro účely záruky účtenku, která je naskenovaná?
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 8. 2017 12:12

Ano uznaji.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 21. 8. 2017 12:26

Btw ... Google Disk umí skenování dokumentů v základu, není nutná další aplikace ;-)
Teda pokud máš Android; v iOS zatím na skenování přímo z GD nějak zapomněli :roll:
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 21. 8. 2017 13:13

RoSch: Díky, to jsem nevěděl :O To řeší vše
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 8. 2017 14:20

Dokument scanner to umi kapku lip.To kapku je ironie…
V podstate pokud staci disk google, kupodivu stacila i aplikace fotak :-)
Kvuli nemilymu prekvapeni zapnout synchro, pridat tag uctenky a hotovo.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 21. 8. 2017 16:03

Osobně si účtenky normálně fotím a akorát vždy přesunu do složky "Účtenky". Přijde mi zbytečné kvůli tomu mít aplikaci, která udělá v podstatě totéž.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 8. 2017 16:38

Hodne androidu mimochodem nema go0ogle disk jako predinstalovanou, nedejzbuh predinstalovanou a systemovou app.Je to aplikace jako kazda druha, takze pokud bych neco instaloval tak urcite neco co vyuziji vic, nebo zustal u fotaku.Google disk totiz staci pridat jako cloud vec do spravce souboru, tim tam ma clovek pristup.
Kdo ma predinstalovany google disk ma hodne casto i Keep od google a tam uz je archivace uctenek na trochu jinym levlu kdyby se do toho pustil.Fotka vyrobku+ tag+ uctenka, takze jednou ranou je oscanovano, prirazeno, roztrideno, popsano, synchronizovano s google uctem, potazmo s google diskem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 21. 8. 2017 23:07

ooooo zkusil jsem ten Google disk a máte pravdu. Ta skenovací aplikace je mnohem kvalitnější
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stm01 22. 8. 2017 12:29

Pokud bys měl aplikaci od AirBank, tak je to přímo v té aplikaci.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 22. 8. 2017 12:46

S tou Air Bank bych byl lehce opatrný. Účtenky se ukládají do Šanonu, což je placená služba s cenou 25 Kč měsíčně. Teď sice běží promo akce, kdy je Šanon až do 31.12.2017 dočasně zdarma, ale od 1.1.2018 může být nejeden klient Air Bank překvapený. :mrgreen:
Franklin
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků