Problém s internetem

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BorisCerny 29. 6. 2017 21:52

Dobrý den,
Mám opravdu velice zajímavý problém se svým mobilem. Posledních pár dní mi občas na mobilu nefunguje internet. Ovšem nefunguje velice zajímavým způsobem. Když zapnu prohlížeč, Google play nebo youtube aplikaci, tak internet prostě nefunguje. Wi-fi je připojeno, ale internet nejde. Teď ale to nejzajímavější. Ve chvíli, kdy mi takhle nejde internet, tak Messenger a facebook aplikace naprosto normálně funguje. :D
Po například hodině, mi internet začne fungovat i v prohlížeči atd.
Neumím si to vysvětlit. Nevíte někdo co to může být? Docela mi to vadí :D
Za jakoukoliv radu nebo pomoc budu vděčný.
Boris Černý
BorisCerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2017 21:57

Co máš za mobil?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 29. 6. 2017 21:59

Dobrý večer,
Samsung Galaxy Core Prime
Je to docela krám, ale zatím dostačující. :-)
BorisCerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2017 22:09

Zkus hard reset, obnovení továrního nastavení (předtím všechno důležité zazálohuj)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 29. 6. 2017 22:11

To mě taky napadlo no, ale prvně jsem si říkal, že zkusím napsat sem, kdyby někdo věděl něco jiného. :D
Jsem si říkal, že by to mohla být třeba jen nějaká blbost. :-)
Když bude nejhůř, tak dám tovární nastavení a snad to pomůže. :D
BorisCerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2017 22:17

Ještě předtím resetem můžeš zkusit ty nefungující aplikace odinstalovat a nainstalovat znovu (zajímavé, že to dělá jen u apek Googlu) nebo si zkusmo stáhni prohlížeč Chrome Beta, jestli bude taky tak fungovat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 29. 6. 2017 22:23

No nejsou to jen aplikace od Google. Je to i například "sledováníTv" nebo aladin nebo i prohlížeč, co byl přímo v mobilu naistalovaný.
To přeinstalování mě nenapadlo, díky za pokus.
Ještě teda, žádnou z těch aplikací nemám aktualizovanou, protože v tom mobilu prostě není paměť ( je to fakt krám :D :D ), takže je možné, že v tom může být háček. Ovšem, aktualizované už nejsou asi rok a půl, a že by to z ničeho u všech aplikací začalo dělat "bordel" mi přijde nepravděpodobný. :D
BorisCerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2017 22:27

Jo holt se asi nákupu novýho smartfonu stejně nevyhneš :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 29. 6. 2017 22:32

No já doufal, že mi ještě tak rok vydrží. :D Ale jestli tohle nevyřeším, tak asi nebudu mít na vybranou. :/
Uvidíme, třeba se ještě někdo zapojí do diskuze. Zatím díky za snahu.
Dobrou noc. :-)
BorisCerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 6. 2017 04:31

Problém s art/dalvik.Zalezi na verzi systému.A že by se ti na pozadí bez tvyho vědomí neaktualizovaly nekttery věci s příznakem sys,no to bys byl unikát,jeden z tisíce co ví že to existuje a jeden z dvou tisíc co to umí stopnout,na kramech pak laguje vše,tichý aktualizace sežerou komplet místo v /systém a /data.Root a blbiny co mají syss a měly by mít user, uninstal pryc s nima.Nebo klik na uninstal,nabídne to zpět na tovární nastaveni dane aplikace,neboli zpet na jeji prvni neaktualizovanou verzi.Potvrd a zastavit, zmrazit - není to ideální ale lepší než drátem do oka.V recovery advanced wipe art,dalvik.Pokud neumí soucasna recovery,dodat recovery tu co umí,nebo root a wipe art-dalvik z beziciho systému.Reboot a juk..
MOC SLOZITY!?Peněženka a nákup novyho to řeší.
tovární nastavení nemusí nic řešit a i kdyby je to dočasný řešení,žádný tovární nastavení v reálu neexistuje,jedině že bys udělal adv. Wipe,tzn. data,systém,cache,art,int. memory.
klasický Hard reset,tovární nastavení NEŠAHÁ na věci s příznakem sys.
To znamená na těch X mnooooooho věcí kterým příznak sys dal Samsung ve své pomatene nadstavbě,,díky čemuž k normálnímu fungování Samsung potřebuje vždy o třetinu víc zdrojů než stroj kterej nadstavbou nebyl potrestán.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků